Dünyaca Ünlü Formula 1 Yarışçısı Lewis Hamilton Epson İle Boyandı

“Kartuşlara Veda Edin” sloganıyla yazıcı sektörüne farklı bir yön veren “Orijinal Mürekkep Tankı Sistemi” ni geliştiren Epson’un son filminde Lewis Hamilton oynadı

Dünyaca Ünlü Formula 1 Yarışçısı Lewis Hamilton Epson İle Boyandı

“Kartuşlara Veda Edin” sloganıyla yazıcı sektörüne farklı bir yön veren “Orijinal Mürekkep Tankı Sistemi” ni geliştiren Epson’un son filminde Lewis Hamilton oynadı.

Epson’un sponsorlarından biri olduğu MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takımı’nın şampiyon sürücüsü Lewis Hamilton filmde Epson’un geliştirdiği teknolojinin sağladığı avantajlara eğlenceli bir şekilde dikkat çekiyor.

Epson Youtube kanalından ve web sitesinden izlenebilen filmde Hamilton, litrelerce mürekkeple boyanıyor ve yüzlerce sayfa baskının arasında kalıyor. Filmin amacı Epson’un geliştirdiği tank sistemiyle sunulan çok yüksek hacimde mürekkep ve baskı imkanını eğlenceli bir şekilde vurgulamak.

Hamilton: 400 litre mürekkebin üzerime atılması yepyeni bir deneyimdi…

Her sezon takım sponsorlarının ilginç bazı projelerinde yer aldığını belirten Lewis Hamilton, Epson ile yaşadığı bu deneyim için; “Samimiyetle söyleyebilirim ki bu çalışma yaptıklarım arasında en sıra dışı olanlardan biriydi. 400 litre mürekkebin üzerime atılması benim için yepyeni bir deneyimdi. Alışılagelmişin dışında ve eğlenceli şeyleri deneyimlemeyi seviyorum ve Epson ile yaptığımız bu çalışmanın sonucu bence çok keyifli oldu” dedi.

Baskı dünyasını ‘tepetaklak’ ettik

Epson Avrupa Pazarlama Direktörü Maria Eagling ise filmle ilgili yorumlarını şu şekilde paylaştı: “Geliştirdiğimiz Orijinal Mürekkep Tankı sistemiyle baskı dünyasını tepetaklak ettik ve aynı bu şekilde etki yaratacak şaşırtıcı bir film yaratmak istedik. Harika bir işbirliği olduğuna ve Lewis Hamilton’un çalışmamıza karizma, stil ve eğlence kattığına inanıyorum.”

Filmi izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=QtAlqGX9lm8

Bilgi İçin: AIDA COOP – Hanzade Özerten / 0532 631 31 51 – hanzadeozerten@aidacoop.com


Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 90 şirketinde 67.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com 

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2015 satışları 1.577 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/