Kartuşlara veda edin

Baskı maliyetinde %90'a varan oranda tasarruf edin1

Epson'un EcoTank yazıcıları ile tasarruf edin

Tasarruflarınızı hesaplamak 1 - 2 - 3 kadar kolay

Epson'un Ecotank modelini ve onunla karşılaştırmak istediğiniz yazıcıyı seçin

Tahmini kullanımınızı ve yazıcıyı ne kadar süre elinizde tutmayı planladığınızı seçin

'HESAPLA' öğesini tıklatın

MAKS.
00%
SAYFA BAŞINA
DAHA DÜŞÜK
MALİYET
RAKİP YAZICILARA
GÖRE²

1. Bir karşılaştırma seçin

RENKLİ ECOTANK İLE MONO LAZER
RENKLİ ECOTANK İLE RENKLİ LAZER
RENKLİ ECOTANK İLE MÜREKKEP PÜSKÜRTMELİ YAZICI

2. Bu yazıcıyı hangi amaçla kullanmayı planlıyorsunuz?

Epson M100 ile Cannon LPB-6030B

Seçilen model karşısında tasarruf sağlayabilirsiniz

veya pazar ortalamasına göre 'e kadar tasarruf edebilirsiniz²

AYRINTILI SONUÇLARI GÖSTERBU SAYFAYI YAZDIR

Sonuçlarınız

Toplam sahip olma maliyeti (TCO), ay için aylık sayfa baz alınarak kırmızı çizgiyle gösterilmiştir. TCO, donanımın satın alma maliyetine ek olarak mürekkep ve tonerin devam eden maliyetlerine de dayanır. Diğer maliyetler toplam sahip olma maliyetini etkileyebilir ve lazer yazıcılar tarafından kullanılan ek sarf malzemeleri ve güç tüketimi gibi başka kalemlerden ek tasarruflar sağlayabilir. Yazıcıların ve sarf malzemelerinin ABD Doları ($) cinsinden ortalama satış fiyatları IDC EMEA Hardcopy Peripherals Tracker (2019 2. Çeyrek Verileri) ve IDC EMEA Consumables Tracker'dan (2019 1. Yarı Verileri) alınmıştır.

  • PAZAR ORTALAMASI

ŞARTLAR VE KOŞULLAR İLE KURLAR İÇİN BURAYI TIKLATIN

Başka bir yazıcı ile karşılaştır

Karmaşıklık olmadan güvenilir baskı

Tüm yazıcılar, rakipsiz dayanıklılık, kalite ve güvenilirlik sunan Epson'un Micro Piezo baskı kafası teknolojisiyle donatılmıştır. Ultra yüksek kapasiteli mürekkep tankı yazıcıya tam entegre edilmiş olduğundan diğer doldurma sistemlerinin karmaşıklığı veya sorunları olmadan güvenilir baskının keyfini çıkarabilirsiniz.

Epson'un eşsiz hızlı mürekkep doldurma teknolojisi mürekkep sarfiyatını en aza indiren özel tasarımlı hava geçirmez başlıklar ve filtreler içerir.

DAHA FAZLASI

Isisiz teknoloji̇ i̇le geleceği̇ şeki̇llendi̇ri̇yoruz

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Daha fazlası

1 Epson'ın hesaplamalarına göre, sayfa başına maliyet tasarrufu ve Epson EcoTank "101" ve "103" mürekkep şişeleriyle aynı sayıda sayfa yazdırmak için gereken ortalama mürekkep kartuşu sayısı. EcoTank "101" ve "103" şişe serileri ile Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en çok satılan 100 Avrodan (vergiler hariç) düşük fiyatlı tüketici kullanımına yönelik 25 farklı A4 püskürtmeli yazıcıda kullanılan orijinal sarf malzemelerinin [2021'in 1. çeyreğinde yayımlanan, IDC, 2021 yılı gönderileri kapsayan Üç Aylık Basılı Materyal Çevre Birimleri Sarf Malzemeleri İzleyicisi (IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker)] ortalama verimi (ISO/IEC 24711 standardı A4 baskılar) karşılaştırması. Sayfa başına maliyet, yedek mürekkep şişesi/toner kartuşu fiyatının birim satış miktarına bölünmesiyle hesaplanmıştır.

2 Karşılaştırma, IDC EMEA Hardcopy Tracker'a göre en iyi 20 rakip A4 mono lazer tek işlevli ve çok işlevli yazıcı, en iyi 20 rakip mürekkep kartuşlu renkli lazer tek işlevli ve çok işlevli yazıcı ve en iyi 20 rakip mürekkep püskürtmeli yazıcı tek işlevli ve çok işlevli yazıcıya karşı yapılmıştır (Veri 2. Çeyrek 2018). Sayfa başına maliyet, IDC EMEA Consumables Tracker'dan (Veri 2. Yarı 2017) ve Eylül 2018 tarihi itibariyle üreticilerin yayınlanan verimlerinden alınmış ortalama satış fiyatı kullanılarak hesaplanmıştır. Daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

3 Belirtilen verimlere, ISO/IEC 24712'de verilen Test Şablonunun baskı simülasyonundan Epson orijinal metodolojisi temel alınarak ulaşılmıştır. Söz konusu verimlerde ISO/IEC 24711 temel ALINMAMIŞTIR. Belirtilen verimler yedek mürekkep tanklarını temel almaktadır ve yazdırdığınız görüntülere, kullandığınız kağıt türüne, yazdırma sıklığına, baskı sıklığına ve sıcaklık gibi çevresel koşullara göre değişebilir. İlk yazıcı ayarı sırasında, baskı kafası nozüllerini doldurmak için belli bir miktarda mürekkep kullanılır, bu nedenle ürünle birlikte gelen ilk setin verimi daha düşük olabilir.