50 Milyonuncu Epson Yüksek Kapasiteli Mürekkep Tanklı Yazıcı Satıldı

Sarf malzemelerinden kaynaklanan CO2 emisyonları 160 bin tonun üzerinde azaltıldı

50 Milyonuncu Epson Yüksek Kapasiteli Mürekkep Tanklı Yazıcı Satıldı

50 Milyonuncu Epson Yüksek Kapasiteli Mürekkep Tanklı Yazıcı Satıldı

Sarfmalzemelerinden kaynaklanan CO2 emisyonları 160 bin tonun üzerinde azaltıldı

Epson, yüksek kapasiteli mürekkep tanklı yazıcıları (Türkiye dahil pek çok ülkede EcoTank adıyla satılıyor) ilk olarak Ekim 2010'da Endonezya'da piyasaya sürdü. Ardından, bu yazıcıların satıldığı bölgeyi istikrarlı bir şekilde genişleterek 2019 yılı itibarıyla 170 ülke ve bölgeye ulaştık. Sonuç olarak, yüksek kapasiteli tanklı mürekkep püskürtmeli yazıcılarımızın toplam küresel satışları yakın zamanda 50 milyon adete ulaştı. Dahası, mürekkep kartuşlarının ana bileşeni olan plastikten tasarruf ederek, CO2 emisyonlarının, tüm bu ünitelerin kartuş yazıcı olması halinde salınacak CO2 emisyonları ile karşılaştırıldığında yaklaşık 166 bin ton daha düşük olacağını tahmin ediyoruz 1.

Epson, önce gelişmekte olan ülkeler için ürettiği tanklı yazıcıyla daha sonra gelişmiş pazarlara da açılarak yüksek kapasiteli mürekkep deposuna sahip modellerinin her yıl toplam mürekkep püskürtmeli yazıcı pazarının artan bir yüzdesini oluşturduğunu gördü. Sonuç olarak, güçlü marka bilinirliği ve kapsamlı bir ürün yelpazesi ile öne çıkan Epson, arka arkaya on yıl boyunca 2küresel yüksek kapasiteli mürekkep depolu yazıcı pazarındaki en büyük payı korumaya devam etti.

Toplumdaki hızlı değişimler, 2020 mali yılı boyunca ofis ve eğitim baskı ortamlarındaki değişikliklere neden oldu. Tüm segmentlerde, müşterilerimizin baskı maliyetleri ve çevresel etkiler konusunda endişelenmeden baskı almalarını sağlamak için rakiplerimizinkinden çok daha düşük baskı maliyetleri ve rakipsiz çevresel performans sunmaya devam edeceğiz.

 

1) Sarf malzemelerinden kaynaklanan CO2 emisyonlarındaki azalmanın boyutu, Ağustos 2020’ye kadar satılan mürekkep şişelerinin toplam sayısı ile aynı miktarda baskı almak için gereken mürekkep kartuşu sayısının karşılaştırılması ve bunların CO2 eş değerine dönüştürülmesiyle hesaplanmıştır. CO2 emisyonları, sarf malzemeleri ve parça üretiminden kaynaklanan etkilerin dikkate alındığı Epson'un değerlendirme koşullarına göre hesaplanmıştır. Gerçek CO2 emisyonları, müşterilerin yazıcı kullanımına bağlı olarak değişecektir.
Ne değerlendirildi: Mürekkep kartuşlu yazıcı mürekkep kartuşları ve ambalajı ile yüksek kapasiteli mürekkep deposu mürekkep şişeleri ve ambalajı (yedek kartuşlar ve mürekkep şişelerine göre hesaplanır)

2) 2010 ile Ağustos 2020 tarihleri arasında satılan global yüksek kapasiteli mürekkep deposu ürünlerinin sayısına dayanarak. IDC tarafından yapılan araştırma uyarınca 2010 ile 2019 arasında satılan global mürekkep tankı ürün sayısı bakımından en büyük pay (Kaynak: IDC Tarafından 2020 Yılının İkinci Çeyreği İçin Yayımlanan Üç Aylık Basılı Baskı Çevre Birimleri İzleyicisi Raporu)

* Ürün adları ve ürünlerin bulunabilirliği ülke veya bölgeye göre değişebilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bulunduğunuz yerdeki Epson satış şirketi ile görüşün:
https://epson.com.tr/