Genesta Mürekkepleri, ECO PASSPORT Sertifikası alıyor

OEKO-TEX® sertifikasyonunun sunduğu ECO PASSPORT, Epson'un sürdürülebilir tekstil üretimine olan bağlılığını onaylıyor

Milano, 19 Haziran 2017 - Dijital tekstil baskı teknolojisinde öncü olan Epson,ve bağlı şirketleri FOR.TEX ve F.lli Robustelli , bugün G enesta mürekkepleri - asit, reaktif, dağılma, pigment ve süblimasyon-dağılma – serisinin OEKO-TEX®'ten ECO PASSPORT sertifikasını aldığını duyurdu.FOR.TEX iş birliğiyle Epson tarafından geliştirilen su bazlı mürekkepler, her kumaş türünde en yüksek kaliteye sahip, güvenilir, hassas ve rengi solmaz baskıya olanak verir.

ECO PASSPORT sertifikasını almak için, Genesta mürekkeplerinin OEKO-TEX tarafından belirlenen iki onay aşamasını geçmesi gerekiyordu ®. Birinci aşama, OEKO-TEX tarafından içerik seviyesindeki kimyasalların taranmasını içeriyor ®Kısıtlı Maddeler listesi ve Üretimde Kısıtlı Maddeler listesine göre analitik doğrulamanın gerçekleştirildiği ikinci aşamada ise, sertifikalandırılmış ürünlerin, insan ve ekoloji dostu tekstil ürünlerinin sürdürülebilir üretiminde kullanılabileceğini garanti ediyor.

Genesta Mürekkepleri gibi sertifikalı mürekkepler kullanan baskı şirketleri, OEKO-TEX tarafından belirlenen STANDARD100'ün kimyasal gerekliliklerini karşılayacaklarından emin olabiliyorlar ®.

Epson'un Stratejik Planlama Departmanı Genel Müdürü Tomoaki Kuwata, "Üstün tekstil mürekkeplerimizden oluşan bütün Genesta serimiz için ECO PASSPORT sertifikasını almış olmaktan gurur duyuyoruz," şeklinde konuştu. "Dünyadaki tüm Monna Lisa kullanıcılarına Epson'un gerekli çevresel düzenlemelere uyduğunu ve UltraChrome mürekkepleri tarafından alınan önceki ECO PASAPORT sertifikasından sonra yeni ve sürdürülebilir bir baskı metodolojisi geliştirmenin bir sonraki adımı olduğunu garanti ediyor" [1].

ECO PASSPORT, tekstil kimyasalları tedarikçilerinin ürünlerinin sürdürülebilir tekstil üretiminde kullanılabileceğini gösterdiği bir mekanizmadır. Tekstil boyaları, pigmentler, mürekkepler ve apre maddelerinin üretiminde kullanılan kimyasal maddelerin güvenilirliğini doğrular. OEKO-TEX®, Avrupa'da tekstil ürünlerinin güvenliğini kanıtlayan ilk sistemdir ve Nissenken, Japonya'da özel bir sertifikasyon kuruluşudur. Sertifikalar; ham madde, ürün ve şirket ortamının her aşamasını kapsamaktadır. OEKO-TEX® tarafından verilen STANDARD 100ürün sertifikası, milyonlarca etiketli tekstil ürününe ilişkin 160.000'in üzerinde sertifika vermiştir ve tekstil zincirinde 10.000'in üzerinde katılımcı şirkete ve 20 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. ECO PASSPORT, sürdürülebilir tekstil üretiminin sertifikalandırılması için daha yeni ve güncellenmiş bir protokoldür.

Genesta mürekkepleri, bütün fiberler için üretim güvenilirliği ve baskı hızı konusunda en yüksek standartları karşılamaktadır. Asit, reaktif, dağılma, pigment ve süblimasyon-dağılma mürekkepleriyle Genesta serisi, geniş kapsamlı ve mükemmel dengelenmiş bir renk yelpazesini kapsar. Genesta mürekkepleri, bütünüyle tükenebilir bir veya üç litrelik termal yalıtımlı çok katmanlı alüminyum kartuşlarla paketlenmiştir ve bu sayede mutlak güvenilirlik ve minimum atık garantisi sunar. Paketleme azami özen gösterilerek üretilir ve mükemmel bir baskı performansı için mürekkep tamamen gazdan arıtılmıştır.

Epson tarafından üretilen Genesta mürekkeplerinin yüksek güvenilirliği, baskı kafalarının temizlik döngülerinin azaltılmasını mümkün hale getirir ve mürekkep tüketimi de önemli ölçüde düşer. Her kartuş, kazara yanlış mürekkebin doldurulmasını önlemek için bir kimlik çipine sahiptir.

 

[1] ECO PASSPORT SureColor SC-F60, SC-F62, SC-F70, SC-F71, SC-F72 ve SC-F92 serisi boya süblimasyon aktarımlı yazıcılar için UltraChrome DS mürekkebi, ayrıca SureColor SC-F2000 kumaşa baskı yazıcısı için UltraChrome DG mürekkep ve yardımcı kumaş hazırlama ürünleri tarafından alınmıştır .