Epson, perakende, galeri ve müzeler için yeni 2.000 lümenli WXGA özellikli aydınlatma projeksiyonunu tanıttı

LightScene EV-100'ün tasarımı, vitrinler ve sergilere güzel bir şekilde uyum sağlar ve kolay kurulum ve çalıştırma olanağı sunar

Epson, perakende, galeri ve müzeler için yeni 2.000 lümenli WXGA özellikli aydınlatma projeksiyonunu tanıttı

6 Şubat 2018– Epson, şirketin tabela ve aydınlatma sektöründeki varlığını genişleten yeni bir projeksiyon türü olan LightScene EV-100 Serisini tanıtmıştır. 2.000 lümenli WXGA EV-100, siyah veya beyaz olarak sunulan ve arka planda harmanlanacak şekilde tasarlanmış şık ve kompakt bir tasarımla, izleyicilerin dikkatini dağıtmadan projeksiyon veya spot ışık olarak kullanılabilir.

LightScene EV-100’ün mütevazi tasarımı, minimal görsel dağınıklığın önemli olduğu perakende sergi salonları, mağaza vitrinleri, müzeler ve sanat etkinlikleri gibi küratörlü görsel ortamlar için idealdir. Bilgi sağlamak, video veya hareketli desenler göstermek ve hatta harita görüntülerini küçük nesneler üzerine yansıtmak için kullanılabilir.

Epson Europe ürün müdürü Leon Mclean şunları söylemiştir: “LightScene EV-100, Epson için tamamen yeni bir projeksiyon türüne atılan ilk adımdır ve lazer tabela çözümleri serimize mükemmel bir ilavedir. Performans, çok yönlülük veya güvenilirlikten ödün vermeden ve şık olduğu kadar görsel açıdan mütevazi bir tasarımla çalışmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Epson'un esnek lazer teknolojisi EV-100'e çok çeşitli montaj seçenekleri sunar; uzman montaj veya kurulum gerektirmeden herhangi bir açıdan görüntü aktarabilir ve tavana, zemine veya bir aydınlatma rayına¹ takılabilir. Portre olarak görüntü yansıtma ve çoklu üniteler ve büyük ekranlar için kenar karıştırma özelliklerine sahiptir.

LightScene EV-100, tek veya birden fazla çalma listesinin SD Kart ile kolaylıkla yüklenmesine ve bilgisayara gerek kalmadan çalışanlar tarafından uzaktan kumandayla değiştirilebilmesine olanak tanıyan Epson Projector Content Manager Yazılımı ile birlikte verilir. Yazılım ayrıca, renklendirilmiş ve düzensiz şekilli görüntüler kullanmak için renk ve şekil filtreleri eklemek dahil yer paylaşım efektleri eklemenize ve çalma listeleri, zaman çizelgeleri ve özel filtreler oluşturmanıza olanak verir.

tüm Epson lazer projeksiyonlarında olduğu gibi EV-100 modeli de toza karşı yalıtılmış filtresiz bir yapı ve 20.000 saatlik, beş yıllık bir garanti ile çalıştır ve unut güvenilirliğine sahiptir.

LightScene EV-100 Haziran 2017'den itibaren piyasaya sürülmüştür.

Temel özelliklerEV-100EV-105
Gövde rengiBeyazSiyah
Lazer ışık kaynağı, beş yıllık bir garantiyle 20.000 saat boyunca bakım gerektirmeyen performans sağlar
Keskinlik ve okunaklılık için WXGA çözünürlüğü
Epson’un 3LCD teknolojisiyle üstün görüntü kalitesi
2.500.000:1'in üzerinde dinamik kontrast oranı
2.000 lümen renkli ışık çıkışı
Yalıtımlı filtresiz yapı mükemmel güvenilirlik için toz direncini artırır
30-133 inç ölçeklenebilir ekran boyutu göz alıcı projeksiyonlar, kolay okunabilirlik ve olağanüstü çok yönlülük anlamına gelir.
Her yönde 360 derece hareket ettirilebilir ve montajda tam bir esneklik için portre görüntü yansıtılmasını da destekler.
Bilgisayar bağlantısı gerektirmeden içerik oynatmak için takılabilir SD kartı.
LAN (RJ45) kablosuyla ağ bağlantı özelliği, web tarayıcısı veya iProjection aracılığıyla kontrol olanağı sağlar
Gün boyunca kullanılmak üzere tek veya birden fazla çalma listesi programlanabilir ve çalışanlar tarafından uzaktan kumanda ile kolayca çalıştırılabilir
Epson Projector Content Manager yazılımı çalma listeleri, zaman çizelgeleri ve özel filtreler oluşturmanıza olanak verir
OSD Kontrol Pedi işlevi bir tarayıcı veya akıllı cihaz kullanarak projeksiyon ayarları yapmanıza olanak tanır.
3LCD projeksiyon, tek çipli DLP projeksiyonlarda görülebilen gökkuşağı efektinin olmadığı anlamına gelir
Spot ışığı modu EV-100'ün klasik bir spot ışığı olarak kullanılmasına olanak sağlar
Renkli ve düzensiz şekilli görüntülere izin vermek için renk ve şekil filtreleri dahil yer paylaşım efektleri
1. Zemin standı ve aydınlatma rayı, satın alınabilecek seçenekler olarak sunulacaktır.