MICRO PIEZO TEKNOLOJİSİ

Güvenilir, hızlı ve yüksek kalitede baskılar istiyorsanız, yazıcınızı neyin etkili hale getirdiğini bilmeniz önem taşır ki bu da baskı kafasıdır.

Bugün ve yarın için gelişmiş baskı kafaları

Hangi yazıcıyı satın alacağınızı değerlendirirken ne tür bir baskı kafasının kullanıldığını bilmek, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilir. Isıyı ya da bir Piezo öğesini kullanan iki tür temel baskı kafası teknolojisi vardır. Tüm Epson yazıcıları, en iyi performansı sunduğunu düşündüğümüz bir Piezo öğesini kullanır.

Global anlamda ilk kez 1993'te piyasaya çıkan Micro Piezo teknolojisi, Epson mürekkep püskürtmeli yazıcısının öncü yeniliğini oluşturmakla kalmamış, aynı zamanda yazıcı endüstrisindeki diğer büyük isimlerin tümü için yeniliğin yolunu açmıştır. Epson'a has bir özellik olarak Micro Piezo üstün baskı kalitesi sağlamakta ve rakiplerimiz tarafından erişilmesi zor bir teknoloji olarak görülmektedir.

Bu teknolojiyi bu kadar özel kılan şeyin ne olduğunu öğrenmek için aşağıya bakınız

Önemli teknik hususlar

Net ve hatasız baskıların keyfini çıkarın

Micro Piezo teknolojisi, yazıcı tarafından kendilerine elektrik sinyalleri gönderildiğinde vuruş yapan piezo kristallerini kullanır. Net ve keskin baskılar için hem şekil hem de boyut olarak inanılmaz tutarlı damlacıklar üretir. Termal yazıcılar mürekkebi püskürtmek için bir ısıtma sistemi kullanırlar ve mürekkebi nozülden çıkartan bir hava kabarcığı oluştururlar. Bu şekilde ortaya çıkan baskılar daha hatalı olabilir.

Hızlıca yüksek kaliteli baskılar alın

Belgelerin yüksek hızlarda basılabilmesi için mürekkep damlacıkları her bir nozülden saniyede 40.000 kez püskürtülür. Bu sayede inanılmaz derecede kesin sonuçlar verir ve böylece kaliteden ödün vermeden net ve keskin baskılar alabilirsiniz.

Sofistike görüntüler elde edin

Nozüllerimiz farklıdır - her nozül, beş farklı büyüklükte damlacık üretebilir. Bir tuvali boyamak için farklı boy fırçalar kullanıyormuş gibi. Düz renk alanları için hızı artırmak amacıyla daha büyük damlacıklar kullanılırken, daha küçük damlacıklarla çarpıcı ayrıntılar yaratılır. Bu teknoloji ile, koyu ve açık renkleri sorunsuz ve doğal bir şekilde harmanlayarak bunlar arasındaki ince geçişleri aslına sadık kalarak yeniden üretebilir.

Nicelik değil nitelik

Daha fazla nozülün daha iyi bir yazıcı anlamına geldiğini düşünmek sizi yanıltmasın. Termal yazıcılar, belirli bir boyuta sahip nozüller kullanır; bu nedenle, baskı kafalarımızın sunduğu kalitenin aynısını sunabilmek için daha fazla nozül kullanmaları gerekir.

Daha az bakım gerektiren uzun ömürlü yazıcı

Termal mürekkep püskürtmeli yazıcıların aksine, piezo baskı kafamız bir tüketim (sarf) malzemesi olmadığından kalitesinde de bir azalma olmaz. Yedek bir baskı kafası için bütçeleme yapmak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve bunları takma zahmetine girmezsiniz.

Uygulamanız için en iyi mürekkep

Baskı kafamızda ısının kullanılmaması, yazıcılarımızın ısıya duyarlı sıvılar da dahil olmak üzere çok geniş bir mürekkep seçeneğine sahip olması anlamına gelir. Tüm yazıcılar bu kadar şanslı değildir; termal baskı kafalarında ısı kullanıldığından bunlarla yalnızca belirli mürekkep türleri kullanılabilir.

Biliyor muydunuz?
Micro Piezo teknolojimizin mükemmelliğini göz önünde bulundurun.

Detaylar

Büyük bir fotoğraftaki (12,7 x 8,9 cm) tek bir mürekkep damlasını (1,5 pl) belirlemeye çalışmak, bir futbol sahasında (yaklaşık 10.000 m2) bir kontakt lensin yerini belirlemeye çalışmak kadar zor olacaktır! Bu detaylar, etkileyici bir ton aralığı ve geçişlerle gerçeğine en yakın fotoğraflar üretmeyi mümkün kılmaktadır.

Hassas kontrol

Bir damla mürekkebin (1,5 pl) püskürtülmesinin, 15 metrelik bir mesafeden yapılan bir serbest vuruş olduğunu düşünün. Oyuncunun o kalenin içindeki bir noktaya, yani topun kendisi kadar büyük bir noktaya hedef almaya çalıştığını hayal edebiliyor musunuz? Ve bu noktaya neredeyse yüzde yüz başarıyla vurduğunu ve her saniyede 40.000 başarılı serbest vuruş yaptığını! Micro Piezo baskı kafaları doğru ve hızlı sonuçlar üretir, mürekkep sarfiyatını en aza indirgeyerek keskin ve net baskılar oluşturur.

İnanılmaz performans

Bir mürekkep damlası (1,5 pl) bir futbol topu büyüklüğünde olsaydı ve mürekkep bir baskı kafasından her renk için 90 nozül tarafından püskürtülseydi, Wembley Stadyumunu futbol toplarıyla doldurmak için gereken süre yaklaşık bir saniye olurdu! Micro Piezo baskı kafaları işte bu kadar hızlı çalışır.

Yeni nesil baskı kafası teknolojisi

PrecisionCore, 40 milyona kadar hassas damlacık üretebilen devrim niteliğinde bir yüksek yoğunluklu baskı çipi kullanan Epson'un en yeni bir baskı teknolojisidir.

DAHA FAZLA BİLGİ

Kağıttan daha kullanışlıdır

Epson'un yenilikçi Micro Piezo teknolojisi, geniş bir kullanım alanında esnek çalışma kabiliyetine sahiptir. Farklı kağıtlar üzerinde üstün renk ve siyah ve beyaz baskıya ek olarak endüstriyel uygulamalarda da kullanılır. Buna kumaş baskı, renk filtreli kumaş baskı ve diğerleri arasında elektronik devre kartlarına uygulanan desenler de dahildir.

Isisiz teknoloji̇ i̇le geleceği̇ şeki̇llendi̇ri̇yoruz

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Daha fazlası