TONERLERE ELVEDA DEYİN

1 mürekkep şişesi, 5 lazer yazıcı tonerine eşdeğerdir1

EcoTank mono yazıcılar

Dünyanın bir numaralı mürekkep tanklı yazıcısı9.

Dünya çapında satılan 70milyon mürekkep tanklı yazıcı10.

5 adet lazer toner kartuşuna eşdeğer mürekkep dahildir²

EcoTank, birlikte verilen mürekkep şişeleriyle doldurulabilen mürekkep tankına sahiptir. İlk aşamada sağlanan mürekkeple binlerce sayfa yazdırılabilir, böylece sık sık toner değiştirilmediği için zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanır.

Epson EcoTank'ın maliyetten tasarruf sağlayan avantajları ile mono lazerin tüm özellikleri

Lazer benzeri özellikler

Maliyet-tasarruf avantajları

1 mürekkep şişesi, =
lazer yazıcı tonerine eşdeğerdir*

EcoTank tasarrufları nasıl hesaplanır

  1. Bir Epson EcoTank Mono modeli seçin ve en çok satılan 20 mono lazer yazıcıdan biriyle karşılaştırın

  2. Her ay kaç sayfa baskı yapmayı ve yazıcıyı kaç yıl boyunca kullanmayı amaçladığınızı belirtin.

  3. "Hesapla" öğesine tıklayın

Epson M100karşı Cannon LPB-6030B

Seçilen model ile tasarruf sağlayabilirsiniz

veya pazar ortalamasına göre kadar tasarruf sağlayabilirsiniz4

AYRINTILI SONUÇLARI GÖSTER BU SAYFAYI YAZDIR

Sonuçlarınız

  • PAZAR ORTALAMASI

SONUÇLARIN NASIL HESAPLANDIĞINI ANLAMAK AMACIYLA KULLANILAN METODOLOJİ VE TEMEL VARSAYIMLARI GÖRMEK İÇİN BURAYATIKLAYIN.

yıl boyunca her ay sayfa baskıyı temel alan toplam sahip olma maliyeti kırmızı çizgiyle gösterilmiştir.

Toplam sahip olma maliyeti, donanımın satın alma maliyetine ek olarak devamlı mürekkep/toner maliyetlerini temel alır. Diğer maliyetler toplam sahip olma maliyetini etkileyebilir ve lazer yazıcılar tarafından kullanılan ek sarf malzemeleri ve güç tüketimi gibi başka ek tasarruflar sağlayabilir. Yazıcılar ve sarf malzemelerinin ortalama satış fiyatları IDC EMEA Hardcopy Peripherals Tracker (2018 3. Çeyrek - 2019 2. Çeyrek Verileri) veIDC EMEA Consumables Tracker'dan(2018 2. Yarı, 2019 1. Yarı Verileri) alınmıştır.

Başka bir yazıcı ile karşılaştır

Modelleri görüntüleyin

ISİSİZ TEKNOLOJİ̇ İ̇LE GELECEĞİ̇ ŞEKİ̇LLENDİ̇Rİ̇YORUZ

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Kendiniz için en doğru EcoTank’i bulun

1 Epson'ın hesaplamalarına göre, sayfa başına maliyet tasarrufu ve Epson EcoTank "110" mürekkep şişesiyle aynı sayıda sayfa yazdırmak için gereken ortalama toner kartuşu sayısı. EcoTank "110" şişe serileri ile Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en çok satılan 20 farklı 1-20 s/dk baskı hacmine sahip kartuşlu mono lazer yazıcıda kullanılan orijinal sarf malzemelerinin [2021'in 1. çeyreğinde yayımlanan, IDC, 2021 yılı gönderileri kapsayan Üç Aylık Basılı Materyal Çevre Birimleri Sarf Malzemeleri İzleyicisi (IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker)] ortalama verimi (ISO/IEC 19752 standardı A4 baskılar) karşılaştırması. Sayfa başına maliyet, yedek mürekkep şişesi/toner kartuşu fiyatının birim satış miktarına bölünmesiyle hesaplanmıştır.

2 EcoTank Mono serisiyle kutudan çıkan mürekkep şişeleri kullanılarak basılan sayfa sayısı için ortalama toner kartuşu sayısı. 2019 EcoTank Mono serisinin ortalama dâhili mürekkep şişesi verimi ile Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da en çok satan 10 Mono Lazer modelinin (20 sf./dk. kategorisine kadar) ortalama dâhili ve yedek orijinal toner veriminin karşılaştırılması, Ocak - Aralık 2018 dönemini temel alır. Mürekkep kartuşu verimi üreticinin web sitesinden alınmıştır.

3 Varsayılan tek taraflı baskı için Ofis Kategori Testi’nden ESAT ortalamasını gösteren ISO/IEC 24734’e göre tespit edilmiştir. Daha fazla bilgi için http://www.epson.eu/testing adresini ziyaret edin

4 Epson iPrint kablosuz bağlantı ve Epson yazdırma uygulaması gereklidir. Epson Email Print ve Remote Print Driver için internet bağlantısı gereklidir. Daha fazla bilgi, desteklenen diller ve cihazlar için lütfen http://www.epson.eu adresini ziyaret edin

5Varsayılan A4 tek taraflı ve dubleks baskı için Ofis Kategori Testi’nden ESAT (sn) ortalamasını gösteren ISO/IEC 17629 standardına göre belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için lütfen, http://www.epson.eu/testing adresini ziyaret edin

6Epson M1120, M2170 ve M3170 modellerinde baskı alırken güç tüketimi, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Yunanistan, Çekya, Macaristan, Polonya ve SEE'nin geri kalanı, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Türkiye'de en çok satan A4 tek işlevli mono lazer yazıcıların %75'inin (baskı hızı 20 sf./dk. altında) ortalamasıyla karşılaştırılmıştır. Güç tüketimi değerleri üreticinin web sitesinden alınmıştır.

7 Sayfa başına maliyet, yedek mürekkep şişesi/toner kartuşunun fiyatını sayfa verimliliğine bölerek hesaplanır. Sayfa başına maliyet karşılaştırması, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson siyah mürekkep şişelerinin (110 serisi) tanıtım fiyatlarını ve Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en çok satan A4 tek işlevli, tek renkli lazer yazıcıların (baskı hızı 20 sf./dk. altında) %77'si için en verimli orijinal OEM siyah toner kartuşlarının ortalama fiyatlarını temel alır. Rakip lazer toner kartuşlarının verimlilik bilgileri, üreticilerin web sitelerinde verilen bilgilerdir.

8 Çift taraflı baskı M1100 ve M1120 modellerinde mevcut değildir.

9 IDC, Üç Aylık Basılı Baskı Çevre Birimleri İzleyicisi raporu, 2010-2020 gönderileri, 2020 yılının birinci çeyreğinde yayımlanmıştır.

10 Epson'un yüksek kapasiteli mürekkep tanklı yazıcılarının toplam global satış rakamı, 2010 yılında piyasaya sürülmelerinden itibaren 50 milyon adede ulaşmış bulunmaktadır