Epson PaperLab Avrupa'ya geliyor

Kuru işlemeyle atık kağıtları yazdırılabilir ofis kağıtlarına dönüştürerek ofiste geri dönüşümde devrim yapıyor

Epson PaperLab Avrupa'ya geliyor

Global teknoloji lideri ve yenilikçisi Epson, önümüzdeki yıl PaperLab sistemini Avrupa'da ilk kez görücüye çıkartacak. PaperLab,1 minimum*2 su kullanımıyla güvenli bir şekilde doğranmış atık kağıtlardan yeni kağıt üretme becerisine sahip dünyanı ilk kompakt ofis kağıt geri dönüşüm sistemidir*3.

PaperLab konsepti Avrupa'da ilk kez CeBIT'te (Hannover, 20-24 Mart), Epson’un en yeni ve yenilikçi, kompakt, çevre dostu ve yüksek hassasiyetli iş yeri teknolojilerini içeren büyük sergisinin bir parçası olarak görücüye çıkacaktır. Epson’un global başkanı Sayın Minoru Usui CeBIT'e katılarak PaperLab sunumunu gerçekleştirecek ve Epson’un en yeni iş yeri için yenilikçi teknolojiler portföyünü tanıtacaktır.

Epson Başkanı şu yorumlarda bulunmuştur: “PaperLab ile birlikte Epson, iş yeri davranışları ve uygulamalarını dönüştürmek için tasarlanmış tam anlamıyla yenilikçi ve çevre dostu bir teknoloji geliştirme taahhüdünde bulunmuştur. PaperLab, kuru işlemeyle ofisteki atık kağıtları geri dönüştürerek CO2 emisyonlarını azaltan; toplama, imha ve lojistik tasarruflarını artıran; gizli belgelerin güvenli bir şekilde imha edilmesini sağlayan ve klasik geri dönüşüm süreçlerinde büyük miktarda kullanılan sudan tasarruf sağlayan bir ofis ‘ekosistemi’ oluşturabilir.”

PaperLab kısa süre içinde Japonya'da piyasaya sürülecektir. Kurumlar, ofis kağıtları ve kartvizitlerden renkli ve kokulu kağıtlara kadar çeşitli boyut, kalınlık ve türlerde kağıtlar üretmek için PaperLab kullanabilecekler. Diğer bölgeler için zaman çizelgesi henüz belirlenmemiştir.

Sayın Usui sözlerini şöyle sürdürmüştür: “Sürdürülebilirlik hedefinin bir parçası olarak Epson, 2050 yılı itibariyle tüm ürün ve hizmet yaşam döngülerinde CO2 emisyonlarını %90'a kadar azaltmayı hedefleyen Çevre Vizyonu 2050'yi vurgulamaktadır. Bu süre içinde Epson 25 Kurumsal Vizyonuna paralel olarak Epson, bir dizi çevre girişimini uygulamaya koyarak ürünler, üretim, çevre topluluğu ve yeni perspektifleri kapsayan dört odak noktası ile sürdürülebilirlik için uzun vadeli bir stratejik odağı uygulamaya koymaya yardımcı olmaktadır. Bir “ticari şirketten” “toplumsal şirkete” dönüşümünün bir parçası olarak Epson’un hedefi, müşterilerine verimli, kompakt ve doğru teknolojiler sunmaktır.”

Epson halihazırda, ürünleri ve üretim süreçlerinin çevreye etkilerini azaltmaya yönelik büyük adımlar atmış bulunmaktadır. 2015 mali yılı sürdürülebilirlik performansına göre şimdiye kadar CO2 emisyonlarını %43; atık emisyonlarını %33 ve su tüketimini %55 oranında azaltmıştır.

PaperLab'ın Özellikleri

1.    Ofis tabanlı geri dönüşüm süreci

Normalde kağıt geri dönüşüm süreci, tipik olarak atık kağıtların ofisten kağıt üretim (geri dönüşüm) tesisine gönderilmesini içeren kapsamlı bir süreçtir. PaperLab ile Epson, yeni geri dönüşüm sürecini kısaltıp ofis içinde yerelleştirmeyi hedeflemiştir.

2.    Gizli belgelerin güvenli bir şekilde imha edilmesi

Şimdiye kadar kurumlar, gizli belgelerin imha edilme işlemlerini üstlenecek yükleniciler kiralıyor veya kağıt doğrama işini kendileri yapıyordu. Ancak PaperLab ile kurumlar, belgelerini bir yükleniciye teslim etmek yerine güvenli bir şekilde kendileri imha edebilecekler. PaperLab belgeleri kağıt fiberlere ayırarak içerdikleri bilgilerin tamamen yok olmasını sağlar.

3.    Çeşitli türlerde kağıtların yüksek hızda üretimi

PaperLab, ilk yeni sayfa kağıdını, atık kağıtla doldurulup Başlat düğmesine basıldıktan sonra yaklaşık üç dakika içinde üretir. Sistem dakikada 14 A4 sayfası ve sekiz saatlik bir iş gününde 6720 sayfa üretebilir.

Kullanıcılar, çeşitli kalınlıklarda A4 ve A3 ofis kağıtlarından kartvizitler, renkli kağıtlar ve hatta kokulu kağıtlara kadar farklı ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli türlerde kağıtlar üretebilir.

4.    Çevre performansı

PaperLab, neredeyse su kullanmadan kağıt üretir. Genellikle tek bir A4 sayfa kağıdını üretmek için yaklaşık bir bardak su kullanır. Suyun değerli bir global kaynak olduğunu bilen Epson, kuru bir proses tasarlama ihtiyacını görmüştür.

Buna ek olarak ofis içinde kağıt geri dönüşümü, geri dönüşüm döngüsünü küçültür ve sadeleştirir. Kullanıcılar daha az kağıt satın alacak ve taşımacılıkla bağlantılı CO2 emisyonları da azalacaktır.

PaperLab teknolojisi

Epson'un kompakt, enerji tasarruflu ve yüksek hassasiyetli teknolojilerinin temeli, şirketin, olağanüstü bir doğruluk ve performans sergileyen küçük ve enerji açısından verimli ürünler üretmesine olanak tanımıştır. Tüketici, ofis, ticari ve endüstri sektörlerini kapsayan ticari yazıcı operasyonlarıyla Epson, büyük bir mürekkep ve kağıt uzmanlığının yanı sıra istikrarlı bir şekilde çalışacak güvenilir ve dayanıklı sistemler üretme becerisine sahiptir.

Bunlara ek olarak Epson, yeni bir PaperLab teknoloji grubu olarak Susuz Kuru Fiber Teknolojisini geliştirmiştir.

Kuru Fiber Teknolojisi üç ayrı teknoloji içerir: fiber haline getirme, bağlama ve biçimlendirme.

Fiber haline getirme

Kullanılan orijinal bir mekanizmayla atık kağıtlar uzun, ince ve pamuksu fiberlere dönüştürülür. Bu süreç içinde gizli belgeler derhal ve tamamen yok edilir. PaperLab'da su kullanılmadığından sistem pompa gerektirmez. Kompakt boyutuyla birlikte bu özelliği, arka ofis veya donanım alanlarına kurulumu kolaylaştırır.

Bağlama

Kağıdın bağlanma gücünü veya beyazlığını arttırmak veya belirli bir uygulama için renk, koku, ateşe dayanıklılık veya diğer özellikleri eklemek için fiber haline getirilmiş malzemeye çeşitli bağlayıcılar eklenebilir.

Biçimlendirme

Kullanıcılar, kağıdın yoğunluğunu, kalınlığını ve boyutunu kontrol etmelerini sağlayan biçimlendirme teknolojisi sayesinde A4 ve A3 ofis kağıtları veya hatta kartvizitler üretebilir.

Epson, sayfa başına düşük maliyet ile yüksek hızlı ve düşük güçlü mürekkep püskürtmeli yazıcılar sağlayarak müşterilerinin operasyonel verimliliğini arttırmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Kullanılmış kağıtları yenilerine dönüştürmek için PaperLab sistemini uygulamaya koyan şirket, her tür ofisin kağıt hakkında düşündüklerini kökten değiştireceğine inanmaktadır.

  • Ürün konsept filmini izlemek için burayı tıklatın.

 


Daha fazla bilgi için lütfen iletişim kurun...

Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda yenilikçilik yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 93 şirketinde 72.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

http://global.epson.com/

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2014 satışları 1.551 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/

*1 Bu, dünyada kuru işleme kullanan ilk kağıt üretim sistemidir.

*2 Sistem sıradan A3 ve A4 boyutlu kopya kağıtlarını ham madde olarak kullanabilir.

*3 Sistem içinde belirli bir nem miktarını korumak için az miktarda su kullanılır.