Epson, 2020 Avrupa Sürdürülebilirlik ‘Yeşil Tercih’ Raporunu yayımladı

'Her birimiz yeşil bir tercih yapabiliriz’ - Kazuyoshi Yamamoto, Epson Europe Başkanı

Epson, 2020 Avrupa Sürdürülebilirlik ‘Yeşil Tercih’ Raporunu yayımladı

Epson, 2020 Avrupa Sürdürülebilirlik ‘Yeşil Tercih’ Raporunu yayımladı

Epson, 2020 Avrupa Sürdürülebilirlik ‘Yeşil Tercih’ Raporunu yayımladı

'Her birimiz yeşil bir tercih yapabiliriz’

  • Kazuyoshi Yamamoto, Epson Europe Başkanı

Epson, ‘Yeşil Tercih’ sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Finansal olmayan 48 sayfalık rapor, Epson tarafından EMEA operasyonlarının tamamında yürütülen sürdürülebilirlik ve CSR önlemlerinin kapsamlı ayrıntılarını sunuyor. 2020 yılında Epson, ticari faaliyetlerini 2016 Paris Accord ve Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi'nin (UNFCCC) ardından Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) ile uyumlu hale getirme konusunda önemli bir ilerleme kaydetti.

Raporun önemli noktaları şunları içeriyor:

  • Epson, sürdürülebilirlik konusunda EcoVadis Platinum derecelendirmesine ulaşmıştır, bu da şirketin insan hakları, çalışma koşulları, çevre, etik ve sürdürülebilir tedarik konularında en yüksek standartları karşıladığı anlamına gelmektedir. Bu başarı, Epson'u sektördeki şirketler arasında en üst %1'lik dilime taşıyor.

  • Çalışan başına Sera Gazı emisyonları %8,56 azaldı.

  • Kapsam 1 ve 2 emisyonları %18 azaldı (485.753 ton CO2’ye eş değer).

  • Epson, pil, kâğıt, ahşap, plastik ve atık elektrikli ekipman dâhil olmak üzere 23.700 ton malzeme geri dönüştürdü.
  • Epson şu anda sahip olduğu tüm binalarda %100 yenilenebilir enerji kullanıyor.

  • Epson, 50 milyondan fazla kartuşsuz EcoTank yazıcı satışıyla potansiyel 1,1 milyon ton plastik bazlı sarf malzemesi tasarrufu sağladı. [1]

  • Epson, ‘New Horizons’ programının bir parçası olarak her yaştan 11.000'den fazla öğrenciyle birlikte çalışarak gençlere sürdürülebilir teknolojiyi tanıttı ve kariyer hedeflerine ulaşmaları için onlara ilham verdi.

  • Epson, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SDG) ulaşmak için teknolojinin kullanılmasını amaçlayan ve Birleşmiş Milletler tarafından organize edilen Akıllı Sürdürülebilir Şehirler uygulama programına teknoloji ortağı olarak kaydoldu.

Epson Europe Başkanı Kazuyoshi Yamamoto sözlerine şunları ekledi: “Epson’un Yeşil Tercih raporu, tüm Avrupa operasyonlarımızda sürdürülebilirliğe ulaşmak için mevcut tüm önlemleri aldığımız konusunda müşterilerimize güvence sağlıyor.

Sürdürülebilirlik DNA'mızda var, yaptığımız her şeyde bizimle. Yani, üretim ve dağıtımdan kaynak kullanımına ve çalışanlarımızın davranışlarına kadar küresel ayak izimizin her yönünü sürekli olarak ele almak ve iyileştirmekle ilgili.

Müşterilerimizle çalışmak benim tutkum. Onlara sunduklarımızı geliştirmek için sürekli olarak çalıştığımızdan, ihtiyaçlarını anlamak ve söylediklerini dinlemek hayati önem taşır. Yeşil Tercih raporu, müşterilerimize Epson'un sürdürülebilirlik ve gezegenimizin geleceği konusunda tamamen ciddi olduğuna dair garanti vermekle ilgilidir.

Her birimiz yeşil bir tercih yapabiliriz. Bu ‘yeni normal’deki zorluklarla karşılaştığımızda, doğru seçimleri yapmak ve çalışanlarımız ve gezegenimiz için daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için hepimiz birlikte daha da fazla çalışmalıyız.”

Epson Europe KSS ve Sürdürülebilirlik Direktörü Henning Ohlsson da şunları ekledi: “Yeşil Tercih raporumuz, geleceğimiz için doğru tercihi yapmakla ilgilidir. Daha çevreci ürün ve hizmetlere olan talep hiç bu kadar güçlü olmamıştı ve bu özellikle gerçek bir endişe ve teyakkuzla ileriye bakan genç nesiller için geçerlidir. Sürdürülebilirliğe olan tutkuları, şirketleri değişiklik yapmaya zorlamaktır ve bu iyi bir şeydir.  Değerlerini paylaşmayan veya aynı aciliyet hissini gösteremeyen markaların uzun vadeli bir geleceği yoktur.

Epson, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine tamamen bağlıdır. Bunlar orta ve uzun vadeli planlarımıza entegre edilmiştir; bizi işimiz için bir pusula olarak yönlendirmektedir ve tüm sürdürülebilirlik faaliyetlerimiz için yön belirlemektedir. Yeşil Tercih raporumuz, sürdürülebilir uzun vadeli bir geleceğe olan bağlılığımızı nasıl sunmaya devam ettiğimizi kesin ve şeffaf bir şekilde göstermektedir.

Hâlâ yapacak çok şeyimiz var. Hem bir işletme hem de bireyler olarak, bağlı, hesap verebilir ve şeffaf olduğumuzu göstermemiz gerekir. Epson olarak kendimizi, daha iyi bir dünyada sürdürülebilir bir işletme için değer tabanlı stratejiler ve olumlu eylemler yoluyla etik liderlik ve iyi yönetime adadık.”

Epson’un Green Choice raporunu buradan indirin www.epson.eu/greenreport.

Epson Hakkında
Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojilerle birbirine bağlayarak toplumda vazgeçilmez olmaya kendini adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirket, mürekkep püskürtme, görsel iletişim, giyilebilir ve robotik alanındaki yenilikleri yönlendirmeye ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır. Epson, sürdürülebilir bir toplum gerçekleştirmeye yaptığı katkılardan ve Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik çabalarından gurur duymaktadır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğindeki dünya çapındaki Epson Group, yıllık 1 trilyon JPY'den fazla satış gerçekleştirmektedir.
www.global.epson.com/

 

[1] Epson hesaplamalarına göre 100.000 sayfa baskıda EcoTank Mono, rakip mono lazer A4 1-20 sf./dk. cihazlarına kıyasla ortalama %85 daha az plastik bazlı sarf malzemesinin elden çıkarılmasını gerektirir.