Epson Arka Arkaya Altıncı Yıl İlk 100 Global Yenilikçi Arasında Gösterildi

Yapılan patent başvuruları önemli bir rol oynadı

Epson Arka Arkaya Altıncı Yıl İlk 100 Global Yenilikçi Arasında Gösterildi

Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, "Epson"), eskiden Thomson Reuters'ın Intellectual Property & Science adlı şirketi olan ve merkezi Philadelphia'da bulunan Clarivate Analytics şirketi tarafından 2016'nın İlk 100 Global Yenilikçi firması arasında bir kez daha yerini aldı. Epson, 2011'den bu yana listeye her yıl girdi.

Clarivate Analytics'in Japonya bürosundan Hirofumi Hino, Epson'un Fikri Mülkiyet Bölümü icra kurulu üyesi ve genel idari başkanı Toshiya Takahata'ya bir ödül takdim etti

Seçilmemizin nedeni (Clarivate Analytics'ten alıntı)

İlk 100 Global Yenilikçi metodolojisi, dört ana kriter (miktar, başarı, dünyaca benimsenme ve yaptığı etki) genelinde patentleri analiz eder. Epson, listeye esas olarak, yapılan patent başvurularının sayısına oranla alınan patent sayısını gösteren bir metrik olan başarı oranının takdir edilmesi nedeniyle girdi.

Epson'da fikri mülkiyet

Epson her yıl yaklaşık 4.000 patent başvurusu yapmaktadır. Global olarak yaklaşık 50.000 patentin sahibidir ve her an 20'den fazla ülkedeki patent daireleriyle çalışmaktadır. Epson, 2015 mali yılının patent sıralamalarında, alınan patentlerin sayısıyla Japonya'da 7., ABD'de 16. ve Çin'de (yabancı şirketler arasında) 15. sıradadır. Epson birinci sınıf IP yeteneklerine sahiptir ve mürekkep püskürtmeli yazıcı ve projektör gibi ürün kategorilerinde patent miktarı ve kalitesinde sektör lideridir.

 

Epson'un Fikri Mülkiyet Bölümü icra kurulu üyesi ve genel idari başkanı Toshiya Takahata'nın yorumları

"Epson'un bir kez daha İlk 100 Global Yenilikçi listesine alınmayla ödüllendirilmesinden çok memnunum ve gurur duyuyorum. Epson'un iş stratejileri ve fikri mülkiyet stratejileri, Epson 25 Kurumsal Vizyonu uyarınca birbirine sıkıca bağlıdır. İşimize katkıda bulunan yüksek kaliteli patentlerin alınması önceliğimizdir. Sanırım Clarivate Analytics bugüne kadar yaptıklarımızı gördü ve takdir etti; İlk 100 Global Yenilikçi listesine girmemizin nedeni de bu. Fikri mülkiyet, Epson olarak mevcut ve gelecekteki işlerimizin potansiyelini genişletmektedir. Fikri Mülkiyet Bölümü, Epson'un, dünyayı daha yaşanır bir yer haline getirmeye destek olan ürün ve hizmetler çıkararak tam anlamıyla vazgeçilemez bir şirket haline gelme hedefine ulaşması için araştırma ve geliştirme departmanlarıyla yakın bir ilişki içinde çalışmaya devam edecek."

İlk 100 Global Yenilikçi

Clarivate Analytics, dünyanın en yenilikçi şirket ve kurumlarını belirlemek için, tescilli verileri temel alarak fikri mülkiyet ve patent trendlerini analiz etmektedir. Analiz dört ana kriteri kapsamaktadır: miktar, başarı, dünyaca benimsenme ve yaptığı etki. İlk 100 Global Yenilikçi raporu, ilk kez 2011'de çıkmıştır ve altıncı yılındadır.

Ayrıntılar için lütfen Clarivate Analytics basın bültenine bakın.
http://news.clarivate.com/2017-01-10-Clarivate-Analytics-Names-2016-Top-100-Global-Innovators

Epson'un fikri mülkiyet faaliyetleri hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
http://global.epson.com/innovation/intellectual_property/