EPSON'IN YARIŞMA JÜRİSİ AÇIKLANDI

Epson'ın robotik yarışmasında son otuz güne girilirken jüri üyeleri de belli oldu. 5 kişilik jüride endüstri, akademi ve siyaset camiasından ileri teknoloji uzmanları yer alıyor.

EPSON'IN YARIŞMA JÜRİSİ AÇIKLANDI

Epson, Avrupa, Orta Doğu ve Rusya'da açılan ilk Epson T serisi robot ödüllü 2018 yarışmasının başvurularını değerlendirmek üzere, farklı alanları temsil eden beş uzmanın yer aldığı jürisini açıkladı. Siyaset, endüstri ve akademik camiadan deneyimli isimlerin yer aldığı jüri, robotik alanındaki yeni fikirleri detaylı biçimde inceleyerek kazananı belirleyecek. T serisi robot ödüllü yarışma, en yeni teknolojiyi gelecek neslin ellerine bırakıyor. Üniversiteler, yüksek öğretim kurumları ve araştırma kurumları, robot endüstrisinin ve otomasyonunun büyümesini, gelişmesini ve rekabet gücünü destekleyen fikirler ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Jüri, yarışmanın bitim tarihi olan 15 Aralık 2018'e kadar gelen tüm başvuruları değerlendirip son listeyi oluşturduktan sonra Ocak ayında değerlendirme görevine başlayacak Son listeye giren yarışmacılar, projelerini jüri önünde sunmak üzere bir oturuma davet edilecek .

Peki, jüride kimler var? Farklı sektörülerden beş ileri teknoloji uzmanını barındıran jürinin üyeleri:

  • Eva Kaili, Avrupa Parlamentosu Üyesi, Yunan Sosyal Demokrat Delegasyonu Başkanı (Pasok / Elia), Bilim ve Teknoloji Seçenekleri Değerlendirme Kurulu Başkanı (STOA) Avrupa Parlamentosu
  • Patrick Schwarzkopf, VDMA Robotik + Otomasyon Genel Müdürü
  • Profesör Darwin Caldwell, Araştırma Direktörü, İtalyan Teknoloji Enstitüsü Cenova, İtalya ve Sheffield Üniversitesi Otomatik Kontrol ve Sistem Mühendisliği Bölümü'nde misafir profesör
  • Dr Imre Paniti, MTA-SZTAKI, Bilgisayar Bilimleri ve Kontrol Enstitüsü, Macaristan Bilimler Akademisi
  • Mr. Yoshifumi Yoshida, Epson Executive Officer, önceki COO, Robotik Çözümler Operasyon Bölümü

 

Volker Spanier, Epson Europe için Robotik Çözümleri Müdürü bugün jüri üyelerini duyururken şunları söyledi: “Epson’un robot ödüllü bu ilk yarışmasında çok geniş bir deneyim, uzmanlık ve coğrafi çeşitliliğe sahip bir jüriye sahip olmak harika bir şey. Jüri, son listeye alınmış projeleri otomasyon gelişimini tüm yönleriyle göz önünde bulundurarak değerlendirecek ve robot teknolojisinde gerçek bir inovasyon sergileyen kazanan projeyi seçecektir”.

Volker Spanier konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yarışmaya EMEAR bölgesinin gösterdiği müthiş ilgi bizim için ilham verici oldu ve robotik ile otomasyon çözümlerini daha iyi anlamak ve geliştirmek için yeni nesilden gelen gerçek ve acil isteği de anlamamızı sağladı. Öğrencilere ve araştırma kurumlarına uygulamalı deneyimin sağlanmasını destekleyebilmek, dijital beceriler ve anlayış geliştirmek, Epson'un bir şirket olarak temel taahhüdüdür.”

Epson, önde gelen bir robot üreticisidir ve robotları endüstriler için daha ulaşılabilir bir yapıya kavuşturabilmek için çalışmaktadır. Şirket, büyük ve küçük ölçekli şirketlere en son WorkSense W-01'li çift kollu teknolojiden daha uygun fiyatlı T3, T6 ve VT6 modellerine kadar her şey dahil olmak üzere, gerçekten ölçeklenebilir ve esnek bir robot gamı ("Yeteri Kadar Robot" ) sunmaktadır.

Katılım bilgileri de dahil olmak üzere, yarışma hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz https://www.epson.eu/robots-contest. Epson ayrıca önümüzdeki haftalarda jüri üyeleriyle yarışma hakkında yapılan röportajları yayınlayacak.