Lazer yazıcı mı düşünüyorsunuz?
Bir daha düşünün

EcoTank mono yazıcılarla mono lazere kıyasla
baskı maliyetlerinden üç yılda %50'ye varan
oranda tasarruf sağlayabilirsiniz1

5 adet lazer toner kartuşuna eşdeğer mürekkep dahildir2

EcoTank, birlikte verilen mürekkep şişeleriyle doldurulabilen mürekkep tankına sahiptir. İlk aşamada sağlanan mürekkeple binlerce sayfa yazdırılabilir, böylece sık sık toner değiştirilmediği için zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanır.

EcoTank Mono Calculator

Epson EcoTank'ın maliyetten tasarruf sağlayan avantajları ile mono lazerin tüm özellikleri

Fast

Hızlı

Dakikada 20 sayfaya varan baskı alın3

High quality results

Yüksek kaliteli sonuçlar

Net ve dayanıklı, işletme kalitesinde belgeler üretin

Compact

Kompakt

Her ev veya ofise sorunsuz bir şekilde uyar

Durable

Dayanıklı

İsteğe bağlı 3 yıla uzatılmış garanti ile içiniz rahat olsun

Connectivity

Bağlanabilirlik

Wi-Fi, Ethernet ve mobil baskılı modeller4

High productivity

Yüksek Verimlilik

250 sayfaya kadar yüksek kapasiteli kağıt tepsileri

Ink bottle

1

mürekkep

şişesi

=

5

lazer yazıcı toneri2

Pile of toners

EcoTank tasarrufları nasıl hesaplanır

Bir Epson EcoTank Mono modeli seçin ve en çok satılan 20 mono lazer yazıcıdan biriyle karşılaştırın

Her ay kaç sayfa baskı yapmayı ve yazıcıyı kaç yıl boyunca kullanmayı amaçladığınızı belirtin.

"Hesapla" öğesine tıklayın

Epson M100 karşı Cannon LPB-6030B

Seçilen model ile tasarruf sağlayabilirsiniz

veya pazar ortalamasına göre kadar tasarruf sağlayabilirsiniz4

AYRINTILI SONUÇLARI GÖSTERBU SAYFAYI YAZDIR

Sonuçlarınız

  • PAZAR ORTALAMASI

SONUÇLARIN NASIL HESAPLANDIĞINI ANLAMAK AMACIYLA KULLANILAN METODOLOJİ VE TEMEL VARSAYIMLARI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

yıl boyunca her ay sayfa baskıyı temel alan toplam sahip olma maliyeti kırmızı çizgiyle gösterilmiştir.

Toplam sahip olma maliyeti, donanımın satın alma maliyetine ek olarak devamlı mürekkep/toner maliyetlerini temel alır. Diğer maliyetler toplam sahip olma maliyetini etkileyebilir ve lazer yazıcılar tarafından kullanılan ek sarf malzemeleri ve güç tüketimi gibi başka ek tasarruflar sağlayabilir. Yazıcılar ve sarf malzemelerinin ortalama satış fiyatları IDC EMEA Hardcopy Peripherals Tracker (2018 3. Çeyrek - 2019 2. Çeyrek Verileri) ve IDC EMEA Consumables Tracker'dan (2018 2. Yarı, 2019 1. Yarı Verileri) alınmıştır.

Başka bir yazıcı ile karşılaştır

Modelleri görüntüleyin

Isisiz teknoloji̇ i̇le geleceği̇ şeki̇llendi̇ri̇yoruz

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Daha fazlası

1 Söz konusu tasarruf ayda 406 sayfa baskı ile 3 yılda elde edilir. Maliyet karşılaştırması; donanımın fiyatını, ürünle birlikte verilen ve yedek mürekkep şişelerini/toner kartuşlarını kapsar. Donanım fiyatlandırma karşılaştırması, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson M1100'ün tanıtım fiyatlarını ve Yunanistan, Çekya, Macaristan, Polonya ve SEE'nin geri kalanı, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli, tek renkli lazer yazıcıların (baskı hızı 20 sf./dk. altında) %77'sinin ortalama fiyatlarını temel alır. Baskı maliyetlerinin karşılaştırması, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson siyah mürekkep şişelerinin (110 serisi) tanıtım fiyatlarını ve Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli, tek renkli lazer yazıcıların (baskı hızı 20 sf./dk. altında) %77'si için en verimli orijinal OEM siyah toner kartuşlarının ortalama fiyatlarını temel alır. Rakip lazer toner kartuşlarının verimlilik bilgileri, üreticilerin web sitelerinde verilen bilgilerdir.

2 EcoTank Mono serisiyle kutudan çıkan mürekkep şişeleri kullanılarak basılan sayfa sayısı için ortalama toner kartuşu sayısı. 2019 EcoTank Mono serisinin ortalama dâhili mürekkep şişesi verimi ile Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da en çok satan 10 Mono Lazer modelinin (20 sf./dk. kategorisine kadar) ortalama dâhili ve yedek orijinal toner veriminin karşılaştırılması, Ocak - Aralık 2018 dönemini temel alır. Mürekkep kartuşu verimi üreticinin web sitesinden alınmıştır.

3 Varsayılan tek taraflı baskı için Ofis Kategori Testi’nden ESAT ortalamasını gösteren ISO/IEC 24734’e göre tespit edilmiştir. Daha fazla bilgi için www.epson.eu/testing adresini ziyaret edin

4 Epson iPrint kablosuz bağlantı ve Epson yazdırma uygulaması gereklidir. Epson Email Print ve Remote Print Driver için internet bağlantısı gereklidir. Daha fazla bilgi, desteklenen diller ve cihazlar için lütfen www.epson.com.tr/connect adresini ziyaret edin

5 Varsayılan A4 tek taraflı ve dubleks baskı için Ofis Kategori Testi’nden ESAT (sn) ortalamasını gösteren ISO/IEC 17629 standardına göre belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için lütfen, www.epson.eu/testing adresini ziyaret edin

6 Epson M1120, M2170 ve M3170 modellerinde baskı alırken güç tüketimi, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Yunanistan, Çekya, Macaristan, Polonya ve SEE'nin geri kalanı, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Türkiye'de en çok satan A4 tek işlevli mono lazer yazıcıların %75'inin (baskı hızı 20 sf./dk. altında) ortalamasıyla karşılaştırılmıştır. Güç tüketimi değerleri üreticinin web sitesinden alınmıştır.

7 Sayfa başına maliyet, yedek mürekkep şişesi/toner kartuşunun fiyatını sayfa verimliliğine bölerek hesaplanır. Sayfa başına maliyet karşılaştırması, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson siyah mürekkep şişelerinin (110 serisi) tanıtım fiyatlarını ve Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en çok satan A4 tek işlevli, tek renkli lazer yazıcıların (baskı hızı 20 sf./dk. altında) %77'si için en verimli orijinal OEM siyah toner kartuşlarının ortalama fiyatlarını temel alır. Rakip lazer toner kartuşlarının verimlilik bilgileri, üreticilerin web sitelerinde verilen bilgilerdir.

8 Çift taraflı baskı M1100 ve M1120 modellerinde mevcut değildir.

9 IDC, Üç Aylık Basılı Baskı Çevre Birimleri İzleyicisi raporu, 2010-2020 gönderileri, 2020 yılının birinci çeyreğinde yayımlanmıştır.

10 Epson'un yüksek kapasiteli mürekkep tanklı yazıcılarının toplam global satış rakamı, 2010 yılında piyasaya sürülmelerinden itibaren 50 milyon adede ulaşmış bulunmaktadır