Epson, Mürekkep Tankı Sistemli serisine A3 çift taraflı baskı özelliğini ekliyor

Mürekkep Tanklı yazıcılar her türlü iş ihtiyacı için tasarlanmıştır

Epson, Mürekkep Tankı Sistemli serisine A3 çift taraflı baskı özelliğini ekliyor

1 Eylül 2016 - Mürekkep Tankı Sistemli (ITS) yazıcılarından oluşan portföyüne yeni seçenekler ekleyen Epson, küçük ölçekli ofis ve ev ofisi pazarına yönelik iki yeni modeli pazara sunuyor; L605 ve L1455. Her iki model de ITS serisine çift taraflı baskı özelliğini getiriyor; L605 bu özelliği taşıyan Epson'un ilk 3'ü 1 arada yazıcısı iken L1455 ise A3 çift taraflı baskı ve A3 tarama özellikleri olan ilk 4'ü 1 arada yazıcıdır.

Çift taraflı baskı özelliği kağıt kullanımını yarıya indirir ve otomatik olarak sayfanın her iki yüzüne yazdırarak işletme maliyetlerini en aza indirmeye yardımcı olur. Epson’un ITS yazıcıları kullanıcıların baskı maliyetlerinden %90'a varan oranlarda tasarruf yapmalarını sağlarken,[1], bu yeni özellikle birlikte sistemin maliyet açısından etkinliği daha da artacaktır.

Büyük hacimli baskı işleri için tasarlanmış, yüksek kapasiteli mürekkep tankları ile kullanıcılar kartuşlara veda edebilir. L605 ve L1455 modellerinde kartuş yerine iki set yüksek hacimlimürekkep şişesi yer alır. Bu, L1455'in kutu içindeki mürekkebi kullanarak etkileyici bir rakam olan[2] 10.500 sayfaya ve L605'in ise 11.000 sayfaya2 kadar baskı alabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak, ITS yazıcılar sayfa başına son derece düşük bir maliyet oluşturur ve tekrar doldurma ihtiyacı oluşmadan önce çok daha fazla baskı yeteneğine sahiptir.

Bu modelleri işletmeler için cazip bir çözüm yapan yalnızca maliyet açısından olan etkileri değil aynı zamanda sorunsuz, güvenilir ve yüksek kaliteli sonuçlar üretebiliyor olmalarıdır. Her iki model de Epson'un dayanıklı ve güvenilir Micro Piezo teknolojisi ve orijinal mürekkepleri sayesinde net, keskin ve hassas baskı işleri üretir. İşletmeler için ideal olan bu modeller, hızlı kuruma ve lekesiz baskı sağlayan, renkli için boyalı mürekkep, siyah içinse pigmentli mürekkep kullanır. Aynı zamanda 13,7 sf./dak. (L605) ve 18 sf./dak. (L1455) değerinde yüksek baskı hızlarına sahiptirler[3].

Bu modeller, amaca yönelik olarak tasarlanmış olan mürekkep tankı yazıcıya tam entegre edilmiş olduğundan, kolaylık ve güvenilirlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Her iki model de iki yıllık üretici garantisiyle birlikte gelerek içinizin rahat olmasını sağlar.

Epson Europe'un Ürün Müdürü Kseniya Gordeyeva'nın sözleriyle: “Küçük ölçekli ofis ve ev ofisi pazarında A3 çift taraflı yazdırma seçeneğine sahip ITS yazıcılar için bir ihtiyaç olduğunu tespit ettik. L605 ve L1455 modellerimiz, tam da bu ihtiyacı karşılamak üzere tasarladık, aynı zamanda daha fazla müşterinin kendileri için doğru olan bir ürün bulabilmelerini istiyoruz.”

L605 ve L1455 Eylül 2016 tarihinden itibaren pazara sunulacaktır.

Temel özelliklerL605L1455
Dahili ultra yüksek kapasiteli mürekkep tankı
Baskı, fotokopi, tarama, çift taraflı baskı+faks +A3
30 sayfalık ADF
Micro Piezo teknolojisi
12 ay veya 50.000 sayfa Epson garantisi
Epson orijinal mürekkep (siyah için pigmentli mürekkepler)
Baskı hızları313,7 sf./dak.18 sf./dak.
Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet bağlantısı
Yazıcıyla birlikte gelen iki set orijinal mürekkep şişesi ile basılan sayfa sayısı211.00010.500
Dört adet 70 ml Epson orijinal mürekkep şişesi seti dahildir (üç ayrı renk ve siyah)2 set2 set
1.200 dpi tarama çözünürlüğü

 


Editöre Notlar

Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 90 şirketinde 67.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2015 satışları 1.577 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/

 

[1] Karşılaştırma IDC EMEA Hardcopy Tracker'a (Veri 2014 4. Çeyrek) göre en üst sırada yer alan 10 adet rakip A4 mono lazer yazıcı ve MFP'ler, en üst sırada yer alan 10 adet rakip renkli lazer yazıcı ve MFP'ler ve en üst sırada yer alan 10 rakip inkjet yazıcı ve MFP'ler arasında yapılmıştır. Sayfa başına maliyet, IDC EMEA Consumables Tracker'dan (Veri 2014 1. Yarı) ve Aralık 2014 tarihi itibariyle üreticilerin yayınlanan verimlerinden alınmış ortalama satış fiyatı kullanılarak hesaplanmıştır. Daha fazla bilgi için www.epson.eu/itssavings adresini ziyaret edin

[2] Belirtilen verimler, mürekkep seti değişimiyle birlikte ISO/IEC 24712'de sunulan Test Modelleri baskı simülasyonundan alınan Epson orijinal metodolojisi baz alınarak tahmin edilmiştir. Belirtilen verimler ISO/IEC 24711'e dayalı DEĞİLDİR. Belirtilen verimler yazdırdığınız görüntülere, kullandığınız kağıt türüne, yazdırma sıklığına ve sıcaklık gibi çevresel koşullara göre değişebilir.  İlk yazıcı ayarı sırasında, baskı kafası nozüllerini doldurmak için belli bir sayıda mürekkep kullanılır, bu nedenle ürünle birlikte gelen ilk setin verimi daha düşük olabilir.

[3] Siyah/beyaz tek taraflı baskı için Ofis Kategori Testi’nden ESAT ortalamasını gösteren ISO/IEC 24734’e göre tespit edilmiştir