Epson, Geniş Format Tekstil Yazıcısı Segmentinde De 11 Bin Adetle Liderler Liginde

Fespa 2016’da tekstil ve signage alanlarındaki geniş format yazıcılarını sergileyen Epson, 2013 yılından bu yana dünya genelinde 11 bin adet geniş format tekstil yazıcısı sattı.

Epson, Geniş Format Tekstil Yazıcısı Segmentinde De 11 Bin Adetle Liderler Liginde

Fuarda, reklamcılık tarafında S ve B serisi modelleri, P10000 ve P20000 serileri öne çıkarken, yıldız oyunculardan biri de GS-3 mürekkep oldu. GS-3 mürekkep, en derin siyahları sunarak baskıda fark yaratıyor.

Yüzde 15 mürekkep tasarrufu ve dört kata kadar daha az elektrik tüketimi

Reklamcılık tarafındaki yeni seri ürünlerle bir önceki seriye göre yüzde 15 mürekkep tasarrufu sağladıklarını belirten Epson Türkiye Pro-Grafik Kanal Müdürü Özgür Özata;  “Yeni modellerimiz mürekkep tasarrufunun yanı sıra lateks teknolojisine göre 4 kata kadar daha az elektrik harcıyor. Çevre açısından son derece önemli olan bu tasarruf faktörü, kurumlar cephesinde de çok kıymetli elbette, Fespa’daki ilgiden de bunu çok net görebiliyoruz” dedi.

Toplamda 11 bin adet geniş format tekstil yazıcı satışı

Epson olarak geniş format yazıcı segmentine 2013 yılında giriş yaptıklarını belirten Özata; “2016 henüz tamamlanmamışken üç yıldan kısa bir sürede dünya genelinde toplam 11 bin adetlik geniş format tekstil yazıcısıyla oldukça iyi bir noktaya ulaştık. Signage tarafında da satış grafiklerimiz oldukça olumlu görünüyor” diyerek Epson’un bu alanda da liderler liginde yerini aldığını belirtti.

Bilgi İçin: AIDA COOP – Hanzade Özerten / 0532 631 31 51 – hanzadeozerten@aidacoop.com

Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 90 şirketinde 67.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com

 

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2015 satışları 1.577 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/