NEDEN ORİJİNAL MÜREKKEP SATIN ALMANIZ GEREKİR

Baskının olmazsa olmazı yazıcı ve mürekkeptir. Kaliteli bir baskı üretmek için de yazıcınızı her zaman orijinal mürekkepleriyle birlikte kullanmanız gerekir. Bu nedenle aldığınız mürekkebin orijinal olduğundan emin olmak ve satın aldığınız kaynağı tanımak çok önemlidir.

ORİJİNAL MÜREKKEP

Bilmeniz gerekenler

Kim yazıcısı için endişelenmek ister? Mürekkeplerimizi ve yazıcılarımızı uyum içinde çalışacak şekilde geliştirdik ki siz sadece işinize odaklanın, sorunsuz ve güvenilir baskı alın. Çünkü kapsamlı araştırmalar ve yüksek teknoloji ile üretim yapıyoruz, ürünlerimizi titiz testlerden geçiriyoruz.

Ancak doğaldır ki tarafımızdan üretilmeyen mürekkeplere kefil olamıyoruz. Sahte veya -sözde- uyumlu mürekkeplerin verimli olabileceğine dair garanti vermiyoruz.

Kendinizi verimsiz ve kötü baskı riskine sokmak ister misiniz? Ya da daha kötüsü, yazıcınızın bozulmasını? Orijinal Epson mürekkep kullanarak risklerden korunun.

Orijinal mürekkepUyumlu mürekkepSahte mürekkep
Epson tarafından araştırılmış ve geliştirilmiş
Epson'un yüksek teknolojili steril tesislerinde üretilmiştir
Epson tarafından test edilmiştir ve onaylanmıştır
Epson yazıcı garantisi ile korunmaktadır

Orijinal olmayan mürekkeplerin meydana getirdiği riskler nelerdir?

Her zaman sorunsuz bir baskı deneyimine sahip olmanızı istiyoruz. Bu nedenle, orijinal olmayan mürekkeplerle karşılaşabileceğiniz olası sorunları vurguluyoruz.

Yazıcı arızaları

Diyelim ki uçak biletinizi yazdırmanız gerekiyor. Bunu yazıcınızın püskürtme uçlarının tıkanması veya mürekkep sızıntısı nedeniyle yapamadığınızı farz edin. Hatta daha kötüsü de olabilir: Baskıya başlama şansınız bile olamadan yazıcının arızalandığını düşünün. Orijinal olmayan mürekkepler Epson tarafından tasarlanmamış ve test edilmemiştir, bu da yazıcınızın garanti kapsamı dışında kalan arızalara karşı savunmasız olabileceği anlamına gelir.

Kötü sonuçlar

Baskı önemlidir; bu nedenle iş belgelerini veya ders dokümanlarını yazdırırken lekeler, bulanıklıklar, çizgiler ve kötü ayrıntılar görmek istemezsiniz. Bununla birlikte, belgeleri arşivlemek istiyorsanız, mürekkebin kağıt üzerinde kalış ömrünü göz önünde bulundurmak önemlidir. Sıkı kalite kontrollerimiz güvenilir, temiz ve keskin sonuçlar almanızı sağlar. Peki, orijinal olmayan mürekkepler için de aynı şey söylenebilir mi?

Sorunları çözmek için harcanan zaman

İster bir ev ofisi yönetiyor olun, isterseniz meşgul bir aile yaşamına ayak uydurmaya çalışın, mürekkep sızıntısı temizlemekten başka şeylere vakit ayırmak isteyeceğinize eminiz. Ancak, orijinal olmayan mürekkepler araştırma, geliştirme çalışmalarımız ve testlerimiz tarafından desteklenmemektedir. Oysa biz, güvenilir performans sağlamak için yazıcılarımıza ve mürekkeplerimize büyük yatırımlar yapıyoruz.

Yanlış ekonomi

Düşük ön maliyetler doğal olarak caziptir, ancak hatalı bir ürünle karşılaşırsanız bu, uzun vadede hayal kırıklığı yaratabilir ve daha maliyetli olabilir. Epson tarafından üretilmeyen mürekkebin istediğiniz gibi yazdırabileceğinden emin olabilir misiniz? Peki ya iyi basılmayan belgeleri yeniden basmak için zaman ve para harcamak durumunda kalırsanız? Ayrıca, orijinal olmayan mürekkepler Epson tarafından korunmaz, bu nedenle yazıcınıza zarar vermeleri durumunda garanti geçersiz olabilir.

Çözüm

Epson’un test edilmiş ve onaylanmış orijinal mürekkeplerini kullanarak kolayca baskı alabilmenizi ve tutarlı sonuçlar elde etmenizi sağlamanın gerçekten basit bir yolu vardır. Yüksek performanslı ve güvenilir mürekkeplerimizi bu kadar özel yapan şeyin ne olduğunu açıklayalım.

Epson en iyi Epson ile çalışır

Baskı sorunsuz ve güvenilir olmalıdır; bu nedenle mürekkeplerimiz ve kartuşlarımız birlikte çaba sarf etmeden çalışabilmeleri için kapsamlı araştırma ve geliştirmelere tabi tutulur. Ayrıca, yüksek teknoloji tesislerinde üretim ve titiz testlerle üretim sürecinin her adımı kontrol edilip izlenir. Yani, içiniz rahat olsun. Mürekkeplerimiz, ister metin ister grafik yazdırıyor olun, yazıcınızla sorunsuz çalışacak ve yüksek kaliteli güvenilir sonuçlar üretecek şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden on orijinal mürekkep kullanıcısından dokuzu baskı kalitesinden çok memnundur¹.

Güvenilir, yüksek kaliteli sonuçlar, kullanıcı dostu uygun fiyat

Güvenilir bir yazıcı ve mürekkep üreticisi olmak kolay değil. Bu yüzden araştırma ve geliştirmeye büyük yatırım yaptık ve üretim tesislerimizi mükemmelleştirmek için sayısız yıl harcadık. Mürekkeplerimiz, arızaları önlemek için son teknoloji ile üretilir. Şişelerimizin malzemesi ve tasarımı da mürekkepler için sabit bir ortam sağlamak üzere dikkatle seçilmiştir.

Kullanıcı dostu

İşinizi sadece yazıcılarımızın günlük kullanımı ile kolaylaştırmıyoruz. Aynı zamanda yazıcınızdaki doğru tanka doğru mürekkebi kolay ve hızlıca doldurmanız için özel tasarım şişeler üretiyoruz. Her bir şişede, tankın ilgili rengine kolayca oturması için kilit sistemi vardır ve ellerinizi kirletmeden veya şişeyi sıkmanıza gerek kalmadan tankları kolayca doldurmanıza olanak tanır. Meşgul ofislerde kullanılan yazıcılarımız için de XL mürekkep paketleri üretiyoruz ve uzun süre mürekkep yenilemeye gerek kalmadan baskı alma kolaylığı sağlıyoruz.

Uygun fi̇yat

EcoTank modellerimizde tanklar ön tarafta ve mürekkep seviyesini gösterecek biçimde tasarlanmıştır. Size de her defasında set halinde mürekkep almak yerine, sadece azalan veya biten hazneye ilgili rengi eklemek kalır.² Güvenilir mürekkeplerimiz de baskı hataları olasılığını azaltır ve belirtilen verime güvenebilmeniz için test edilir; böylece baskı ihtiyaçlarınız için bütçenizi kolayca ayarlayabilirsiniz. Maliyetlerinizi daha da azaltmanıza yardımcı olmak için tasarlanan XL ve XXL mürekkep paketlerimiz, 86.000 sayfaya kadar yazdırarak ekonomik bir çözüm sunar. Bu, sayfa başına maliyeti önemli ölçüde azaltan bir çözümdür.³

Nereden satın alabilirim

Orijinal ürün, güvenilir satıcıdan alınır. Güvenilir iş ortaklarımızın arkasındayız.

Aldığınız mürekkebin orijinal olduğundan emin olmak için satın aldığınız yeri tanıyın.

Orijinal mürekkeplerimiz tarafımızca titiz testlerden geçirilmiş ve onaylanmıştır.

Güvenilir iş ortaklarımızdan alınan orijinal Epson mürekkep orijinal kutusunda gelir.

Bi̇r bayi̇ bul

¹ Araştırma, Epson tarafından Ocak 2021'de gerçekleştirilmiştir (n=2.190). Epson yazıcı sahiplerine soruldu: “Orijinal Epson mürekkep kartuşlarını kullandığınızda baskı kalitesinden ne kadar memnunsunuz?” Katılımcıların %90,4’ü “memnunum" veya "çok memnunum” olarak kabul edilen 6 veya üzeri puan verdi.

² BLI tarafından Ekim 2022’de Keypoint Intelligence tarafından yürütülen testlerde, Ekim 2022 tarihi itibarıyla üreticilerin web sitesine göre, üç renkli kartuşlar kullanılarak eşdeğer rakip (HP ve Canon) yazıcı modelleri ile yapılan kıyaslamalara dayanmaktadır. Belge ve Fotoğraf baskısına uygulanan ağırlıklandırmada, & 2Europe'un Kasım 2019 tarihli “Baskı Kullanımı ve Tutumu Araştırması” baz alınmıştır.

³ Daha fazla bilgi için lütfen www.epson.eu/pageyield adresini ziyaret edin.