EPSON CONNECT

Tabletler, akıllı telefonlar ve çok daha fazlasından kolayca baskı alın

Epson Connect ile dilediğiniz yerden baskı yapın

Epson’un mobil ve buluta yazdırma hizmetleri, evde, ofiste ve hareket halindeyken akıllı telefonlar ile tabletleri kullanarak kablosuz olarak yazdırma ve tarama yapabilmenizi sağlar.

Yazıcınızdan ve akıllı cihazlarınızdan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için Epson Connect'in sunabileceği hizmetleri öğrenin. Koltuğunuzun rahatlığıyla, evden, bahçeden veya daha uzaktan baskı alın. Nerede olursanız olun, cihazınız ne olursa olsun, Epson Connect size yardımcı olur.

EPSON IPRINT UYGULAMASI

Yazdırma, tarama ve daha fazlasını yapabileceğiniz uygulamanız

Daha fazlası

Hemen her yerden akıllı telefonunuzu veya tablet PC'nizi kullanarak istediğiniz anda bir Epson yazıcıdan yazdırın. Epson iPrint bunu oldukça kolaylaştırır. Yalnızca bu harika ücretsiz uygulamayı indirip kurarak web sayfalarını, Microsoft Office belgelerini, fotoğrafları ve PDF'leri yazdırmaya, taramaya ve kopyalamaya hazır hale gelirsiniz.

iPrint nasıl yapılır videoları

 1. 1. Epson Connect kurulumu
 2. 2. Yerel Ağ kurulumu
 3. 3. Bellek erişimi
 4. 4. Tarama ve kaydetme
 5. 5. Kopyalayın
 6. 6. Çevrimiçi depolama
 7. 7. Fotoğraf yazdırma
 8. 8. Kayıtlı bir belgeyi yazdırma
 9. 9. Web sayfası yazdırma - Android
 10. 10. Web sayfası yazdırma - iOS

Temel özellikler

Her yerden baskı yapın

iPrint, İnternet üzerinden doğrudan yazıcınıza fotoğraflar ve belgeler göndererek dilediğiniz yerden baskı yapmanıza imkan tanır1.

Yakınında yazdırın

Hemen yanınızdaki bir Epson yazıcıdan mı yazdırmanız gerekiyor? Yazdırmak için yalnızca cihazınızı aynı Wi-Fi ağına bağlayın.

Tarayın ve paylaşın

iPrint, Wi-Fi bağlantısıyla yakındaki bir yazıcıdan tarama da yapabilir. Artık cihazınızdan tarayabilir, kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.

Kablosuz şekilde tarama yapın

Önemli bir belgeyi veya fotoğrafı saklamak mı istiyorsunuz? Artık dosyanızı kablosuz olarak tarayıp, bir akıllı telefona veya tablete aktarmak için yakınınızdaki bir Epson hepsi bir arada modelini kullanabilirsiniz. Daha sonra bu dosyayı e-posta ile göndermeyi, cihazınıza kaydetmeyi veya bulut hesabınıza yüklemeyi seçebilirsiniz.

Buluta dokunun

Doğrudan iPrint'te dahili olarak bulunan buluta erişim özelliği, çevrimiçi erişimi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Dosyalarınızı çevrimiçi olarak yazdırmak veya tarayıp yüklemek için Box, Dropbox, EverNote, Google Drive veya Microsoft OneDrive'da oturum açabilirsiniz.

Dosyaları aktarın

Dosyaları doğrudan tabletinize veya telefonunuza aktarmak için yazıcınızı kullanın. Yazıcınıza bir USB sürücüsü veya hafıza kartı taktığınızda, iPrint fotoğrafları görüp cihazınıza aktarır. Ayrıca akışın yönünü değiştirebilir ve mobil cihazınızdan da dosyaları aktarabilirsiniz. Daha eski dijital kameralardan fotoğraf aktarma seçeneği sunar.

Bölümü kapat

EPSON CREATIVE PRINT UYGULAMASI

Instagram ve Facebook’taki fotoğraflarınızı kullanarak yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz uygulama.

Daha fazlası

Creative Print uygulamasıyla, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak yaratıcılığınızı sergileyin. Akıllı cihazınızda veya Instagram ya da Facebook hesabınızda bulunan fotoğrafları kolayca yazdırabilirsiniz. Buna ek olarak kolaj yapabilir, tebrik kartlarını özelleştirebilir, kırtasiye gereçlerini kişiselleştirebilir, doğrudan CD/DVD'lere yazdırabilir ve fotoğraflarınızı eğlenceli bir renkli kitap projesine dönüştürebilirsiniz.

Çalışma şekli

 1. Epson Creative Print uygulamasını indirin
 2. Wi-Fi üzerinden yazıcıyı bulun
 3. Tebrik kartları, takvimler, CD'ler ve daha fazlasını yazdırın

Facebook’tan yazdırma

Facebook'tan yazdırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yalnızca Facebook hesabınıza oturum açarak fotoğrafları kolayca bastırabilirsiniz. Anılarınız telefonunuzda kalmasın. Yazdırın ve anılarınızın keyfini hemen çıkarın.

Kolajlar

Uyumlu sosyal medya uygulamalarındaki fotoğrafların yanı sıra tabletiniz veya akıllı telefonunuzdaki diğer fotoğrafları kullanarak kolajlar oluşturun. 8,5 x 11 inç’e (22 x 28 cm) kadar farklı boyutlarda yazdırın.

Ayrı ayrı fotoğraf yazdırma

Hızlı ve kolay yaratıcılık aracımızla, özel anlarınızı kutlayan kişiselleştirilmiş kartlar, çerçeveler ve takvimler oluşturun. Göz açıp kapayıncaya kadar, aile ve arkadaşlar için harika hediyeler tasarlayın.

Daha fazlası

Temel özellikler

CD/DVD'lere yazdırın

Fotoğraflarınızdan sanatsal resimler oluşturun ve uyumlu bir Epson mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanarak doğrudan, baskı yapılabilir bir CD veya DVD üzerine yazdırın.

Boyama kitabı

Bir fotoğraf seçip yazdırın ve çocukların eğlenceli bir faaliyet olarak renklendireceği bir boyama kitabı oluşturun.

Özel tebrik kartları

Fotoğraflarınızı kullanarak özelleştirilmiş bir tebrik kartı hazırlayın. Hatta bunu, kendi el yazınızla kişiselleştirebilirsiniz.

Bölümü kapat

EPSON EMAIL PRINT

Yazıcınıza e-posta göndererek dilediğiniz yerden baskı yapın1

Daha fazlası

En yeni Epson yazıcıları, kendi e-posta adreslerine sahiptir. Bu yazıcılar e-posta adresi aracılığıyla alınan fotoğraflar ve belgeler gibi ekleri otomatik olarak yazdırabilir. İnternet üzerinden yazıcıya e-posta göndererek dünyanın her yerinden telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar fark etmeksizin herhangi bir cihazdan baskı yapın.

Email Print’in nasıl çalıştığını görün

Bu videoyu izleyerek kullanımının ne kadar kolay olduğunu görün.

Email Print'i indirin

Bu özelliği indirmek için buraya tıklayın.

Zaten kayıtlı mısınız?

Hesabınıza erişim elde etmek için bu oturum açma seçeneğini kullanın.

Çalışma şekli

 1. Email Print'i kullanmaya başlamak için yazıcınızı ayarlayın
 2. Fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı e-posta eklentisi olarak yazıcının e-posta adresine gönderin
 3. E-postalar, fotoğraflar, PDF'ler ve Microsoft Office dosyaları otomatik olarak yazdırılır

Temel özellikler

Herhangi bir cihazdan yazdırın

Cihazınız e-posta gönderebiliyor ve İnternet’e erişebiliyorsa, Epson Email Print'i kullanabilirsiniz. Microsoft Word, Excel, PowerPoint, PDF, JPG ve TIF dosyalarınızı yazıcıya e-postayla göndermeniz yeterlidir. Dünyanın neresinde olduğunuz fark etmez1.

Hatırlaması kolay

Otomatik olarak atanmış e-posta adresini değiştirmek mi istiyorsunuz? Yazıcınızın e-posta adresini özelleştirmek için Epson Connect hesabınızı kullanmanız yeterli olur. Artık, siz ve yazıcıyı paylaştığınız diğer kişiler adresi kolayca hatırlayabilir.

Güvenlik kolaylaştırıldı

Yazıcınızı kimin kullanabileceğini sınırlamak mı istiyorsunuz? "Onaylı Göndericiler Listesi"ni açın. Daha sonra yazıcınızı kullanmasına izin vereceğiniz e-posta hesabını ekleyebilirsiniz. Hatta, aynı alan adından tüm e-posta hesaplarını ekleyebilir ve tüm şirketin e-posta listesini hızlı bir şekilde onaylayabilirsiniz.

Bölümü kapat

EPSON SCAN TO CLOUD

Doğrudan bulut hesaplarına tarayın

Daha fazlası

Yazıcının kumanda panelinde birkaç dokunmayla belgeleri veya fotoğrafları tarayabilir ve bunları doğrudan e-posta adreslerine veya bulut depolama hesaplarına gönderebilirsiniz. Yazıcınızın İnternet’e bağlı olduğundan emin olun.

Scan-to-Cloud’un kurulumunu yapın

Bu özelliği indirmek için buraya tıklayın.

Zaten kayıtlı mısınız?

Hesabınıza erişmek için burada oturum açın.

Çalışma şekli

 1. Yazıcının kumanda panelinden Scan-to-Cloud'u seçin.
 2. Belgenizi tarayın
 3. Dosyanızı e-posta ile gönderin veya çevrimiçi bir depolama cihazına kaydedin.

Temel özellikler

Belgeleri arşivleyin ve depolayın

Dilediğiniz yerden ve dilediğiniz cihazdan erişmek için, taranan belgeleri depolama ve merkezileştirme amacıyla bulut hizmetlerini kullanabilirsiniz. Epson Scan-to-Cloud, iş belgelerinizi taramanızı, arşivlemenizi ve paylaşmanızı sağlar.

Tarayın ve paylaşın

Epson yazıcınızla belgenizi veya resminizi tarayın ve yazıcınızdan doğrudan diğer e-posta adreslerine e-posta ile göndererek bunları paylaşın.

Bölümü kapat

EPSON REMOTE PRINT

Bilgisayarınızı kullanarak dilediğiniz yerden gelişmiş baskı1

Daha fazlası

Yazdırılacak dosyaları bilgisayarınızdan göndermek için evde olmak zorunda değilsiniz. Bilgisayarınızın gücünü ve kapsama alanını artırmak için Remote Print’i yükleyin. Bu işlem, dosyanızı dünyanın herhangi bir yerinde bulunan bir Epson yazıcıya göndermek için Dosya/Yazdır'a tıklamak kadar basittir1. Biçimlendirme veya yazı tipi sorunları için endişelenmeniz gerekmez. Dahası, gelişmiş baskı seçeneklerine erişip onları kontrol edebilirsiniz.

Çalışma şekli

 1. Remote Print’i yükleyin ve bir Epson yazıcının e-posta adresini girin.
 2. Herhangi bir uygulamadan Dosya/Yazdır'ı ve ardından "Remote Print"i seçin.
 3. Dosyanız uygun şekilde biçimlendirilmiş olarak uzak yazıcıya gönderilir.

Temel özellikler

Uzak mesafeden yazdırın

Artık Dosya/Yazdır üzerine tıklayarak, İnternet üzerinden uzaktaki bir yazıcıda kolayca baskı yapabilirsiniz. Remote Print, neredeyse tüm uygulamalar ve dosya türleriyle uyumlu olduğundan güçlü bir çözümdür. Ayrıca e-posta eki oluşturup gönderme ihtiyacı olmadığından Email Print’ten daha hızlıdır.

Herhangi bir yazılım, herhangi bir yazı tipi

Remote Print, en çok uzmanlık gerektirenler dahil olmak üzere neredeyse tüm bilgisayar yazılımı uygulamalarıyla çalışır. Biçimlendirmenin ve yazı tiplerinin USB kablosu kullandığınızda olduğu gibi aynı şekilde yazdırılacağından emin olabilirsiniz.

Kontrol sizde olsun istiyorsanız

Remote Print, çıktınızın uzak bir konumda nasıl yazdırılacağını kontrol edebilmenizi sağlar. Kopya adedi, sayfa aralığı, sıra değiştirme ve harmanlama seçeneklerini belirleyin. Size üstün kontrol sağlaması için yazılıma özel yazdırma özelliklerine bile erişebilirsiniz.

Bölümü Kapat

UYUMLU HİZMETLER

Diğer uyumlu baskı seçenekleri

Daha fazlası

Epson Connect baskı hizmetlerinin yanı sıra, Epson Yazıcılar ve akıllı cihazlar ile uyumlu olan bir dizi farklı baskı çözümleri de mevcuttur.

Epson Print Enabler ile dahili Android baskı imkanı

Android 4.4 ve üst modellerde dahili olarak bulunan uygulama sayesinde artık baskı işlerini desteklemek için ayrı bir uygulama gerekmez. Epson Print Enabler uygulamasını ücretsiz olarak indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, desteklenen uygulamaların Menü'sünde bulunan Yazdır seçeneğini bulmak. Chrome, Gallery ve Gmail'e entegre bir şekilde, web sayfalarını, fotoğrafları ve e-postaları kolaylıkla yazdırabilirsiniz. Android Baskı seçeneğine aynı zamanda hem Drive hem de Quickoffice üzerinden erişebilir ve belgelerinizi kolaylıkla yazdırabilirsiniz.

Uyumluluğu kontrol et

Çalışma şekli

 1. Epson Print Enabler yazılımını Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.
 2. Açılan menüden seçim yapın ve ardından yazdırın.
 3. Yakındaki bir yazıcıyı seçin.
 4. Baskı tercihlerinizi yapın ve yazdırın.
 5. Yazdırma işi daha sonra seçtiğiniz yazıcıda gerçekleşir.

Temel özellikler

Uyumluluk

2008 yılından beri mevcut olan Epson Wi-Fi inkjet (ve bazı lazer) yazıcıların çoğu, Epson Print Enabler ile uyumludur. Uyumlu ürünlerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Hareket halinde yazdırın

PC veya dizüstü bilgisayarınızı bırakıp akıllı cihazınızı kullanmaya başladığınızda da yazdırmayı sürdürün.

Mopria

Mopria Alliance, akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazlar üzerinden sezgisel ve kolay kablosuz baskı özelliği sunmak gibi ortak hedefleri olan önde gelen global teknoloji şirketlerinden oluşan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

Uyumluluğu kontrol et

Epson Print and Scan

Epson Print and Scan, Wi-Fi bağlantısı olan Epson Hepsi Bir Arada yazıcılarınız için Windows 8 Başlat ekranında olağanüstü bir baskı ve tarama deneyimi sunar.

Uyumluluğu kontrol et

Temel özellikler

Baskı
 • Geliştirilmiş dokunmatik kullanıcı arabirimi
 • Cihaz seçimi
 • Belge önizleme
 • Kağıt boyutu
 • Kağıt türü
 • Renkli mod
Tarayın
 • Geliştirilmiş dokunmatik kullanıcı arabirimi
 • Cihaz seçimi
 • Belge önizleme
 • Kağıt boyutu
 • Kağıt türü
 • Renkli mod

Apple Airprint

Doğrudan iPad, iPhone veya iPod Touch'ınızdan yazdırın. Yazılım indirmeniz, sürücü yüklemeniz ve kablo bağlantısı kurmanız gerekmez. Mail, Fotoğraflar, Safari veya iBooks'ta yalnızca birkaç dokunuş ile, ekranda olan her şeyi bir Epson yazıcıya gönderebilirsiniz.

Uyumluluğu kontrol et

Çalışma şekli

 1. Eylem simgesine dokunun.
 2. Yakındaki bir yazıcıya baskı gönderin.
 3. Çıktınızı alın.

Temel özellikler

Kablosuz uygulama ile yazdırma

Her gün kullandığınız uygulamaların çoğundan baskı yapabilirsiniz. Baskı işlevi yalnızca birkaç dokunuş uzağınızdadır. E-postalarınızı, fotoğraflarınızı, haritalarınızı, belgelerinizi, tablolarınızı ve sunumlarınızı bir Wi-Fi ağı üzerinden yakınınızdaki bir Epson yazıcısından yazdırın. Bu kadar kolay.

Dokunun ve yazdırın

Baskı işlevini bulmak için "Eylem" veya "Araçlar" düğmesini kullanın. Daha sonra Wi-Fi ağında Epson yazıcıyı bulun ve yazdırın. AirPrint arka planda yazdırma işlemi ile ilgilenir. iOS'ta dahilidir, dolayısıyla kurulması gereken bir yazıcı yazılımı veya bağlanması gereken bir kablo yoktur.

Bölümü kapat

Uyumlu uygulama ya da ürün arayın

 1. Yazıcıya İnternet bağlantısı ile İnternet ve/veya e-posta özelliği etkinleştirilmiş cihaz gerektirir