YÜKSEK KALİTELİ EĞİTİMDE EPSON FARKI

Ünlü yarışçı Valtteri Bottas Epson ile interaktif eğitimde…

YÜKSEK KALİTELİ EĞİTİMDE EPSON FARKI

Finlandiyalı Formula 1™ yıldızı Valtteri Bottas, Finlandiya'nın ilköğretimde neden fark yarattığının altını çizerken Epson teknolojisini vurguladı.

Epson, eğitim standartlarını desteklemek için interaktif teknolojinin ve geniş ekran boyutlarının önemini yeniden doğruluyor.

Finlandiya'daki eski ilkokulunu ziyaret eden Mercedes-AMG Petronas Motorsporları yarışçısı Valtteri Bottas, daha iyi bir sınıf içi öğretim için interaktif teknolojinin ve geniş ekran boyutlarının önemini vurgulamak amacıyla Epson'un hazırladığı yeni bir videoda rol alıyor. #FinnishClass adlı kısa videoda, ilköğretimde Dünyada bir numara olan Finlandiya'da Dünyanın bir numaralı projektör üreticisi olan Epson'un sunduğu interaktif projeksiyon ile gerçekleştirilen ve öğrencilerin heyecanla ve dikkatle dahil oldukları bir sınıf dinamiği gösteriliyor.

Videoyu aşağıdaki adreslerden izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=6mAEHPr1VxE&feature=youtu.be  / https://youtu.be/6mAEHPr1VxE

Bazı değerli bilgiler:

• Ekran boyutu konusunda yapılan pazar araştırması, öğrencilerin %50'sinin standart 70 inç ekranda görüntülenen içeriği okumakta zorlandığını gösteriyor.

• Öğretime etkili yaklaşımlar konusuna gelince, eğitim materyalinin öğrenci tarafından hatırlanması, tek taraflı sözlü derslerdeki %25'lik oranla karşılaştırıldığında, %80 oranda görsel araçlarla, %90 oranda ise interaktif derslerle sağlanabilmektedir.

Basın İletişimi İçin: AIDACOOP – Hanzade Özerten / 0532 631 31 51 – hanzadeozerten@aidacoop.com