Epson, 100” lazer hepsi bir arada interaktif toplantı çözümüyle kurumsal düz panellere meydan okuyor

İlk lazer WUXGA interaktif ultra kısa mesafeli projeksiyon, lamba değiştirme gereksinimini ve gereksiz servis maliyetlerini ortadan kaldırıyor.

Epson, 100” lazer hepsi bir arada interaktif toplantı çözümüyle kurumsal düz panellere meydan okuyor

Epson; toplantı odalarındaki küçük paneller ile mücadele etmek yerine 100 inç interaktif hepsi bir arada EB-1470Ui ile konferans çözümlerini teşvik ediyor. Bu çözüm kolay bağlantı ve kurulumla sorunsuz toplantılar yapma olanağı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda 20.000 saat bakım gerektirmeme taahhüdü ürünü ‘kurup unutabileceğiniz’ anlamına geliyor.

Üretkenliği, iş birliğini ve cihaz entegrasyonunu ön planda tutan kablosuz bağlantı özelliğine sahip 1470Ui, beyaz tahta ve diğer içerik paylaşımı olanaklarının yanı sıra akıllı telefonlardan, tabletlerden ve dizüstü bilgisayarlardan uzaktan not eklemeye olanak tanıyor. Otomatik Açılma özelliği kabloyu bağlar bağlamaz cihazın açılması sayesinde zaman kaybı olmamasını sağlıyor ve 100 inç’e kadar büyük yüksek çözünürlüklü ekranı herkesin yapılan sunumu görmesini sağlayarak katılımı teşvik ediyor. İnteraktif lazer ekranın neredeyse tüm düz yüzeylerde çalışması onu interaktif bir parmak ve dokunma özellikli dijital beyaz tahta (açıp yazmaya başlayabilirsiniz) ve dolayısıyla modern toplantı odası için ideal iş birliği çözümü haline getiriyor.

EMEAR Görsel Ürünler direktörü Hans Dummer, “Düz paneller toplantı odalarına uygun değil ve ekran boyutları yeterli olmuyor. Bu nedenle Epson, 100 inçe kadar görüntü boyutlarında gerçek anlamda iş birliğine dayalı video konferansı için EB-1470Ui toplantı alanı çözümünü geliştirdi. Bir video konferans sırasında uzaktan beyaz tahta paylaşımı için genellikle iki düz panel gerekirken Epson’ın bölünmüş ekran özelliği bir ekranda iki görüntüleme ekranı sağlayarak uzaktan beyaz tahta paylaşımı ve video konferans gibi herhangi türden bir içeriğin kolayca ve güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor. Kullanıcılar parmak dokunuşu ve çift kalem uyumluluğu sayesinde not ekleyebilirken akıllı telefonlardan, tabletlerden ve dizüstü bilgisayarlardan kolayca içerik hatta ekran paylaşılabiliyor."

EB-1470Ui, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve kişisel aygıtlardaki ve EasyMP Multi-PC Projeksiyon’daki video konferansla ilgili tüm yazılımları ve iOS, Android, Chromebook tabletler veya mobil aygıtlar ile kullanılmak üzere Android cihazlardan Epson’ın iProjection uygulamasına yansıtılan ekranları görüntüler.

İki adet HDMI bağlantı noktası ve kablosuz bağlantı özelliği bulunan EB-1470Ui’nin ekran boyutu 70 inç’ten 100 inç’e kadar ölçeklenebilir ve WUXGA çözünürlüğü ‘Full HD’nin ötesinde’ mükemmel bir deneyim sağlar. Otomatik ışık ayarlama özelliği, ultra parlak 4.000 lümen Renkli Işık Çıkışı (CLO), mükemmel görüntüler sağlayan 2.500.000:1 karşıtlık oranı sayesinde her ortam ışığı koşulunda kullanılabilir.

EB-1470Ui, Kasım 2017’den itibaren satışa sunulacaktır.

Temel özellikler:

 • 3LCD lazer ışık kaynağı

 • Full HD WUXGA çözünürlük

 • 70 inç’ten 100 inç’e ölçeklenebilir.

 • Ayarlanabilir bölünmüş ekran monitör–bir ekranda iki monitör

 • Kablosuz bağlantı

 • Ekran yansıtma (Miracast)

 • Uzak masaüstü bağlantısı

 • Uzak Beyaz Tahta paylaşımı

 • Kalem ve parmak dokunuşuyla etkileşim

 • İki HDMI bağlantı noktası

 • 4.000 lümen Renkli Işık Çıkışı (CLO)

 • 2.500.000:1 dinamik kontrast oranı