Epson Ekran Boyutunun Önemini Gösteren Araştırmasını Duyurdu

Yeni lazer ultra kısa mesafeli projeksiyonlar, Epson'un her öğrencinin eşit eğitim hakkına sahip olmasına inancını vurguluyor

Epson Ekran Boyutunun Önemini Gösteren Araştırmasını Duyurdu

Epson, geçen yılın ABD'de yapılan araştırmasının devamı olarak, bugün, Singapur'da ve İngiltere'de ortalama boyuttaki sınıflarda 70 inçlik ekranlarda gösterilen içeriğin okunabilirliğini değerlendiren Radius Global Market Research şirketinin yeni bulgularını duyurdu. Anketlere göre her ülkedeki öğrencilerin yüzde 50'sinden fazlasının 70 inçlik ekranlarda gösterilen içeriği okumayı güç bulduğu; öğrencilerin yarısından fazlasının 70 inçlik ekrandaki öğelerden en az birini yanlış yazdığı görüldü.

Örneğin İngiltere'de araştırma yaşları 12 ile 22 arasında değişen yaklaşık 30'ar kişilik gruplara ayrılmış 119 öğrenci üzerinde yapıldı. Öğrencilerden, 8,3 metreye 8,4 metrelik geleneksel bir sınıfta, çok satış yapan 70 inçlik düz panel bir ekrandan grafikler ve metne dayalı bilgiler içeren tipik eğitsel içerikleri okumaları, sonra gördüklerini temel alarak altı kısa bilgiyi yazmaları istendi. Singapur'da da ortalama boyutta bir sınıfta benzer araştırmalar yapıldı.

Araştırma bulguları, ekran boyutu önerileri için 4/6/8 kuralını destekliyor. Bu kural, AV entegrasyonu ve kurulumu yapanlar tarafından sınıf, konferans salonu veya büyük tesis gibi değişik ortamlara uygun ekranları belirlemek için uzun süredir kullanılan resmi olmayan bir ilkedir. Daha fazla bilgi almak için anketler ve 4/6/8 kuralı hakkındaki ilişikteki belgeye bakın (185 KB).

"Sınıfınıza en uygun ekranı seçmek söz konusu olduğunda, sınıftaki her öğrencinin ekranda yazanları açıkça okuyabilmesi için ekranın yeterince büyük olması önemlidir" diyor Epson'un Görsel Ürünler Operasyon Bölümü'nün Baş Müdürü Yasunori Ogawa. "Bu, her öğrencinin başarılı olabilmesi için mutlak önemdedir. Uzman eğitmenlerden alınan bilgiler doğrultusunda tasarlanan yeni EB-710Ui ile Epson'un gelişmiş etkileşimli ekran ve projeksiyon teknolojileri ile çalışılan öğrenim ortamlarını gerçeğe dönüştürüyor.

Araştırma bulguları, Epson'un eğitimdeki öğrenimi geliştirmek için tasarlanmış yeni nesil ultra kısa mesafeli lazer projeksiyonlarını duyururken açıklandı. Dünya genelinde Ekim sonundan itibaren çıkacak olan yeni Epson EB-710Ui lazer ultra kısa mesafeli projeksiyon, 100 inçe kadar olan büyük boyutlu görüntüler için sınıflarda daha iyi görünürlük sağlayabilir. EB-710Ui, büyük ekran boyutuna ek olarak 4.000 lümenlik parlaklığa ve WUXGA çözünürlüğe sahip ve bu özellikler onun dünyanın her yerinde sınıflarda üst düzey eğitsel içerik sunmak için kullanılabilmesini sağlıyor. EB-710Ui'nin ayrıca tutarlı performans sunan ve müşteri lamba değiştirme derdinden kurtaran lazer bir ışık kaynağı var.

Epson'un 3LCD lazer ultra kısa mesafeli projeksiyonları, 14 - 16 Haziran arasında ABD'de Orlando'da yapılacak olan InfoComm 2017 fuarında görülebilir. Epson'un ürünlerini 1642 ve W204B numaralı standartlarda ziyaret edin.

Epson ürünleriyle ilgili ayrıntılar için lütfen yerel Epson sitenize başvurun.
http://global.epson.com/web_sites.html

* Ürün adları ve ürünlerin bulunabilirliği bölgeye göre değişir.