Epson Oeko-Tex'in® Eco Passport Sertifikasını Aldı

Eco Passport Sertifika Etiketi

Epson Oeko-Tex'in® Eco Passport Sertifikasını Aldı

8 Kasım 2016 – Epson'un mürekkepleri ve yazıcıları, güvenli ve sürdürülebilir tekstil kimyasallar için Uluslararası Oeko-Tex® Derneği'nin Eco Passport[1] sertifikasını aldı. Oeko-Tex® Eco Passport sertifikası; boya, katkı maddesi, mürekkep, apre maddesi ve deterjan gibi tekstil işlem kimyasallarının ve kimyasal bileşiklerinin üreticileri için uluslararası olarak tanınan bir güvenlik ve çevre sertifikasıdır.

Oeko-Tex, Eco Passport sertifikası vermeden önce, tekstil ürünlerindeki ve aksesuarlarındaki zararlı maddeler için, çok sayıda kriteri ve güvenlik standartlarını temel alan kapsamlı testler yapıyor. 

Oeko-Tex® Eco Passport sertifikası, son kullanıcılara ve müşterilere, Epson'un mürekkep püskürtmeli yazıcı ve mürekkeplerinin çevresel sürdürülebilirlikte yüksek standartları tutturduğunun ve zararlı madde içermediğinin onaylı bir garantisini sağlıyor. Epson'un sertifikalı Eco Passport mürekkep ürünleri arasında SureColor SC-F6000, SC-F6200, SC-F7000, SC-F7100, SC-F7200 ve SC-F9200 serisi boya süblimasyonlu yazıcılar için UltraChrome DS mürekkebi, ayrıca SureColor SC-F2000 doğrudan kumaşa baskı yazıcısı için UltraChrome DG mürekkep ve yardımcı kumaş hazırlama ürünleri var.

Epson'un Avrupa, Orta Doğu ve Rusya (EMEAR) Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR) Direktörü Henning Ohlsson şu yorumu yaptı: "Epson olarak Oeko-Tex® tarafından bir Eco Passport'a layık görüldüğümüz için çok mutluyuz.  Epson, sürekli olarak ürün ve hizmetlerinin çevreye etkisini azaltarak sürdürülebilir bir topluma katkı yapmanın yollarını aramaktadır. Eco Passport sertifikası almakla, tekstil mürekkep ve yazıcılarımızın uluslararası en yüksek güvenlik standartlarını karşıladığı konusunda müşterilerimize güven telkin etmiş oluyoruz.

"Çevre, Epson için hayati önem taşımaktadır. Sürdürülebilirlik yönündeki çabalarının bir parçası olarak, Epson, 2050 itibariyle tüm ürün ve hizmetlerinin yaşam döngüsü boyunca CO2 emisyonlarını %90 azaltmayı hedefleyen Çevre Vizyonu 2050'yi ortaya koymuştur. Epson, ürünleri ve üretim süreçleri genelinde çevre üzerindeki etkisini azaltma yönünde büyük ilerlemeler kaydetmiştir."

Güçlü Micro Piezo teknolojisiyle donatılmış bir mürekkep püskürtmeli yazıcı serisi sunan Epson, dokuma ve kumaş baskısında dijitalleşmeyi destekliyor. Şirketin boya süblimasyon transferi yazıcıları, kumaş yazıcıları ve dijital mürekkep püskürtmeli dokuma yazıcıları, tekstil ürünlerinde analog baskı işlemiyle güç olan aslına uygun renk reprodüksiyonunu mümkün kılıyor. Bu ürünler, ayrıca, karmaşık tasarımları en ince ayrıntısına kadar çizerken baskı sürecini de kısaltıyorlar.

Epson, dünyanın herhangi bir ülkesinde ve bölgesinde aynı üst düzey ürün kalitesini sağlamasını mümkün kılmak için, birleştirilmiş ürün kalite güvencesi ve ürün güvenlik yönetimi politikaları oluşturmuştur. Epson'un ürün güvenliği ve çevresel uyumluluk gereksinimleri, Epson Kalite Standardı'nda (EQS) açıklanmaktadır. Bu kapsamlı standartlar seti, tüm Epson Group'ta uygulamaya konmuştur. EQS, yasal ve düzenleyici gereksinimleri her ülkede karşılamak veya aşmak için şirketin yaygın olarak uyguladığı bağımsız denetimler belirlemektedir.

-Son-

Editöre Notlar

Görüntüler: İndirmek veya ruth@splashpr.co.uk adresinden istemek için logoya tıklayın

Oeko-Tex Hakkında
Oeko-Tex, tekstil ürünleri güvenliği onaylatmada dünyanın önde gelen test ve sertifika sistemidir. Oeko-Tex tekstil ürünleri sertifikaları, ham maddeden bitmiş ürüne üretimin tüm aşamalarını kapsar. Ayrıca, çevre dostu üretim tesisleri için de bir sertifikasyon bulunmaktadır. Oeko-Tex Standardı 100, ürünler için bir sertifikalandırma sistemidir. Çıkmasında bu yana geçen yirmi yıl içinde dünya genelinde 150.000'den fazla kalem test edilmiştir. Sadece 300'den fazla zararlı madde için konmuş katı kriterleri geçen ürünlere verilen bu sertifika, tekstil ürünleri için Japon azo kısıtlamaları gibi zararlı maddelere ilişkin uluslararası kısıtlamaları da karşılamaktadır. Eco Passport, tedarik zincirinde üretime Oeko-Tex Standardı 100'den daha yakın aşamalar için geçerli bir güvenlik sertifikası sistemi olarak oluşturulmuştur. http://nissenken.or.jp/english/service/oeko.html

Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 93 şirketinde 72.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2014 satışları 1.551 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir.

http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/

Daha fazla basın bilgisi için:

Leonie Toal, Halkla İlişkiler ve Sosyal Medya Yöneticisi, Epson (İngiltere) Limited; Direkt Tel: (0)1442 227246; E-posta: leonie.toal@epson.eu

Ruth Clark, Splash!PR. Tel: 01580 241177 E-posta: ruth@splashpr.co.uk

 

[1] Eco Passport sertifika sistemi Nissenken tarafından Haziran 2016'da başlatılmıştır. Tekstil ürünlerindeki zararlı maddelerin test edilmesine yönelik dünya genelinde bir güvenlik sertifika sistemi olan Oeko-Tex Standardı 100'ün izinden giden Eco Passport, tekstil kimyasalı üretici ve sağlayıcılarının renklendiricilerinin, yardımcı kimyasallarının, apre yardımcılarının ve diğer tekstil kimyasallarının güvenli ve sürdürülebilir tekstil üretiminde kullanılabileceğini kanıtlamak için kullanabilecekleri yeni bir test ve sertifika mekanizmasıdır. Eco Passport girişimi, belirli arilaminlerin kullanımına yönelik olarak Nisan 2016'da yasalaştırılan kısıtlamalarla uyumluluğu onaylama[1] ve tekstil sektörü tedarik zincirinde üretime yönelik kimyasalların, renklendiricilerin ve yardımcı kimyasalların güvenli ve sürdürülebilir olmasını sağlama amacını güdüyor.