ISISIZ TEKNOLOJİ İLE BASKININ GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Epson mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha az güç kullanır ve böylece enerji tasarrufu sağlar.

© Jasper Gibson

Isısız Teknoloji

Küresel bir iklim kriziyle karşı karşıya olduğumuz gerçeğinden kaçmak imkansız. Gidişat değişmedikçe, yakında gezegenimizin ekosistemlerinde bazı köklü değişiklikler göreceğiz. Değiştirebileceğimiz şeylerden biri enerjiyi tüketme biçimimiz.

Elektrik üretmek için fosil yakıtlar yakıldığında büyük miktarda CO2 üretilir. Şu anda hem şirketler hem de bireyler olarak enerji tasarrufu yapmak için harekete geçmemiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya başlamamız gerekiyor. Sürdürülebilir bir seçim yapmak artık bir tercih değil, zorunluluk.

ISIYI AZALTMAK zorundayız. Düşük güç tüketimi için Isısız Teknolojiye geçin. Küçük bir değişiklik yapmak bile gerçekten yararlı olabilir. Gezegendeki herkes küçük bir değişiklik yaparsa bunun çok büyük bir olumlu etkisi olabilir. Her seferinde bir sayfa ile başlayarak tüm hikayeyi birlikte değiştirebiliriz.

Ürünleri görüntüleyin

TURN DOWN THE HEAT

Epson ve National Geographic, ısıyı kontrol altına almanın çevre üzerindeki etkimizi en aza indirmek için harika bir yol olduğu konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya geldi. Bu kısa videoda National Geographic Kaşifi Katey Walter Anthony şu açıklamalarda bulunuyor: "Isı, donmuş toprakları yok ediyor. Isıyı kontrol altına almak, çevre üzerindeki etkimizi en aza indirmenin en iyi yollarından biridir. Enerji tüketimini düşürmek için Isısız Teknolojiyi seçmek sera gazı emisyonlarını azaltacak ve Kuzey Kutbu'ndaki donmuş toprakların çözülme hızını yavaşlatmamıza yardımcı olacaktır."

© Jasper Gibson

Baskı süreci karşılaştırması

Lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar dışarıdan aynı görünebilir. Ama esas farklılık içindekilerden kaynaklanır. Epson’un Isısız Teknolojisi, mürekkep püskürtme işlemi için ısı gerektirmez. Bunun yerine mürekkebi baskı kafasından çıkarmak için geriye ve ileriye doğru bükülen Piezo elemanına basınç uygulanır.

Isısız Teknolojinin Avantajları

Ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Daha düşük güç tüketimi, enerjiden ve maliyetten tasarruf sağlar

Epson Isısız Teknolojisi, ısınma gerektirmediğinden %83'e kadar daha az enerji harcar1. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda ısıtıcı ünitesi bulunmadığından önemli ölçüde az enerji tüketimi gerçekleşir.

Daha az yedek parça, daha düşük çevresel etki

Lazer yazıcılar tipik olarak daha fazla sarf malzemesi kullanır ve çoğu durumda tambur, transfer kayışı ve ısıtıcının periyodik olarak değiştirilmesi gerekir. Isısız Teknoloji sayesinde, mürekkep püskürtmeli yazıcılarımız lazer yazıcılara kıyasla %96'ya kadar daha az sarf malzemesi kullanır2.

Yüksek hızda tutarlı baskıyla zamandan tasarruf edin

Isısız Teknoloji sayesinde, yazıcı açıldığında veya çalıştırıldığında ısınması gerekmez. Bu, anında yazdırmaya başlayabileceğiniz ve lazer yazıcılara kıyasla hazır durumdan itibaren %50'ye kadar daha hızlı çalışabileceğiniz anlamına gelir3.

Daha az müdahale, üretkenliği artırır

Epson mürekkep püskürtmeli yazıcıların Isısız yapısı, bozulabilecek daha az parça bulunduğu ve daha az müdahale gerekeceği anlamına gelir.

Lazer yazıcılara kıyasla %83 daha az enerji tüketimi1
Lazer yazıcılara kıyasla %96'ya kadar daha az sarf malzemesi kullanımı2
Lazer yazıcılara kıyasla hazır durumdan itibaren %50'ye kadar daha hızlı çalışma3

Epson'un Isısız Teknolojisinin avantajlarını kendiniz keşfedin

İdeal yazıcınızı bulmak için yazıcı bulma aracımızı kullanın.

Ürün ailesini görün
WF-C8190DW

Ne kadar CO2 ve elektrik tasarrufu yapabileceğinizi keşfedin

Yapılan bağımsız testlere göre Epson'un WorkForce Pro modelleri, lazerlere ve lazer fotokopi makinelerine göre %83'ya kadar daha az enerji tüketir3. Hesaplayıcıyı kullanarak CO2 ve elektrikten ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün.

Daha fazla bilgi edinin

Bizimle iletişime geçin

Epson çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bir Epson temsilcisinin sizinle iletişime geçmesi için aşağıdaki alanlara bilgilerinizi girmeniz yeterli.

"*" ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Gelecekteki Epson ürünleri, promosyonları, teklifleri ve etkinlikleri hakkında e-posta üzerinden bilgi almak isterim.
16 yaşın üzerinde olduğumu onaylıyorum.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk hakkında daha fazla bilgi edinin

Çevre

Hepimizin daha iyi bir gelecek inşa etme yolunda oynayacağı bir rol var.

Daha fazla bilgi edinin

Toplum

Güvenli, yasal ve sürdürülebilir bir iş yapmaya kararlıyız.

Daha fazla bilgi edinin

Etik

Yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerimizi memnun etmek ve şaşırtmak, bizim için sadece bir başlangıç.

Daha fazla bilgi edinin

Çevre

Hepimizin daha iyi bir gelecek inşa etme yolunda oynayacağı bir rol var.

Daha fazla bilgi edinin

Toplum

Güvenli, yasal ve sürdürülebilir bir iş yapmaya kararlıyız.

Daha fazla bilgi edinin

Etik

Yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerimizi memnun etmek ve şaşırtmak, bizim için sadece bir başlangıç.

Daha fazla bilgi edinin
  1. Epson hesaplamalarına göre, Epson WorkForce Pro WF-C8190DW; A3 renkli tek işlevli 21-30 sayfa/dk yazıcı segmentinde en çok satan model olan HP Color LaserJet Enterprise M750dn'ye kıyasla %83 daha az enerji kullanmaktadır (IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, 2015 4. Çeyrek - 2019 3. Çeyrek arası gönderiler; yayın: 2020 2. Çeyrek). Metodoloji, ENERGY STAR test prosedürü kapsamında tanımlanan ve/veya simüle edilen ve kWh/yıl cinsinden belirtilen "Tipik Enerji Tüketimi"ni temel alır. CO2 tasarrufu, kullanılan kWh elektrik başına ortalama kg CO2 üretimine dayalı olarak enerji tasarrufuyla orantılı olarak hesaplanmıştır.
  2. Depolama alanı karşılaştırması, IDC Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker 2019 ikinci çeyrek verileri 2017 mali yılı sonuçlarında listelenen en çok satan A4 siyah beyaz lazer yazıcıların (20 sayfa/dk altındaki sınıf) %50'si arasından seçilen 12 SFP ve MFP (3'ü 1 arada) yazıcılarda 6.000 sayfa yazdırmak için yeterli olan paketlenmiş sarf malzemelerine yönelik depolama alanı gereksinimleriyle ilgili Epson hesaplamalarına dayanmaktadır. Her model için ortalama toner paketi birim hacimleri ve verimlilik, her model için toner paketi boyutuna ve verimliliğine ilişkin olarak üretici tarafından yayınlanan veriler üzerinden Epson tarafından hesaplanmıştır (Ağustos 2019 itibarıyla). Gereken toner kartuşlarının gerçek boyutu ve sayısı, lazer yazıcı modeline göre değişir. EcoTank sarf malzemeleriyle ilgili belirtilen verimlilik, Epson tarafından ISO/IEC19752 test pat kullanılarak ISO/IEC24711 metodolojisine göre hesaplanan simüle edilmiş rakamlardır.
  3. Epson hesaplamalarına göre, Epson ofis tipi mürekkep püskürtmeli yazıcı zaman tasarrufu, ofis tipi lazer cihazlarının ENERGY STAR tarafından raporlanan ortalama en düşük "Yazdırma/Kopyalama süresi" ("Önceki İşten", "Hazır Durumdan" veya "Uyku Durumundan") ile karşılaştırılarak hesaplanır ve Keypoint Intelligence'a göre ortalama büyüklükteki bir ofis baskı işinde kalan sayfaların maksimum hızda baskısının alınması için geçen süreye eklenir ve yıllık ortalama baskı işi sayısıyla çarpılır. 2016 yılının üçüncü çeyreği ile 2020 yılının ikinci çeyreği arasındaki gönderiler dikkate alınarak 2020 yılının ikinci çeyreğinde yayımlanmış olan IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker raporundan faydalanılarak tanımlanmış lazer yazıcı modelleri.