MERCEDES-AMG PETRONAS MOTORSPORT

Epson’un Mercedes-AMG Petronas Motorsport ile global ortaklığı; durmak bilmeden yenilikçilik, global liderlik ve yüksek kaliteli ürünler yaratmaya kendini adamış, dünya çapında ünlü iki markayı bir araya getiriyor.

Bizler, dünya çapında başarı sağlayan bir ekibiz

Epson, Mercedes-AMG Petronas Motorsport'un Resmi Ekip Ortağı olmaktan gurur duyuyor.

Teknoloji ve motor sporları dünyası çok yüksek hızlarda gelişirken, Epson, yenilik yoluyla Formula One™ kapsamındaki en iddialı ekiplerden birini desteklemeye devam ediyor.

Epson'un global bir teknoloji lideri olarak konumuna ve Mercedes-AMG Petronas Motorsport'un teknik mükemmelliğin zirvesinde Dünya Şampiyonu olarak konumuna bakıldığında, bizimki her iki taraf için de avantajlı bir ortaklık.

“Epson’un performans sunmak için yenilikçi teknolojiyi kullanması, Formula One™ kapsamında elde etmek için uğraştığımız hedefle mükemmel şekilde uyuşuyor.”

Toto Wolff, Mercedes-Benz Motorsport Başkanı

Ürün Entegrasyonu

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, tarayıcılar, 3LCD projeksiyonlar ve giyilebilir cihazlar da dahil olmak üzere 150'den fazla Epson ürünü, şu anda Formula One™ dünya şampiyonlarının farklı departmanlarına entegre edilmiş durumda.

Epson teknolojileri ve ürünleri, hem yarışta hem de fabrikada en iyi performansı sunmaları için sürücülerin, mühendislerin ve ekip üyelerinin verimliliğini ve iletişimini geliştiriyor.

Geniş formatlı yazıcılar

Şampiyonları yaratan farkı tasarlamak

Bir F1 aracının yarış günü performansı, tasarım aşamasında belirlenir. Mercedes-AMG Petronas Motorsport tasarım departmanı için, sezon sona erdiğinde gelecek sezonun aracını tasarlamaya odaklanma zamanı gelmiş demektir.

Epson’un SureColor yazıcıları, bu süreçte çok önemli bir rol oynuyor. Tasarımın her aşamasında yüksek kaliteli, ayrıntılı ve geniş ölçekli renkli CAD çizimleri üretiyorlar.

Renkli yazdırma, tarama ve kopyalama becerisi, temel bir gereksinimdir. Bu, mühendislerin aracın güçlü özelliklerini geliştirebilen ve herhangi bir zayıflığı ortadan kaldırabilen boyutları, toleransı ve bölümleri açıkça tanımlamalarına olanak verir.

Ekip; CAD, GIS ve POS uygulamaları için çok yönlü kağıt desteğine sahip, verimli bir geniş formatlı yazıcı olan Epson SureColor T5200'ü kullanmaktadır.

Epson SC-T Serisi ve Geniş formatlı yazıcılar serimiz hakkında daha fazlasını keşfedin

DAHA FAZLA BİLGİ

“Epson SureColor T5200'ün sunduğu parlak renkler ve keskin çizgiler, bir alanın arka planda kaybolmak yerine göze çarpmasını sağlayabiliyor. Bu; araç ve tasarım kararları alma sürecimizde çok önemli olduğunu kanıtladı.”

Matt Harris, Mercedes-AMG Petronas Motorsport BT Departmanı Başkanı

Etiket yazıcıları

Sürücülerle iletişim kurmak

Formula One™ radyo iletişimlerindeki kısıtlamalar daha katı hale geldiği için, mühendislerin yarışlar esnasında sürücülerin son prosedürleri hatırlamalarına yardımcı olmak için yeni bir yönteme ihtiyaçları vardı. Bir milisaniyeden bile kısa zamanlar önemli olduğu zaman, sürücülere farklı senaryolarda nasıl davranmaları gerektiğini hatırlatabilmek her zamankinden çok daha fazla önem kazanmıştı.

Çözüm ise Epson’un ColorWorks etiket yazıcılarıydı. Ekip, bunları devreler arasında ve yarıştan önceki çok önemli dakikalarda direksiyona ve ünlü Gümüş Oklar kokpitine hızlı bir şekilde eklenebilen net ve renkli talimatları yazdırmak için kullanıyor.

Ekip, yarış kitini her sezon dünyanın dört bir yanına taşıyacak. Bir yarış yerine ulaştıklarında, yarışa hazır olmak için çok kısa bir zaman dilimi var. Epson'un LabelWorks yazıcıları, diğerlerinden önde olmak için kazanılan her dakikanın hayati önem taşıdığı her hafta sonu yarışında hızlı ve verimli bir yerleşme ve kurulum sağlayan kit bileşenlerini etiketlemek için kullanılıyor.

Ekip, yüksek kaliteli renkli etiket baskısı için Epson ColorWorks TM-C3500'ü ve zorlu ortamlarda hızlı etiket baskısı için LabelWorks LW-Z900FK'yi kullanıyor.

Epson'un ColorWorks ve LabelWorks serileri hakkında daha fazlasını keşfedin

COLORWORKS HAKKINDA DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN LABELWORKS HAKKINDA DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

"Turlar arasında her şey çok hızlı değişiyor, bu da etiketleri mümkün olan en kısa sürede açık talimatlarla yazdırmanın ekip için kilit bir nokta olduğu anlamına geliyor."

Marcus Dudley, Mercedes-AMG Petronas Motorsport Performans Mühendisi

Yazıcılar

Verimlilik, güvenilirlik ve performans önemlidir

Epson'un çok yönlü WorkForce Pro RIPS yazıcı serisi, belgelerin ve parçaların montaj talimatlarının yazdırılması için kullanıldıkları fabrikadan, mühendisler ve sürücüler için çok önemli olan piste kadar tüm ekip bünyesinde kullanılıyor.

Mercedes-AMG Petronas Motorsport, yarış kitini dünyanın dört bir yanında 20'den fazla ülkeye taşıyor; bu da kitin üç aya kadar nakliye konteynırlarında dolaşabileceği anlamına geliyor. Varış yerine ulaştıklarında, ekibin yarışa odaklanabilmesi için yazıcıların mükemmel şekilde çalışıyor olması gerekiyor.

Her zaman güvenilir bir güç kaynağı olmayabilir ancak ekip için Epson WorkForce Pro RIPS yazıcılar daha düşük güç kullanımı sunduğundan diğer önemli ekipmanlara öncelik tanıyabilirler. Bunların verimliliği, mürekkep kartuşlarını değiştirmeye gerek olmadığı için zaman ve iş gücünden önemli tasarruf sağlanması anlamına da gelmektedir.

Ekip, rakip renkli lazerlere göre %96 daha az enerji kullanan Epson WorkForce Pro RIPS1 yazıcılarını kullanmaktadır.

Epson'un WorkForce Pro RIPS serisi hakkında daha fazlasını keşfedin

DAHA FAZLA BİLGİ

“Lazer yazıcılardan Epson mürekkep püskürtmeli yazıcılara geçmek, yalnızca daha iyi bir baskı kalitesi elde etmemiz anlamına gelmiyor, aynı zamanda baskı kafaları nakliye esnasında hasar görmediği için varış yerine ulaşır ulaşmaz kullanıma hazır oluyorlar. Epson yazıcıları sadece kutularından çıkarıyoruz ve kullanıma hazır oluyorlar.”

Matt Harris, Mercedes-AMG Petronas Motorsport BT Departmanı Başkanı

Moverio Akıllı Gözlük

Motor yarışlarının geleceğini görmek

Mercedes-AMG Petronas Motorsport garajı, 20 Formula One™ yarışının her birinde benzersiz bir Artırılmış Gerçeklik deneyimi sunuyor. Epson Moverio akıllı gözlükler, bu heyecan verici dünyayı hayata geçirirken, garajın ziyaretçilerinin sahne arkasına geçmesine ve dünyanın en teknik ve en hassas sporlarından birini yakından tanımasına imkan veriyor.

Epson'un yeni giyilebilir teknolojisinin kullanılmasıyla materyaller akıllı gözlüklere yansıtılırken insanlar garajın çevresini inceleyebiliyor. Bu da bir pit duruşunun anatomisini yavaş çekimde keşfederken veya pit duvarı üzerinde mühendislik ekibinin yarış günündeki rolleri konusunda daha fazla bilgi edinirken fiziksel bir gerçekliği sürdürmelerine olanak veriyor.

Moverio'nun dahili kamerası, jiroskop, GPS ve diğer sensörler; yazılımın kullanıcıların hareketlerini ve çevrelerindekileri anlamasına olanak vererek daha önce karşılaşmadığınız kadar yenilikçi deneyimler sunmasını sağlıyor.

Ekip, Epson'un son teknoloji ürünü silikon esaslı OLED (organik ışık yayan diyot) dijital ekran teknolojisi özelliğine sahip olan Epson Moverio BT-300 akıllı gözlükleri kullanıyor.

DAHA FAZLA BİLGİ

“Giyilebilir teknoloji muhtemelen hızlanacak ve bu deneyimler için talep yükselecek. Epson'un Moverio ile belirlediği standartlarla boy ölçüşebilen başka bir rakip yok.”

Victoria Vowles, Mercedes-AMG Petronas Motorsport Pazarlama Operasyonları Yöneticisi

Zaman Tüneli

Epson'un 2015 yılında Mercedes-AMG Petronas ile olan ortaklığına başlamasından bu yana heyecanlı zamanlar geçirdik. İşbirliğimizden bazılarını burada keşfedebilirsiniz.

Epson ve Mercedes-AMG Petronas Motorsport, global ortaklıklarını duyurdu

Epson; mürekkep püskürtmeli yazıcılar, tarayıcılar, 3LCD projeksiyonlar ve giyilebilir ürünler için uzmanlık sunarak Mercedes-AMG Petronas Motorsport'un Resmi Ekip Ortağı oldu.

“Epson'u Mercedes-AMG Petronas Motorsport bünyesine katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Geleceğe odaklanan şirketlerle çalışmak her zaman büyük bir zevk ve Epson'un ürünleri yarış ve üretim operasyonlarımıza çok uygun. Önümüzdeki sezonu ve iş ortakları olarak birlikte pek çok başarılı yıl geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Toto Wolff, Mercedes-Benz Motorsport Başkanı

DAHA FAZLA BİLGİ

Doğru Renkler

Mercedes-AMG Petronas Motorsport sürücüsü ve üç kez F1 Dünya Şampiyonu olan Lewis Hamilton, çarpıcı Epson True Colours projeksiyonlarını inceledi.

Epson projeksiyonları, eşit derecede yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışına (CLO) sahiptir, bu da iyi aydınlatılmış odalarda bile parlak ve canlı renkler sundukları anlamına gelir.

DAHA FAZLA BİLGİ

Lewis mürekkeplerle tanışıyor

Üç kez FIA Formula One™ Sürücüleri Dünya Şampiyonu olan Lewis Hamilton, esprili bir filmde rol aldı. Bu eğlenceli içerik, Epson tarafından Mercedes-AMG Petronas Motorsport işbirliğiyle, Epson'un EcoTank yazıcısının lansmanını ve devrim yaratan yeniden doldurulabilir mürekkep tankı teknolojisini ve yazıcılarla birlikte sunulan büyük miktarda mürekkebi vurgulamak için yaratıldı.

DAHA FAZLA BİLGİ

Epson Moverio ile dünyanın ilk Artırılmış Gerçeklik F1 garaj turu

Mercedes-AMG Petronas Motorsport, Epson Moverio akıllı gözlüklerinin tanıtımıyla garaj turu misafir deneyimini geliştiriyor. Bu, F1 kapsamındaki tek Artırılmış Gerçeklik turu olacak ve insanlara garajla ilgili eşsiz bilgiler verecek.

DAHA FAZLA BİLGİ

Mühendislik Montaj Zorluğu

Bir Mercedes-AMG Motorsport ekibi üyesine ve bir Epson teknisyenine birbirlerinin yerine geçip Epson Moverio Pro BT-200 akıllı gözlüklerin yardımıyla bir arka kanat ve bir yazıcı üretmeleri için zorlu bir görev verdik. Bunun üstesinden gelebildiler mi?

DAHA FAZLA BİLGİ

Sürdürülebilir bir Formula One Topluluğu Taahhüdü

Mercedes-AMG Petronas Motorsport'un, yakıt tasarruflu hibrit motorlar gibi gelişmeler yoluyla öğrendiği dersler, önümüzdeki yıllarda günlük araçlara aktarılacak ve geliştirilmiş yakıt verimliliği ve daha düşük emisyona önemli ölçüde katkıda bulunacak.

Benzer şekilde, Epson, hem üretim sürecinde hem de ürünlerin bütün kullanım ömrü boyunca ürünlerimizin çevresel etkilerinin önemli ölçüde azaltıldığını garanti etme konusunda önde geliyor.

Epson, ortaklık yoluyla sürdürülebilir bir Formula One topluluğunun geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

EPSON HAKKINDA DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

Epson her zaman çağının ilerisinde oldu. Kelimenin gerçek anlamıyla. 1942 Yılında küçük bir saat üretim fabrikası olarak kurulan Daiwa Kogyo Ltd. (daha sonraki adıyla Seiko) şirketi, 1964 Tokyo Olimpiyatlarında atletlerin sonuçlarını kaydedip basarak Olimpiyatların resmi zaman tutucusu oldu.

DAHA FAZLA BİLGİ

  • TUR
  • PİST UZUNLUĞU KM
  • YARIŞ MESAFESİ KM

:

:

:

Mercedes-AMG Petronas Motorsport hakkında daha fazlasını öğrenin

  1. Bu web sitesi resmi bir site değildir ayrıca Formula One grup şirketleri ile herhangi bir ilişkisi de yoktur. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V. tescilli markalarıdır
  1. Daha fazla bilgi için www.epson.com.tr/inkjetsaving.