Epson, yeni nesil Moverio akıllı gözlük teknolojisini tanıtıyor

Epson'un Moverio akıllı gözlükleri için on yıllık geliştirme süreci

Epson, yeni nesil Moverio akıllı gözlük teknolojisini tanıtıyor

Epson, yeni nesil Moverio akıllı gözlük teknolojisini tanıtıyor

Epson'un Moverio akıllı gözlükleri için on yıllık geliştirme süreci

Küresel teknoloji firması Epson, en yeni nesil Moverio akıllı gözlük artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini duyurdu. Epson, ilk Moverio akıllı gözlüklerinden on yıl sonra dördüncü nesil, binoküler, şeffaf Si-OLED artırılmış gerçeklik akıllı gözlüklerini piyasaya sürüyor.

BT-40 ve BT-40S akıllı gözlüklerini içeren yeni Moverio serisi, kullanıcılara daha geniş bir görüş alanı (FOV), önemli ölçüde artırılmış HD ekran çözünürlüğü, yüksek kontrast, gelişmiş bağlantı ve daha rahat, ayarlanabilir ve kullanımı kolay bir tasarım dâhil olmak üzere bir dizi gelişmeyi içeriyor.

Epson'un en yeni akıllı gözlüklerinin temel özellikleri şunlar:

  • Artırılmış ekran çözünürlüğü - Full HD 1080p (1920 x 1080).

  • Daha geniş 34 derece görüş alanı (FOV) - 5 metre mesafeden 120 inç ekrana eş değerdir.

  • 500.000:1 kontrast oranı, kullanılmayan ekran alanının gerçekten şeffaf görünmesi anlamına gelir.

  • Daha fazla kullanıcı konforu için gelişmiş ağırlık dağılımı ve isteğe bağlı burun pedlerine sahip yeni kulaklık tasarımı.

  • Gözlük tarzı form faktörü ve isteğe bağlı koyu tonlarla geliştirilmiş estetik tasarım.

  • Harici cihazlara bağlantı için USB Type-C bağlantısı.

  • Binoküler, şeffaf, Si-OLED ekran

Epson Avrupa Yeni Pazar Geliştirme Başkanı Valerie Riffaud-Cangelosi, ürün hakkında şu yorumda bulundu: “Bu, dördüncü nesil Moverio artırılmış gerçeklik akıllı gözlüklerimizi piyasaya sürmek Epson için gururlu ve heyecan verici. On yıldır AR alanındayız; müşteri ve geliştirici geri bildirimine yanıt olarak tekliflerimizi sürekli geliştiriyoruz. Son iki yıl içinde Moverio'nun gerçek ve pratik kullanım durumlarında önemli bir artışa tanık olduk ve teknolojimiz gerçekten olgunlaştı. Pandemi, daha iyi operasyonel verimlilik, daha düşük maliyetler ve daha düşük karbon ayak izi sağlamak için uzaktan iletişimi geliştirerek birçok uygulamayı hızlandırdı. BT-40S ve BT-40 gibi en yeni ürünler, kullanıcılar daha fazla görüş alanı, bağlantı, çözünürlük ve kontrast gibi gelişmiş özelliklerden yararlandıkça daha da fazla uygulamanın piyasaya sürülmesini sağlayacak.”

Epson akıllı gözlük teknolojisinin dördüncü nesli, BT-40 ve BT-40S'nin piyasaya sürülmesiyle başlıyor ve bunların her biri aşağıda açıklandığı gibi farklı pazarlara uyarlanıyor.

Moverio BT-40 – Aralık 2020'den itibaren satışta

Moverio BT-40, USB Type-C bağlantısıyla donatılmış olarak gelir; bu da akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi çeşitli uyumlu cihazlara bağlanabilmesi demektir. Kişisel kullanım için harici bir monitöre veya projeksiyona benzer şekilde ikincil veya genişletilmiş bir ekran olarak kullanılabilir. Yüksek çözünürlüklü ekran daha canlı renkler sunar ve bağlı cihazlardan içerik yansıtabilir.

Moverio BT-40, gizliliğin ve konforun önemli olduğu kamuya açık alanlarda çalışan ofis dışı kullanıcılar için ideal olan, yalnızca kullanıcı tarafından görülebilen geniş ve yüksek çözünürlüklü bir ekran avantajına sahiptir. Moverio BT-40, modern çalışma tarzlarına uyum sağlayan ve evden çalışan yöneticiler için mükemmel bir sanal iş istasyonu sağladığından, lansman da zamanında gerçekleştirilmektedir. Sağladığı diğer bir yarar da gözlüklerin kişisel eğlence için kapsayıcı bir deneyim sağlamasıdır. Kullanıcılar, gözlüklerin çok çeşitli baş büyüklüklerine uymasını ve reçeteli gözlüklere rahatça oturmasını sağlayan yeni giyilebilirlik özellikleri sayesinde konforlu bir şekilde içeriğin keyfini çıkarabilir. Ürünle birlikte verilen burun pedleri, kullanıcının en iyi uyumu bulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve her kişiye uyacak şekilde esnetilebilir.

Bu gözlükler, halka açık alanlarda çalışırken ve gizli materyallere bakarak zamanlarını optimize etmeleri gereken üst düzey yöneticiler için cazip olacaktır.

Moverio BT-40S – Şubat 2021'den itibaren satışa sunulacak.

Yeni Moverio BT-40S, özel yazılım entegrasyonu için Android üzerinden çalışan bir Akıllı Kontrolör seçeneği içerir. Moverio Akıllı Kontrolör, Google Play ile uyumludur ve çeşitli ticari uygulamalar için özel olarak üretilmiştir. Entegre dokunmatik ekran, özelleştirilmiş kullanıcı arayüzleri, 2 TB'a kadar genişletilebilir bellek ve dayanıklılık için IPx2 derecesine sahiptir. Kumanda; dâhili Wi-Fi, Bluetooth, GPS, pusula, ivmeölçer, jiroskop, kamera, el feneri, mikrofon ve ses jakı içerir. Ayrıca, 5 saate kadar video oynatma özelliğine sahip yüksek performanslı bir şarj edilebilir pil de bulunur.

Moverio BT-40S, özellikle ISV'lerin ziyaretçi deneyimleri, alt yazı ve diş hekimliği gibi çeşitli kullanım alanlarında yeni ve mevcut uygulamaları geliştirmelerine ve yükseltmelerine yardımcı olacaktır. Yeni akıllı gözlükler özellikle şunlara yardımcı olacaktır:

  • Müzeler, tema parkları, tarihi alanlar ve diğer turistik yerler… Çünkü şeffaf akıllı gözlükler, AR veya yerleşik bir kamera kullanarak algılamaya gerek kalmadan gelişmiş sürükleyici deneyimler sunar.

  • Daha geniş görsel ekran ve gelişmiş kullanıcı konforu kullanarak daha iyi alt yazı çözümleriyle izleyici deneyimini ve erişilebilirliğini artırmak isteyen tiyatrolar ve sinemalar.

  • Gelişmiş diş tarama çözümlerinden ve hasta eğlence çözümlerinden faydalanacak diş uygulamaları ve ameliyatları.