Ünlü Modacı John Herrera ile Epson Teknolojisi Podyumda

Ödüllü tasarımcı John Herrera, Londra Moda Haftası 2017 kapsamındaki defilesinde sunduğu koleksiyonu Epson yazıcılarıyla oluşturdu.

Ünlü Modacı John Herrera ile Epson Teknolojisi Podyumda

Nesli koruma altında olan, Filipinler’de yaşayan büyük kartal Aguila’dan ilham alınarak yaratılan 30 parçalık koleksiyonun dijital baskıları Epson’un SureColor F Serisi tekstil yazıcıları ile yapıldı. 

John Herrera: Epson olmasaydı koleksiyon yetişmezdi

Epson ile gerçekleştirdiği işbirliğinden heyecan duyduğunu belirten ünlü modacı Herrera; “Dijital baskı ile yaratabileceklerinizin sınırı yok. Normalde tasarımcılar el boyaması kullanırlar, 3D efekti vermek için belirli parçalar kumaşın üzerine dikilir ve sonrasında defalarca giyilmesi ve sergilenmesi pek mümkün olmaz. Dijital baskıya yarattığımız koleksiyon ise gerçek hayatın içinde çok rahat yerini alıyor. Epson’un dijital tekstil yazıcısı olmasaydı ve el boyaması yapmak zorunda kalsaydım bu kadar kısa sürede bu çalışmayı yetiştirmem mümkün olmazdı” dedi.

Epson’un tekstil yazıcılarıyla istenilen tasarımın birebir ortaya çıkmasını sağlayan teknoloji, kumaş ve materyal atığını da minimize ediyor. Epson’un geliştirdiği PrecisionCore baskı kafası sayesinde renkler istenilen canlılıkta ve tasarımdaki en ince detaylar ayrıştırılabilir şekilde ortaya çıkıyor.

Bilgi İçin: AIDA COOP – Hanzade Özerten / 0532 631 31 51 – hanzadeozerten@aidacoop.com

Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projeksiyonlara, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 91 şirketinde 73.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2015 satışları 1.577 milyon Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/