Dünyanın lider projektör üreticisi Epson, Japon sanat kolektifi teamLab'ın etkileyici deneyimini sergilemek üzere Finlandiya'da yeni açılan bir modern müzenin tedarikçisi seçildi

Helsinki'deki yeni sanat müzesi Amos Rex'e 135 adet Epson projeksiyonu monte edildi

Dünyanın lider projektör üreticisi Epson, Japon sanat kolektifi teamLab'ın etkileyici deneyimini sergilemek üzere Finlandiya'da yeni açılan bir modern müzenin tedarikçisi seçildi

Eylül, Helsinki  – Epson, dünyanın bir numaralı projeksiyon üreticisi 1, teamLab'in etkileyici dijital enstalasyonları 118 adet yüksek lümenli Epson projeksiyonu ile yansıtılırken müzenin farklı alanlarında tabela ve eğitim amaçlı 17 adet projeksiyon daha kullanıldı. Helsinki'nin merkezinde yeni açılan sanat müzesi Amos Rex'in tercihi Epson oldu.

 

Epson Avrupa Profesyonel Görüntüleme Sistemleri Direktörü Neil Colquhoun şunları söyledi: “Bu sergi, halka gerçekten kapsamlı bir deneyim sunarken Epson’un projeksiyonları için de harika bir fırsat oldu. Müzenin, Helsinki’nin Avrupa’nın kültür şehri statüsünü güçlendirmesine yardımcı olacağına inanıyoruz. Özellikle ziyaretçileri için daha modern ve ilgi çekici bir deneyim yaratmak isteyen müzeler, Epson projeksiyonların uzun süreli çalışma performansı ve düşük bakım gereksiniminin yanı sıra keskin ve parlak görüntülerle kültürü hayata geçirme konusunda pratik ortamlardır.”

 

 

Epson'un 3LCD projeksiyonları, hedefi “insanlar ve dünya arasındaki yeni bir ilişki başlatmak” olan programcılar, mühendisler, CG animatörleri, matematikçiler ve mimarlardan oluşan 500 kişilik güçlü bir disiplinlerarası sanat topluluğu olan teamLab tarafından kapsayıcı dijital kurulumları yansıtmak için kullanılıyor. teamLab bu yıl aynı anda çok sayıda büyük ölçekli sergi başlattı. Tokyo merkezli MORI Bina DİJİTAL SANAT MÜZESİ: teamLab Borderless, Haziran ayında büyük sükseyle açıldı.

Amos Rex Müzesi Direktörü Kai Kartio şunları söylüyor: “teamLab’ın sergisi, teknik açıdan oldukça zor bir sergi. Epson 3LCD lazer projeksiyonlar, parlaklık, kontrast ve renk reprodüksiyonu sayesinde bu zorluğa en uygun olan çözümdür.’’

Sanat ve kent kültürü için bir buluşma mekanı olarak tanımlanan Amos Rex Mnüzesi, çağdaş sanatın sürekli değişen ihtiyaçlarına uygun esnek tesisler yaratmak için tasarlandı. Bu nedenle 3LCD lazer projeksiyonların olağanüstü parlaklığı ve rengi ve 360° kurulum esnekliği ile dünyanın bir numaralı projeksiyon üreticisi Epson, bu deneyimi hayata geçirmek için müzelerin ideal seçimi haline geliyor. 

Kullanılan Epson projeksiyonlar 3LCD lazer ışık kaynağı, yerleşik 4k, ultra kısa mesafe ve 3LCD lamba tabanlı ürünleri içerir. Müzeler de dahil olmak üzere kurumlarda kullanılan projeksiyonlar, pazarı son 10 yılda (2008 - 2017 sonu) %70 oranında büyütmüştür. Epson, bu pazarın %30'unu ve ikinci sıradaki rakibinin payından %138 fazlasını elinde bulunduruyor. 2.

 

 

[1] Futuresource Consulting Limited - Projeksiyon Pazarı Bilgileri - WorldWide Analyser CY 2017 - 2018
[2] Futuresource Consulting Limited - Projeksiyon Pazarı Bilgileri - WorldWide Analyser CY 2008 - 2018