Epson’un Akıllı Yazıcıları Perakendede Devrim Yaratıyor

Siz yazıcınız için hala sürücü mü yüklüyorsunuz? Epson akıllı yazıcı kullanıyorsanız yüklemelere hiç gerek yok…

Epson’un Akıllı Yazıcıları Perakendede Devrim Yaratıyor

POS baskısında dünyaca tanınan Epson, tablet tabanlı perakende satış ve konuk ağırlama işletmeleri için tasarlanan TM-Akıllı termal makbuz yazıcılarıyla iş yapma şeklini değiştiriyor.  Yazıcıya ait sürücü (driver) kullanmadan her platformdan (tablet, PC, cep telefonu, el terminali vb.) baskı alabilmenizi sağlıyor.

Epson’un akıllı POS yazıcıları, işlemleri modernize etmeye, alandan tasarruf sağlamaya ve sürücüsüz baskıyla maliyetleri azaltmaya yardım ediyor. TM-Akıllı aygıtlar dört ana avantaj sunuyor.

Hareketlilik: Tablet bilgisayarların ve diğer mobil cihazların kullanımıyla, daha iyi bir müşteri deneyimi sunmak ve hizmeti kasanın ötesine taşımak mümkün. 

Esneklik: Sürücüsüz akıllı yazıcılarla doğrudan fiş basılmasına imkan sunuyor. Bu sayede platformdan bağımsız baskı almanızı sağlarken, işletim sistemlerindeki güncelleme sonrası sürücüden dolayı sorun çıkma olasılığını ortadan kaldıyor.

Enerji verimliliği: POS terminali gerektirmediğinden, donanımda azalma ve enerji maliyetlerinde düşüş.

Uygun maliyet: Hepsi bir arada tasarım sayesinde hizmet ve bakım maliyetlerinde azalma.

Mağazaların yüzde 75’i bulut tabanlı POS teknolojisine geçecek

Bağımsız araştırmalar, mağazaların yüzde 75'inin, daha fazla müşteri çekmek amacıyla 2017’de bulut tabanlı POS cihazlarını benimseyeceğini gösteriyor¹. Bunun nedeni, gelişen teknolojinin esnekliği arttırarak mağaza içerisindeki müşteri deneyiminin iyileştirilmesinin ana hedeflerden olması. Satış personeli, sahip olduğu teknolojiyle mağazanın içinde dolaşan müşterilerin satın alma alışkanlıklarını etkileyebilmektedir. Bu kişiler işlemleri gerçekleştirebilir, el cihazlarıyla özelleştirilmiş bilgiler sağlayabilir ve daha fazla müşteri etkileşimi ve çapraz satış fırsatı sağlamak ve kuyrukta bekleme süresini kısaltmak için faturaları uzaktan basabilirler.

Epson, perakende ve konuk ağırlama sektörlerindeki iş yapış şeklini değiştirebilecek beş farklı modelde akıllı yazıcı sunuyor. Seri; Epson TM‑P60II, TM‑H6000IV-DT, TM‑T88V-DT, TM‑T70II-DT ve TM‑T70-i’den oluşuyor.

¹ Coleman Parkes, Epson Perakende Araştırma Programı, 2012.

Bilgi İçin: AIDA COOP – Hanzade Özerten / 0532 631 31 51 – hanzadeozerten@aidacoop.com


Epson Hakkında

Epson; farklı kategorideki yazıcıları, ev ve ofis için tasarlanan 3LCD projektörlerden elektronik ve kristal cihazlara kadar görüntüleme ürünlerinde yenilikçi bir dünya lideridir. Yenilikçi ve yaratıcı kültürüyle Epson, üstün kalite, işlevsellik, kompakt tasarım ve verimli enerji kullanımı ile tanınan ürünleriyle, kullanıcılarının vizyonunu ve beklentilerini aşmaya odaklanmıştır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Grup dünya genelinde 75.000 çalışanı ve 100 şirketi ile çevreye ve bünyesinde bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarla çalışmalarını sürdürmektedir. Asya, Avrupa ve Amerika’da üç ayrı organizasyonu bulunan Epson, Türkiye ofisini 2000 yılında açtı. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğinde yönetilen grubun Türkiye ofisinin de içinde bulunduğu Epson Avrupa bölgesi, 2.400 çalışanıyla hizmet vermektedir. Epson ürünleri ve satış öncesi ile satış sonrası destek hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen www.epson.com.tr‘yi ziyaret ediniz.