Yüksek İş Verimliliği İçin Yazıcılar Kritik Önem Taşıyor

Epson’un bağımsız araştırma şirketi Coleman Parkes’e yaptırdığı son çalışmaya göre şirketlerdeki teknoloji yatırımlarında yazıcılar yüksek önem taşıyor.

Yüksek İş Verimliliği İçin Yazıcılar Kritik Önem Taşıyor

Epson’un bağımsız araştırma şirketi Coleman Parkes’e yaptırdığı son çalışmaya göre şirketlerdeki teknoloji yatırımlarında yazıcılar yüksek önem taşıyor. Toplam 14 ülkede, 10 ila 250 çalışan arası istihdam sağlayan şirketler baz alınarak, 2 bin 400 kişiyle internet üzerinden görüşülerek gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre “ yüksek iş verimliliği için yazıcılar kritik önem taşımaktadır” diyenlerin oranı yüzde 76 çıktı. Araştırma kapsamındaki şirketlerin yüzde 87’si özel sektörden ve yüzde 13’ü kamu kurumlarından. Araştırmaya katılım için istenilen ana şart ise katılımcıların haftada en az bir kez yazıcı kullanıyor olmasıydı.

En çok basılan dokümanlar fatura ve kontratlar

Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Macaristan, Romanya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, Norveç, İsveç, Güney Afrika, İsrail ve Yunanistan’da gerçekleştirilen araştırmanın ilgi çekici diğer sonuçları ise şu şekilde:

Şirket başına düşen ortalama yazıcı sayısı: 6.4

Günlük ortalama basılan sayfa sayısı: 29

En çok basılan dokümanlar: Fatura ve kontratlar

Dijital yerine matbu malzeme üzerinde çalışmayı tercih edenlerin oranı: Yüzde 52

İşyerine yeni teknoloji yatırımı yapmak için ilk 3 sebep:

Stratejik kararlar - %50

Mevcut ürünlerin iyileştirilmesi - %48

Mevcut ürünlerin bozulmuş olması - %46


Epson Hakkında

Epson, insanları, nesneleri ve bilgiyi orijinal, etkin, kompakt ve hassas teknolojiler kullanarak birbirine bağlamaya adamış küresel bir teknoloji lideridir. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, akıllı gözlüklere, duyarlı sistemlere ve endüstriyel robotlara kadar, görsel iletişim, giyilebilirler ve robotik alanlarda inovasyon yönetimi ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmıştır.

Merkezi Japonya'da bulunan Seiko Epson Corporation şirketinin önderliğindeki Epson Grubu'nun dünya genelindeki 91 şirketinde 73.000'e yakın çalışanı vardır ve çevresel etkiyi azaltmak için sürekli yaptığı çalışmalardan ve faaliyette bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarından gurur duymaktadır.

www.global.epson.com

Epson Europe Hakkında

Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.700 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2015 satışları 1.577 milyon Euro olarak gerçekleşmiştir. http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050  

http://eco.epson.com/