EPSON TEKSTİL YAZICILARI KANSAİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

ÜNLÜ MODACI EPSON İNKJET YAZICILARI KULLANIYOR

EPSON TEKSTİL YAZICILARI KANSAİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Ünlü Japon moda tasarımcısı Kansai Yamamoto ve Epson biraraya gelince ortaya, Londra'daki Victoria and Albert Müzesi'nde düzenlenen 'Harekette Moda' (Fashion in Motion) şovunda sergilenen harika tasarımlar ortaya çıktı.

Yamamoto, 1971'de Londra'da defile düzenleyen ilk Japon moda tasarımcısı. Bu defileden sonra avangard tasarımları, heykelimsi dikim tarzı, parlak renk kullanımı ve desenleriyle tanındı. Modayı; müzik, dans ve eğlence ile birleştirerek, defilelerini 'süper şov' konseptine dönüştüren modacı, bu şovlarıyla Moskova Kızıl Meydan, Hindistan'daki Nehru Stadyumu ve Tokyo Kubbesi (Tokyo Dome) gibi farklı mekanlarda yer aldı.

Japon modacı Epson teknolojisinden ilham aldı

Yamamoto, Epson'un dijital tekstil baskı örneklerini gördükten sonra işbirliği yaptı. Modacı, "Kırk yıl önce Londra'daki ilk podyum maceramda herkese kreasyonlarımın ne kadar farklı olduğunu göstermek amacındaydım. Jenerasyonlardan jenerasyonlara geçen Japon estetik anlayışında; desen ve farklı renk tekrarlarının birleşiminden doğan orijinal ve artistik bir güzellik var. Epson'un bunu yaratbildiğini gördüğümde, yeteneklerimi hiç olmadığı kadar çok yükseltmem gerektiğini fark ettim." dedi.

David Bowie ve Epson tasarımları birarada

Epson, özel geliştirilmiş mürekkepleri ve dijital tekstil yazıcılarıyla, bin metrekareden fazla, pamuklu, poliester ve ipekten oluşan kumaşı basarak Yamamoto'nun 30 adet tasarımına imza attı. Epson tarafından basılan parçalar haricinde koleksiyonda Yamamoto'nun kariyerinde önemli bir rol alan, 1973 yılında Aladdin Sane Turu'nda David Bowie'nin giydiği tasarımların renove edilmiş halleri de bulunuyor.

Epson teknolojisi tasarımcılara tam yaratıcı kontrol sağlıyor

Geleneksel Japon desenleriyle ultra modern stili kombine eden Yamamoto'nun muhteşem kreasyonları; özel Genesta mürekkebi kullanılarak; Monna Lisa yazıcısında ipek, pamuklu ve poliester kumaşlar üzerine basıldı. Poliester kumaşa baskı için kullanılan dijital endüstriyel tekstil yazıcısı Epson SurePress FP-30160'ın yanısıra kullanılan Monna Lisa Epson inkjet teknolojisi kullanılan ve F.lli Robustelli tarafından yaratılmış bir model.

SurePress FP-30160 ve Monna Lisa yazıcılar, Epson'un özel inkjet baskı teknolojisini moda dünyasıyla tanıştırarak, Yamamoto gibi tasarımcılara baskı aşamasında tam kontrol sağlıyor ve desenlerin tam üretimiyle muhteşem sonuçlar sunuyor.

Verimli tekstil üretim sistemi için süper çözüm

Küçük ölçekli numune baskısı için tasarlanmış SurePress FP-30160, endüstriyel tesktil yazıcısı Monna Lisa profesyonelliğinde yüksek görsel kalitesi ve kalıcılık sağlıyor.
SurePress, kalem ucu ayarı doğruluğuyla saniyede 40 bin damla mürekkep çıkışı sağlayan Epson'un yüksek çözünürlükte (300dpi) MicroPiezo TF kafa teknolojisine sahip ilk tekstil yazıcısı. Yüksek miktarda baskı ve inanılmaz renk kalitesi sunan yazıcı 540X720 modunda saatte 35 metrekare baskı sağlıyor. tekstil üreticileri numune baskısı amaçlı SurePress ve yüksek miktarlı Monna Lisa modellerini kombinleterek çok verimli bir üretim sistemi oluşturabilir.
Kumaş üzerine direk baskı, düşük maliyet ve hızlı mamül çıkışı konularında giderek artan talebe Epson'un son teknolojisi, müthiş görsel kalitesiyle çözüm sağlıyor.