Epson, yeni amiral gemisi olan yüksek hacimli boya süblimleştirmeli tekstil yazıcısının duyurusunu yapıyor

SureColor SC-F9300, güvenilir Epson yazdırma teknolojisini daha da kaliteli ve güvenilir hale getiriyor

Epson, yeni amiral gemisi olan yüksek hacimli boya süblimleştirmeli tekstil yazıcısının duyurusunu yapıyor

21 Eylül 2017– Epson, giysiler, tekstil ürünleri ve yumuşak tabelaların yanı sıra diğer baskılı ticari ürünlere yönelik olarak hızlı ve yüksek hacimli baskı için tasarlanan yeni SureColor SC-F9300 boya süblimleştirmeli tekstil yazıcısının duyurusunu yapıyor. Amiral gemisi olan bu yeni modelle, mevcut SC-F9200 yerini, güvenilir Epson baskı teknolojisinin daha gelişmiş bir versiyonuna bırakıyor ve bu versiyon, daha yüksek kalite ve daha fazla güvenilirlik sağlıyor.

Yarı ton modülü, arama tabloları ve mikro dokuma içeren, boya süblimleştirmeye yönelik yeni Epson Precision Dot teknolojisi, baskı kalitesinde anında görülen bir fark yaratmaya yardımcı oluyor ve ürünün kutudan çıktığı haliyle kaliteli sonuçlar almayı kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra, Epson’un Geniş CMYK giriş profili, UltraChrome DS mürekkeplerle bir araya gelerek en karmaşık tasarımların bile baskıda doğru bir şekilde oluşturulması için elde edilebilecek maksimum renk gamını sağlıyor.

108,6 m2/sa. değerine varan yazdırma hızları sunan SC-F9300; kırışma ve kafa çarpması gibi yaygın olarak görülen sorunları ortadan kaldıracak gelişmiş alma ve diğer güvenilirlik özellikleriyle birlikte yazıcı, mürekkepler, süblimleştirme kağıtları ve çalışma süresini en üst düzeye çıkaran yazılımdan oluşan eksiksiz bir Epson çözümü sağlıyor.

SureColor SC-F9300, Oeko-Tex Eco Passport sertifikasına¹ sahiptir ve Japonya’nın ev ürünlerine yönelik AZO testini geçmiştir; yani bu yazıcıda UltraChrome DS mürekkepleri kullanılarak üretilen giysiler ve tekstil ürünlerinin bebekler de dahil olmak üzere çocuklar ve yetişkinler tarafından giyilmesinde hiçbir sakınca yoktur.

Epson Avrupa kıdemli ürün müdürü Richard Barrow şunları söylüyor: “Zaten müthiş bir güvenilirliği olan, çok hızlı ve son derece yüksek kaliteli bir ürünün daha iyisini yapmak gerçekten çok zorlu bir iş; ama SC-F9300 ürünüyle biz bunu başardık. Bu yazıcı daha hızlı, çok ince alt tabakalarla çalışma konusunda daha iyi ve kırışma ve yaygın olarak görülen diğer besleme sorunlarını önleme konusunda daha başarılı. Epson yazıcı, mürekkepler, alt tabakalar, yazılım ve destekten oluşan eksiksiz bir çözüm sunuyor; bütün bunlar birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışacak şekilde tasarlandı. Bu özellikler kolay kurulum ve çalıştırmayla bir araya gelerek, boya süblimleştirmeye geçmek isteyen veya daha eski bir modeli yükseltmek isteyen şirketler için ideal çözüm oluyor.”

SureColor SC-F9300, Ekim 2017’de piyasaya sürülecek.

Temel özellikler:

 • 108,6 m²/sa. değerine varan daha yüksek baskı hızları
 • Tüm bileşenler, yazılım ve sarf malzemeleri Epson tarafından üretilir
 • Grenliliği ve şeritlenmeyi ortadan kaldırmak için yarı ton modülü, LUT ve mikro dokuma içeren, boya süblimleştirmeye yönelik yeni Epson Precision Dot teknolojisi
 • İnce kağıtla (40g/m²) bile daha yüksek makara doğruluğu
 • Yeni Epson Edge Print RIP yazılımı ve Epson Edge Kontrol Paneli, hemen yazdırmaya başlamanıza olanak sağlarken LFP Accounting Tool da işletme maliyetlerinizi takip etmenize yardımcı olur.
 • Oeko-Tex Eco Passport sertifikası¹ ve AZO testinden geçme
 • Epson UltraChrome DS mürekkep, mükemmel ışık/yıkama hızı ve aşınma/terleme direnci ile canlı renkler, keskin konturlar ve yumuşak geçişler üretir
 • Kırışmayı azaltmak için optimize edilmiş baskı levhası şekli
 • Kafa çarpmasına karşı koruma sağlamak için yeni yazdırma kafası koruyucusu
 • Bakım ihtiyacını azaltmak için toz toplayıcı ve silme sistemi
 • Yüksek doğrulukta kağıt besleme için büyük çaplı SMAP silindir
 • Epson'un Geniş CMYK giriş profili sayesinde geniş renk gamı
 • Üçüncü taraf RIP yazılımı için kapsamlı destek
 • LED Aydınlatma ve kaldırma kolu, daha kolay kurulum ve kolay baskı doğrulama anlamına gelir
 • Mükemmel bir istikrarlılık sağlayan sağlam yazıcı yapısı
 • Otomatik başlangıç eğriliği düzeltmesi
 • 720 x 1440 dpi görüntü kalitesi sağlayan yüksek çözünürlük
 • 30 - 55°C derecede ısı veren baskı levhası sonrası ısıtıcısı tarafından desteklenen hızlı kuruma

1. ECO PASSPORT by OEKO-TEX® tekstil kimyasalları sağlayıcılarının ürünlerinin sürdürülebilir tekstil üretiminde kullanılabileceğini gösterdiği bir sistemdir. Epson UltraChrome DG mürekkep ve ön hazırlık işlemleri Eco Passport tarafından sertifikalandırılmıştır. Bu, tekstil sektöründeki uluslararası bir standarttır. Bebekler dahil çocuklar ve yetişkinler için güvenilir olarak onaylanmıştır.