EPSON’DAN SAVUNMA SANAYİİ’NE 360 DERECE GÖRÜNTÜLEME ÇÖZÜMÜ

Epson ve GFDS Yazılım işbirliğine gitti. Epson’un geliştirdiği akıllı gözlük MOVERIO BT-200, savunma sanayiinin vazgeçilmezlerinden zırhlı kara araçlarında kullanılarak, dışarıdaki görüntünün aynısını eş zamanlı ve 360 derece olarak aracın içerisindeki kullanıcılara aktaracak. Bu sene 12. si düzenlenen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda açıklanan işbirliği, sektörde mobil teknoloji kullanımı sağlayarak kolaylığın yanı sıra güvenlik açısından da önem taşıyor.

EPSON’DAN SAVUNMA SANAYİİ’NE 360 DERECE GÖRÜNTÜLEME ÇÖZÜMÜ

Sektör açısından önemli bir gelişme

Mimari, Endüstriyel ve Savunma Sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren; simülasyondan sanal gerçekliğe, bilgi güvenliğinden mobil uygulamalara birçok alanda ihtiyaca özel yazılım çözümleri sunan GFDS (Global Future Designs & Solutions A.Ş.) Genel Müdürü Mert Oğuzata; kendi alanının öncüsü iki kurumun işbirliğiyle Türkiye Savunma Sanayii açısından önemli bir adıma imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Oğuzata; “360 derece mobil görüntüleme çözümleri dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Sağlıktan savunmaya, havacılıktan eğitime birçok sektörde giderek önem kazanan bu çözüme yönelik, teknoloji lideri Epson ile işbirliği yapmaktan çok memnunuz. Epson’un geliştirdiği MOVERIO BT-200 tüm sektörlere yönelik özel çözümler için ideal. Epson MOVERIO BT-200 ve bizim yazılımımız kullanılarak; dışarıdaki görüntünün aynısının eş zamanlı ve 360 derece olarak aracın içerisindeki kullanıcılara aktarılacak olması, sektör açısından son derece önemli bir gelişmedir. Şu anda prototip aşamasında olan uygulamanın 12-18 ay süresi zarfında real olarak hayata geçmesini bekliyoruz” dedi.

Epson BT-200 ile tüm sektörlere özel çözümler sunabiliriz

MOVERIO BT-200 akıllı gözlüklerin yakın bir zamanda Türkiye’de de nihai tüketicinin beğenisine sunulacağını belirten Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat; “Epson olarak ağırlıklı yazıcı ve projektör segmentlerinde tanınıyoruz ancak giderek yükselen bir değer haline gelen giyilebilir teknolojiler alanında da birçok çözüm sunmaktayız. MOVERIO BT-200 akıllı gözlük modelimiz bunlardan biri. Gerek nihai tüketici gerekse kurumsal firmalar tarafından kullanılabilecek MOVERIO BT-200’de ana hedefimiz entertainment olarak sektörde yer eden, daha eğlence ve günlük odaklı kullanımdan ziyade sektörlere özel çözümler sunmak. Son kullanıcı olarak MOVERIO BT-200 ile sadece gözlüğünüzü takarak kitap da okuyabilirsiniz elbette. Ancak GFDS ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği gibi, MOVERIO BT-200’ün ana kullanımında hedefimiz sağlıktan eğitime, turizmden güvenliğe sektörlere özel çözümlerde yer almak” dedi.

Bilgi İçin: AIDA COOP – Hanzade Özerten / 0532 631 31 51 – hanzadeozerten@aidacoop.com


Epson Hakkında

Epson; farklı kategorideki yazıcıları, ev ve ofis için tasarlanan 3LCD projektörlerden elektronik ve kristal cihazlara kadar görüntüleme ürünlerinde yenilikçi bir dünya lideridir. Yenilikçi ve yaratıcı kültürüyle Epson, üstün kalite, işlevsellik, kompakt tasarım ve verimli enerji kullanımı ile tanınan ürünleriyle, kullanıcılarının vizyonunu ve beklentilerini aşmaya odaklanmıştır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Grup dünya genelinde 75.000 çalışanı ve 100 şirketi ile çevreye ve bünyesinde bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarla çalışmalarını sürdürmektedir. Asya, Avrupa ve Amerika’da üç ayrı organizasyonu bulunan Epson, Türkiye ofisini 2000 yılında açtı. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğinde yönetilen grubun Türkiye ofisinin de içinde bulunduğu Epson Avrupa bölgesi, 2.400 çalışanıyla hizmet vermektedir. Epson ürünleri ve satış öncesi ile satış sonrası destek hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen www.epson.com.tr‘yi ziyaret ediniz.