Epson ve Mercedes-AMG Petronas Motorsport, Dünyanın İlk Karanlıkta Parlayan Pit Stop'unu Gerçekleştirdi

Epson, Formula 1™ pit stopa yeni bir bakış getiriyor

Epson ve Mercedes-AMG Petronas Motorsport, Dünyanın İlk Karanlıkta Parlayan Pit Stop'unu Gerçekleştirdi

15 Eylül 2017 Epson, Formula 1™ araba ve pit stop yeni ve heyecan verici bir bakış getirerek gece yapılan Singapur Grand Prix'ini sabırsızlıkla bekliyor. İddialı bir plan olan dünyada ilk olduğuna inanılan karanlıkta parlayan pit stop , Epson’un pazarda önder ürünlerini halen unvanını koruyan Formula One™ World Constructors Şampiyonları Mercedes-AMG Petronas Motorsport ve sürücüleri üç kez Dünya Şampiyonu olmuş Lewis Hamilton'ın kendini kanıtlamış mükemmelliği ile birleştirdi.

Epson işe Mercedes-AMG Petronas yarış arabasını normal halinden karanlıkta parlayan bir başyapıta dönüştürerek başladı. Epson SureColor SC-S Serisi bir yazıcı, Mercedes-AMG Petronas Motorsport tasarım ekibinin, arabanın çevresine sarılan fosforlu malzemeyi ve arabanın simgeleşmiş marka logosunun karanlıkta parıldayan sürümlerini basarak 2016 Dünya Şampiyonası'nı kazanan takımın formalarının dönüşümünü sağladı. Bundan sonra ışıklar söndürüldü ve ekip dünyanın ilk karanlıkta parıldayan pit stopu tamamladı. Ekip, fosforlu tulumları ve ekipmanıyla birkaç kez hızlı lastik değiştirme gerçekleştirdi.

Efekt, Epson’un en iyi ürünlerinden biri olan, dünyanın ilk ve en parlak 3LCD lazer projeksiyonu, 25.000 lümen artı 4K Zenginleştirme teknolojisi ile dinamik ve yüksek etkili görüntü için tasarlanmış EB-L25000U ile daha da güçlendirildi¹.

Konsept, Formula 1 hayranlarının pit stopları yepyeni bir gözle görmesini sağlarken gerek Epson'un gerekse Mercedes-AMG Petronas Motorsport'un global teknoloji önderliğini çarpıcı bir şekilde sunmak üzere geliştirildi.

2017 yarış takvimi bundan sonra şampiyonayı, Mercedes-AMG Petronas Motorsport'un şampiyonluğunu bu ikonlaşmış 'F1 gece yarışı' ile perçinlemeyi umduğu Singapur'a taşıyor. Ünlü kentin sokaklarını çoğu futbol stadyumunun dört katı daha fazla aydınlatacak 1600'den fazla ışıkla bu yarış, dünyanın her yerindeki hayranlarının dört gözle beklediği bir şölen. Bu gece yarışını kutlamak için, karanlıkta parlayan görüntüler, Singapur GP yarışının yapıldığı hafta sonu boyunca (15-17 Eylül 2017) Epson ve Mercedes-AMG Petronas kanallarından yayınlanacak.

Karanlıkta parlayan pit stop, Epson ve Mercedes-AMG Petronas arasındaki bir dizi yenilikçi karşılıklı etkinin bir parçası ve buna geçen yılın #LewisGetsInked kampanyası ve 2017 Lewis Hamilton F1 Mürekkep Tankı Yarışması da dahil ( https://www.epson.co.uk/lewisgetsinked).

Yakın bir gelecekte Epson kanallarında karanlıkta parıldayan ve benzeri içeriğin bir videosu yayınlanacak.

Epson'un marka ve iletişim genel müdürü Ian Cameron şunları söyledi: "Mercedes-AMG Petronas Motorsport ile ortaklığımız daima kendi sektörlerimizde yenilikçiliğe ve performansa yönelik müşterek arayışta birlikte çalışmaya odaklandı. Karanlıkta parlayan pit stop, hem öncü hem heyecan verici. Ürünlerimizin en alışılmadık ve çarpıcı ortamlara bile ne kadar kolay uyum sağladığını ve pratik olduğunu mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor. Sonuçlardan son derecede memnunuz."

Mercedes-AMG Petronas Motorsport'un Pazarlama Operasyonları Direktörü Victoria Vowles ise şöyle dedi: "Bu yenilikçi ve ileriye dönük konseptleri yaratmak için Epson ile birlikte çalışmak her zaman büyük bir zevk. Epson'un performans sunmak için gelişmiş teknolojiden yararlanma tarzı, Formula 1 ile elde etmeye çalıştığımız şeyle mükemmel bir uyum içinde. Pit stoplar Formula 1 deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır, bu yüzden bu sürece taze bir bakış açısı getirmek üzere Epson ve öncü ürünleri ile çalışmak çok heyecan vericiydi."

Epson SureColor SC-S Serisi'nin ayrıntıları, EB-L25000U ve diğer Epson ürünleri için lütfen yerel Epson sitenize başvurun. http://global.epson.com/web_sites.html

Ürün adları ve ürünlerin bulunabilirliği bölgeye göre değişir.

1. Seiko Epson araştırmasına göredir (Ağustos 2016 itibariyle).

-Son-