Epson, daha geniş formatlı ofis belgeleri için uygun maliyetli, sürdürülebilir çözümler sunan ilk ofis tipi EcoTank A3 yazıcıları piyasaya sürdü

Sürdürülebilir iş eylemini desteklemek için özellik açısından zengin ve verimli A3 baskı çözümleri

Epson, daha geniş formatlı ofis belgeleri için uygun maliyetli, sürdürülebilir çözümler sunan ilk ofis tipi EcoTank A3 yazıcıları piyasaya sürdü

Ofis tipi EcoTank yazıcı yelpazesini genişleten Epson, A3 boyutunda hem renkli hem de mono baskı sunan ilk A3 çok işlevli EcoTank ürünleri olan EcoTank Pro L15180 ve M15180 modellerini piyasaya sürdü.

Bu kartuşsuz çözümler, mürekkep kartuşu değişimi veya depolaması gerektirmeden uzun süreli, sorunsuz baskı sağlar ve lazer yazıcılara enerji açısından verimli bir alternatif sunar.

Epson Europe ürün müdürü Anthony Wells yeni modeller hakkında şunları söylüyor: “Bu az müdahale gerektiren ürünler daha büyük, A3 ebatlarında baskı almak isteyen ve bunu sürdürülebilir bir şekilde yapmak isteyen tüm işletmeler için idealdir.

Lazer yazıcılara göre % 83’e kadar daha az güç tüketen bu Isısız inkjet yazıcılarda yüksek kapasiteli mürekkep tankları da kullanılabilir ve bu yazıcılar, sarf malzemelerini yönetmek için gereken zamanı azaltırken kartuşların satın alınmasını, gönderilmesini ve elden çıkarılmasını ortadan kaldırır.  Bunun yerine, 7.500 adede kadar siyah ve 6.000 adede kadar renkli baskı sağlayan yüksek kapasiteli mürekkep şişeleri kullanılarak yeniden doldurulabilirler.”

Bu temiz ürünler, açık bağlantı sayesinde güvenli bir iş akışına kolayca entegre edilerek son derece düşük sayfa başına maliyet ve toplam sahip olma maliyeti sunar. Ayrıca, sadece 5,5 saniyelik ilk sayfa çıkış süresiyle küçük çalışma grupları arasında verimliliği artırmak için idealdir.

Wells, sözlerini şu şekilde noktalıyor: “İşletmeler bir değişim döneminden sonra yeniden bir araya geldikçe birçoğu, sürdürülebilirlik eylemlerini görünür kılmanın yollarını arıyor. Epson Isısız inkjet yazıcı teknolojisini lazer yazıcı alternatifi yerine seçmek, güç tüketimini ve baskı sarf malzemeleriyle ilgili atıkları azaltmak için son kullanıcı çabalarını destekleyerek büyük bir fark yaratan küçük bir değişikliğe örnektir.”