ISISIZ TEKNOLOJİ İLE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Isısız Teknoloji

Epson mürekkep püskürtmeli yazıcılar, müşterilere lazer ve termal mürekkep püskürtmeli teknolojiye göre daha gelişmiş avantajlar sunmak üzere Isısız Teknolojiyi kullanır.

Baskı süreci karşılaştırma

Lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar dışarıdan aynı görünebilir. Ancak önemli olan içinde ne olduğudur.

Baskı süreçlerini karşılaştırma

Lazer baskı yöntemi, toneri ısıtmak ve kağıda yapıştırmak için sekiz ayrı aşamadan oluşan ve yüksek seviyede ısı içeren karmaşık bir işlemdir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda iki temel teknoloji bulunur: Isı kullanan termal baskı ve ısı içermeyen Piezo.

Termal mürekkep püskürtmeli işlem

Termal mürekkep püskürtme teknolojisi, mürekkebi baskı kafasından püskürtmek üzere ısıtmak için elektrik akımı uygular.

Piezo püskürtme işlemi

Termal mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcıların aksine, Epson Isısız Teknoloji, mürekkep püskürtme işlemi için ısınma gerektirmez. Bunun yerine mürekkebi baskı kafasından çıkarmak için geriye ve ileriye doğru bükülen Piezo elemanına basınç uygulanır.

Isısız Teknolojinin Avantajları

Yüksek hızda tutarlı baskıyla zamandan tasarruf edin

Epson Isısız (Heat-Free) Teknoloji ile yazıcı açıldığında veya çalıştırıldığında ısınma gerektirmez. Bu, yazdırmak için önceden ısınması gereken lazer yazıcılara kıyasla daha hızlı ilk sayfa çıkış süresi (FPOT) demektir. Termal mürekkep püskürtme teknolojisinin aksine, Epson'un Isısız Teknolojisinde püskürtmeler arasında mürekkebin soğumasını beklemeye gerek yoktur. Bu sayede daha hızlı baskı alınarak önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlanabilir.

Güç kullanımını azaltarak maliyetten tasarruf edin

Epson Isısız Teknolojide ısıtmak için enerji sarfı gerekmediğinden lazer teknolojisinden daha az güç kullanılır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda ısınmak için fuser birimi bulunmadığından, önemli ölçüde daha az enerji tüketimi gerçekleşir. Ve termal mürekkep püskürtme teknolojisinden farklı olarak, Epson'un Isısız Teknolojisi, tutarlı mürekkep püskürtme sağlar; bu sayede yazıcı sürekli olarak yüksek hızda baskı yapabilir. Bu, yazıcının daha az süre çalışmasını sağlayarak çalışma maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olur.

Daha az yedek parça, daha düşük çevresel etki

Lazer yazıcılar tipik olarak daha fazla sarf malzemesine sahiptir ve çoğu durumda tambur, transfer kayışı ve ısıtıcının periyodik olarak değiştirilmesi gerekir. Isısız Teknoloji sayesinde, mürekkep püskürtmeli yazıcılarımızda, bir lazer yazıcıya göre değiştirilmesi gereken daha az parça bulunur ve termal yazıcıların aksine, baskı kafalarımız sarf malzemesi değildir. Bu, ek kaynakların üretimi ve geri dönüştürülmesinin çevresel etkisini azaltır.

Daha az müdahale ile üretkenliği arttırın

Epson mürekkep püskürtmeli yazıcıların Isısız yapısı, bozulabilecek daha az parça bulunması ve daha az müdahale gerekmesi demektir. Isısız mürekkep püskürtme işlemi, termal yazıcıların aksine, baskı kafalarında ısı hasarı olmayacağı ve dolayısıyla daha uzun süre dayanabilecekleri anlamına gelir. Sonuç olarak, Epson mürekkep püskürtmeli yazıcılar, gelişmiş güvenilirlik sunar ve kesinti süresi önemli ölçüde azaltılmıştır.

Epson'un Isısız Teknolojinin avantajlarını kendiniz keşfedin

İdeal yazıcınızı bulmak için yazıcı bulma aracımızı kullanın.

Modelleri görüntüleyin

İletişim

Epson çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bir Epson temsilcisinin sizinle iletişime geçmesi için aşağıdaki alana bilgilerinizi girmeniz yeterli.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.
İletişim