Epson EB-600 Serisiyle Eğitim Sektöründe Etkileşimli Öğrenme

Projektörde dünyanın lider üreticisi Epson, eğitim sektörüne özel yeni serisiyle öğretmenlerin ve öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor

Epson EB-600 Serisiyle Eğitim Sektöründe Etkileşimli Öğrenme

Projektörde dünyanın lider üreticisi Epson, eğitim sektörüne özel yeni serisiyle öğretmenlerin ve öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor. Epson’un yeni EB-600 serisi toplamda 11 modelden oluşuyor. Serinin en akıllısı ise EB-696Ui …

Epson'un en yeni, sezgisel ultra kısa mesafeli etkileşimli öğretim çözümü olan EB-696Ui’nin gelişmiş bağlantı özellikleri önemli avantajlar sağlıyor. İsteğe bağlı kablosuz bağlantı ve geliştirilmiş bir moderatör işleviyle öğrenciler Full HD çözünürlükte sunulan oldukça detaylı görüntülerle yüksek öğrenim kalitesine ulaşıyor. Ultra kısa mesafe teknolojisi sayesinde eğitim akışı hiç bölünmüyor. Epson’un yeni modeli EB-696Ui’nin bir diğer özelliği ise düz panel ekranların ekonomik olarak sunamayacağı bir şey olan 100 inç'e kadar ölçeklenebilir ekran boyutu sunabilmesi.

Parmakla dokunuşlu ve çift kalemli etkileşim, öğrencilerin bir mobil cihaz veya PC olmadan doğrudan yansıtılan görüntülerin üzerine yazarak veya çizerek derse katılmalarını kolaylaştırıyor.

Öğretmen ve 50 öğrenci arasında anında içerik paylaşımı

EasyMP Multi-PC Projection yazılımının geliştirilmiş moderatör işlevi öğretmen ile öğrencileri bağlıyor. Elli öğrenciye kadar erişim sunan teknoloji sayesinde aynı anda içerik paylaşımı ve görüntülenme eğitim kalitesini farklı bir boyuta taşıyor.

Epson iProjection Uygulaması, öğrencilerin içerik paylaşımında bulunmasını kolaylaştırıyor ve iOS ve Android cihazların yanı sıra şimdi Google Chromebook'larda da kullanılabiliyor.

Üründe ayrıca bölünmüş ekran özelliklerine ve ultra geniş çoklu ekran etkileşimine, bir belge kamerasını doğrudan EB-696Ui ile kontrol etme yeteneğine, dahili bir 16w hoparlöre ve mikrofon girişine de yer verilmiş. Ekonomik modda 10.000 saate uzanan lamba ömrü, bakım ihtiyaçlarını azaltıyor.

Serinin diğer modelleri ise EB-695Wi, EB-685Wi, EB-680Wi, EB-675Wi, EB-685W, EB-685WS, EB-675W, EB-680, EB-680S ve EB-670. Tümünde 16.000:1'e varan kontrast oranı ve 100 inçe varan ekran büyüklükleri ile parlak, canlı görüntüler üretecek şekilde 3LCD teknolojisi mevcut. Tüm modellerde eğitimcilerin PC'ler, DVD oynatıcılar ve belge kameraları gibi cihazları kolayca bağlamasına olanak tanıyan üç adet HDMI girişi bulunuyor. SMART Notebook yazılımı da tüm modellerle birlikte veriliyor.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 2.850 Euro+KDV


Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 91 şirketinde 73.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2015 satışları 1.577 milyon Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/