EPSON’IN TOPLUMDAKİ ROLÜ

TOPLUM

Giriş

Güvenli, yasal ve sürdürülebilir ve daha da önemlisi, dünya çapındaki tedarikçilerimize kadar uzanan bir iş yapmaya kararlıyız.

Eylemlerimiz sayesinde müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve yatırımcılarımızın bir parçası olmaktan gurur duyabilecekleri mutlu, sağlıklı ve çeşitliliğe sahip bir toplum inşa etmeye katkımız olacağını umuyoruz.

Tedarik zinciri

Tedarikçileri seçmek için adil standartlar ve uygun prosedürler kullanıyoruz. Bunun tutarlı olmasını sağlamak için, çalışanlar ve tedarikçiler temel tedarik politikamıza uymalıdır.

Tedarikçi; çevresel kaygıları, iş gücü uygulamalarını, insan hakları sorularını, adil iş uygulamalarını ve daha fazlasını ele alan bir değerlendirmenin gerekliliklerini tamamlamalı ve karşılamalıdır. Bu, yeni bir tedarikçi ile herhangi bir iş başlamadan önce gerçekleştirilir.

Çalışanlar

Epson olarak çalışanlarımızın iş hayatından keyif almalarının ne kadar önemli olduğunu biliyor ve böylece şirketimizde çalışmanın onları her anlamda mutlu etmesini sağlıyoruz.

Gelişmekte olan bir şirketin temellerinin, çeşitliliğe sahip, güvenli ve iyi donanımlı bir iş gücü üzerine inşa edildiğine inanıyoruz. Bu nedenle, çalışanlarımızı ve kanal ortaklarımızı eğitimle proaktif olarak desteklemenin yanı sıra iş yerinde çeşitliliği, sağlığı ve güvenliği teşvik ediyoruz.

Sosyal sorumluluk

Dünyanın her yerinde Epson ve çalışanları topluluk içinde olumlu bir değişim yaratmak için olumlu faaliyetlerde bulunmaktadır.

Epson Birleşik Krallık: Gençlerin hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak

Birleşik Krallık’taki Epson çalışanları, öğrencilerin iş piyasasına hazırlanmasına yardımcı olmak için Hemel Hempstead, İngiltere’deki Longdean School öğrencilerine mülakat alıştırmaları yaptı. Her öğrenciden, mülakattan önce CV, örnek başvuru ve eylem planı göndermesi istendi. Epson çalışanları, becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için geri bildirim verdi ve değerlendirme raporları yazdı.

Epson Almanya: UNICEF, “Yılın Fotoğrafı���nı yazdırmak için Epson teknolojisini kullandı

UNICEF Almanya, UNICEF 2017 “Yılın Fotoğrafı” ödülü için 1.500’den fazla yüksek kaliteli fotoğrafın baskısını almak üzere Epson teknolojilerini kullandı. Epson, hem jüri hem de sergi için resimlerin baskısını aldı ve resimleri onlara bağışladı. Dünyanın dört bir yanından çekilen fotoğraflarda, bir tarafta zorluk ve çaresizlikleri tasvir edilen, diğer tarafta mutluluk ve hayalleri ön plana çıkarılan çocukların yaşam koşulları gösterildi.

Epson Ibérica: Yardıma muhtaç çocuklar için topluluk hizmeti

Epson Ibérica’nın (Epson Barselona, Madrid ve Lizbon ofisleri) tüm çalışanları, bölgedeki çocuklara yönelik bir topluluk merkezi olarak hizmet veren Cerdanyola del Vallès’teki Llar Les Vinyes Eğitim Eylemi Konut Merkezi’ni yenilemek için bir iş gününü ayırdı. Epson çalışanları duvarları boyadı, peyzajı onardı ve merkezi desteklemek için bina genelinde Epson yazıcıları ve projektörleri bağışladı ve kurdu.

Epson Fransa: Engelli çalışanları teşvik etmek

Epson France, engelli kişilerin istihdamını teşvik eden bir kuruluş olan “Association des Paralysés de France” (APF) ile iş birliği yaptı. APF, engelli çalışanların iş deneyimi elde edebilmesi için 2006 yılından bu yana her yıl Epson’a engelli çalışan gönderdi; bunlardan dördü Epson tarafından tam zamanlı çalışan olarak işe alındı.

Epson İtalya: Biyolojik çeşitliliği geri kazandırmak ve korumak için ağaç dikme

Epson İtalya, ReteClima ve Parco Nord Milano ile bir ağaç dikme keşif gezisinde birlikte çalıştı. 220 çalışan, parkta 350 yeni bitki ve ağaç dikmek için bir iş gününü ayırdı.

Epson Almanya: Çocukların geri dönüşümün önemini anlamalarına yardımcı olmak

Epson Almanya, 2008 yılından bu yana Meerbusch’taki ilkokul ve ortaokul çocuklarına çevre eğitimi veren Deutsche Umwelt-Aktion ile iş birliği yaptı. Epson ve Deutsche Umwelt-Aktion, Şubat 2017’de çocuklara eski gazetelerin nasıl çözüneceğini ve arkadaşlarına göndermek için kartpostala nasıl geri dönüştüreceklerini gösteren “eski bir şeyden yeni bir şey” kavramı üzerine bir ders verdi.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk hakkında daha fazla bilgi edinin