Epson olağanüstü renk doğruluklu prova baskı, fotoğraf ve güzel sanatlar yazıcısını sunar

SureColor SC-P5000 %99'a kadar Pantone Düz Kaplama Renkler ile hassas renk eşleşmesi özelliğine sahiptir

Epson olağanüstü renk doğruluklu prova baskı, fotoğraf ve güzel sanatlar yazıcısını sunar

1 Aralık 2016 – Epson, SureColor SC-P5000 17 inç yazıcının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Prova baskı, güzel sanatlar ve fotoğraf uygulamaları için tasarlanan SC-P5000, mor ya da LLK mürekkep seti ile seçilebilir ve Pantone Düz Kaplama Renklerinde %99'a kadar mükemmele yakın renk eşleştirmesi elde edebilirsiniz1.

SureColor SC-P5000, popüler Stylus Pro 4900 modelinin yerini almak ve HDX mürekkep ve ayrıca SC-P7000 (24-inç) ve SC-P9000 (44-inç) modellerini içeren SureColor serisini tamamlamak üzere tasarlanmıştır. Biri, reklamcılar, üreticiler ve tasarımcıların baskı öncesi provalarında doğru ambalajlama, pazarlama malzemeleri ve kurumsal renkler için mor renk içeren mürekkep seti, diğeri ise bir LLK mürekkep seti içeren ve orijinal sanat eserinin ayrıntılarını, renklerini ve kontrastını mükemmel bir şekilde yeniden üretmek isteyen profesyonel fotoğrafçılar ve sanatçıları hedefleyen iki seçeneği bulunur.

Epson Europe ürün müdürü Boris Creischer şunları söylemiştir: “Kullanıcıların ürün tasarımcıları, sanatçılar veya fotoğrafçılar olması fark etmez; hepsinin istediği tek şey renk doğruluğudur. Yeni SC-P5000 ile renkler, tam olarak istediğiniz rengin baskıda mükemmel bir şekilde yeniden üretileceğini bilerek tam bir güvenle baskı almanızı sağlayacak kadar hassastır. Ayrıca bu sonuçları almak için bir uzman olmanıza da gerek yok; SC-P5000 modelinin kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır ve olağanüstü güvenilirdir.”

SC-P5000, günlük çalışmalarınızda güvenilirlik sağlamak ve bakım ihtiyaçlarını en aza indirmek için yeni geliştirilmiş ve zenginleştirilmiş bir dizi özelliğe sahiptir. Bu özellikler arasında toz girişini sınırlayan kapaklar ve keçeler, gelişmiş bir otomatik nozül kontrolü ve rehberli bir temizleme prosedürü bulunmaktadır.

Renk doğruluğu sadece, yüksek çözünürlüklü uzun süre dayanan baskılar için Epson'un gelişmiş baskı kafası teknolojisini kullanan SC-P5000'ün baskı kalitesiyle sağlanır. 3,5 pl damlacık boyutu ve 2880x1440 dpi çözünürlük sayesinde net, ayrıntılı sonuçlar elde edilirken Ultrachrome HDX mürekkepleri çok gelişmiş ışıkta solmaya dayanıklılık özelliği sunar. SC-P5000, tüm prova baskısı iş akışlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlar ve yüklü SpectroProofer ile birlikte otomatik prova denetimi özelliğine sahiptir. Yeni yazıcı tüm önemli RIP ve yazılım satıcıları tarafından desteklenmektedir.

                                                                                                         

Temel özellikler:

 • Prova baskısı için ilk ve tek mor mürekkepli 17" büyük format yazıcı
 • Ayrıca güzel sanatlar ve fotoğrafçılık için LLK mürekkep yapılandırması1 da mevcuttur
 • Her iki model SpectroProofer ile birlikte veya SpectroProofer olmadan verilebilir
 • SpectroProofer'de mevcut M1 standardını karşılayan otomatik prova iş akışı sağlayan bir ILS30 spektrometre bulunur
 • Tıkanmayı önleyen otomatik nozül denetimi (NVT)
 • Entegre kılavuzlarla gelişmiş kullanıcı arayüzü paneli
 • Mürekkeplerin gelişmiş solamaya karşı dayanıklılığı, fazladan 15 yıl stabilite sağlar2
 • Daha yüksek solmaya karşı dayanıklılık için artırılmış parçacık boyutuyla yeni sarı mürekkep formülü
 • Toz girişini azaltan yeni kapaklar, contalar ve antistatik bez
 • Yüksek 2880x1440dpi çözünürlük
 • Temizlik sürecini otomatikleştiren zamanlayıcılı temizlik (TCL)
 • Kağıt ve çerçeve üzerinde bükülmeyi önleyen statik elektrik önleme
 • Farklı EPSON SC-P Serisi modellerde baskıları uyumlulaştırmak ve eskime ve ortama bağlı renk sapmalarını önlemek için dahili renk kalibratörü (Mürekkep İşaret Sensörü IMS)
 • Rulo ve sayfa kağıdı arasında kolay kağıt geçişi
 • Renkli LCD panelde adım adım kılavuzla kolay kağıt kullanımı
 • Kağıt veya kasetten veya rulo kağıt, tek sayfa veya güzel sanatlar kağıtlarına baskı yapabilir
 • Rakip ürünlerden daha büyük mürekkep kartuşu hacmi (200ml) ve daha küçük mürekkep damlacık boyutu (3,5pl)
 • Eşdeğer yazıcılardan daha küçük ayak izi

1. Mor mürekkep seti ile kullanıldığında. LLK mürekkep seti ile %98 hassasiyet elde edilebilir. Epson'un yarı mat beyaz prova kağıdı ile test edilmiştir.

2. Stylus Pro 4900 ile karşılaştırıldığında (45 yerine 60 yıl).

-Sonu-

Editöre Notlar

Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 91 şirketinde 73.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2015 satışları 1.577 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/