Epson, yepyeni EcoTank mono yazıcı serisini sunar

Baskı maliyetlerini düşürün, zamandan tasarruf sağlayın ve enerji kullanımını azaltın

Epson, yepyeni EcoTank mono yazıcı serisini sunar

M1170

EcoTank ürün yelpazesinin başarısını temel alan Epson, mono mürekkep tankı sistemli yazıcı portföyünü tamamlayan iki yeni modeli tanıttı (M1170, M2170). Bir lazer yazıcının tüm avantajlarını sağlamanın yanı sıra EcoTank ile ilişkili etkileyici maliyet tasarrufuyla bu dayanıklı, hızlı ve enerji açısından verimli yazıcılar, yüksek hacimli siyah beyaz belgeler yazdırmak için düşük maliyetli bir çözüme ihtiyaç duyan kullanıcılar ve işletmeler için tasarlanmıştır.

Epson Europe ürün müdürü Lee Withers şunları söylemiştir: “Mürekkep tankı sistemli yazıcılarımız, bu kadar güvenilir, uygun maliyetli ve verimli bir baskı sistemi olduğunu kanıtladıkları için dünya çapında 30 milyonun üzerinde satışa ulaştı 1Bu yeni EcoTank mono modelleri, kullanıcılara ve küçük işletmelere baskı maliyetlerini önemli ölçüde azaltan bir çözüm sağlayarak, mono lazer yazıcılara kıyasla üç yılda %50'ye varan oranda tasarruf sağlayarak bu başarıyı artıracak 2.”

Ekonomik EcoTank, lazer yazıcılara göre temelden farklı bir çözüm sunar. Sayfa başına çok düşük bir maliyet sağlayan kullanıcılar, yazıcıya dahil edilen şişelerden 11.000 sayfaya kadar siyah beyaz baskı alabilir 3. Yazıcının büyük doldurulabilir mürekkep tankı, toner yerine dahili şişelerdeki mürekkeple doldurulur. Yedek mürekkep şişeleri de uygun maliyetlidir ve kullanıcıya sayfa başı maliyetlerinde %90'a kadar tasarruf sağlayabilir 4.

EcoTank mono yazıcı portföyü, tek işlevli (M1100, M1120, M1140 ve M1170), 3'ü 1 arada (M2140 ve M2170) ve 4'ü bir arada (M3140 ve M3170) yazıcılarla farklı kullanıcılar ve işletmelere yöneliktir. Kullanıcılar, çift taraflı baskı, Otomatik Belge Besleyici, 150 sayfa veya 250 sayfalık tepsi ve ayrıca USB, Wi-Fi ve Ethernet gibi farklı bağlantı çözümleri sunan belirli modellerle ihtiyaçlarına uygun bir model bulabilirler.

Yoğun çalışma ortamları için uygun olan bu modeller, sarf malzemesi değişikliklerini en aza indirir ve 20 ppm'ye varan yüksek baskı hızlarıyla ısınma süresi gerektirmez 5. Bu yazıcıların dayanıklılığını ve güvenilirliğini kanıtlayan her model, standart bir yıllık garanti ve üç yıllık promosyon garantisi (toplam üç yıl) ile birlikte verilir. 

Yazıcı kompakt bir ayak izi ile akıllıca tasarlanmıştır ve tank, yana değil ön kısma yerleştirilmiştir. Bu, mürekkep seviyelerinin önden görüntülenmesini ve yazıcının nereye yerleştirilebileceği konusunda daha fazla esneklik sağlar. Dağılmaya neden olmayan bir deneyim için şişelerde hava akımı sistemi bulunur ve dolayısıyla mürekkep doldurma işlemi sırasında sıkma işlemi gerekmez. Mono yazıcılar enerji tasarrufludur, enerji kullanımını en aza indirmeye yardımcı olur ve genel giderleri azaltır. Mono lazer yazıcılarla karşılaştırıldığında kullanıcılar, güç tüketiminde %95'e kadar tasarruf sağlayabilir 6.

M1100, M1120, M1140, M1170, M2140, M2170, M3140 ve M3170 satışa sunulmuştur.

[1] IDC WW HCP Trackers (Data Q4 2018)'den elde edilen satış hacmi verisine dayanmaktadır.
[2] Ayda 406 sayfa baskı ile 3 yılda elde edilen tasarruf. Maliyet karşılaştırması, yedek mürekkep şişeleri/toner kartuşları dahil donanım fiyatlarını içerir. Donanım fiyatlandırma karşılaştırması, IDC Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker 2018Q4 tarafından takip edilen Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson M1100'ün tanıtım fiyatlarını ve Yunanistan, Çekya, Macaristan, Polonya ve SEE'nin geri kalanı, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli mono lazer yazıcıların %77'sinin (20 sayfa/dak. baskı hızı) ortalama fiyatlarını temel alır. Baskı maliyetlerinin karşılaştırması, IDC EMEA Semiannual Consumables Tracker 2018H2 takip edilen Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson siyah mürekkep şişelerinin (110 serisi) tanıtım fiyatlarını ve Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli mono lazer yazıcıların %77'si (20 sayfa/dak. baskı hızı) için en verimli orijinal OEM siyah toner kartuşlarının ortalama fiyatlarını temel alır. Rakip lazer toner kartuşlarının verimlilik bilgileri, üreticilerin web siteleri tarafından bildirildiği şekilde elde edilir.
[3] Belirtilen verimlere, ISO/IEC 24712'de verilen Test şablonunun baskı simülasyonundan Epson orijinal metodolojisi temel alınarak ulaşılmıştır. Belirtilen verimlerde ISO/IEC 24711 temel ALINMAMIŞTIR. Belirtilen verimler yedek mürekkep tanklarını temel almaktadır ve yazdırdığınız görüntülere, kullandığınız kağıt türüne, yazdırma sıklığına, baskı sıklığına ve sıcaklık gibi çevresel koşullara göre değişebilir. İlk yazıcı ayarı sırasında, baskı kafası nozüllerini doldurmak için belli bir miktar mürekkep kullanılır, bu nedenle ürünle birlikte gelen ilk setin verimi daha düşük olabilir.
[4] Sayfa başına maliyet, yedek mürekkep şişesi/toner kartuşunun fiyatını sayfa verimine bölerek hesaplanır. Sayfa başına maliyet karşılaştırması, IDC Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker 2018Q4 ve IDC EMEA Semiannual Consumables Tracker 2018H2 takip edilen Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson siyah mürekkep şişelerinin (110 serisi) tanıtım fiyatlarını ve Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli mono lazer yazıcıların %77'si (20 sayfa/dak. baskı hızı) için en verimli orijinal OEM siyah toner kartuşlarının ortalama fiyatlarını temel alır. Rakip lazer toner kartuşlarının verimlilik bilgileri, üreticilerin web siteleri tarafından bildirildiği şekilde elde edilir.
[5] Varsayılan tek taraflı baskı için Ofis Kategorisi Testi’nden ESAT ortalamasını gösteren ISO/IEC 24734’e göre tespit edilmiştir. Daha fazla bilgi için www.epson.eu/testing adresini ziyaret edin.
[6] Epson M1120, M2170 ve M3170 modellerinde baskı alırken güç tüketimi, IDC Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker 2018Q4 tarafından takip edilen Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Yunanistan, Çekya, Macaristan, Polonya ve SEE'nin geri kalanı, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli mono lazer yazıcıların %75'sinin (20 sayfa/dak. baskı hızı) ortalamasıyla karşılaştırılmıştır. Güç tüketimi değerleri üreticinin web sitesinden alınmıştır.