KARTUŞLARA VEDA EDİN

Baskı maliyetinde %90'a varan oranda tasarruf edin1

ECOTANK SERİSİ

Dünya çapında 80 milyondan fazla EcoTank yazıcı
satılmıştır⁶

EcoTank nedir?

EcoTank yazıcı, temel olarak çoğu yazıcıdan farklıdır; kartuş kullanmak yerine, ürünle birlikte gelen mürekkep şişelerindeki mürekkeple doldurabileceğiniz büyük bir mürekkep tankı vardır. Ürünü ilk satın aldığınızda 14.000 sayfa basmaya yetecek kadar mürekkebe sahip olacak², sık sık kartuş değiştirmeyeceğiniz için hem para hem de zaman tasarrufu yapmış olacaksınız. Kolayca kurulabilmesi, zahmetsizce tekrar doldurulabilmesi ve aynı zamanda güvenilir olmasıyla, sayfalarca kaliteli baskı üretir.

Videonun tamamını izle

Ultra düşük maliyetli baskı

Baskı maliyetinde

%90'a varan oranda tasarruf edin3

1 EUR ile 540'tan fazla siyah beyaz sayfa basın4

1 EUR ile 275'ten fazla renkli sayfa basın4

İçiniz rahat olsun

Bir şişe seti 66kartuşa varan miktarda mürekkebe eşdeğerdir1. Bu sayede, güçlük çekmeden binlerce sayfa baskı alabilirsiniz.

Neden EcoTank'ı seçmelisiniz?

Ücretsiz uzatılmış garantinizi alın

Seçili EcoTank yazıcılarda 3. yıla uzatılmış garanti

Serimizle tanışın

Gündelik baskı

Ev için EcoTank yazıcılarla kolayca yazdırın, tarayın veya fotokopi çekin.

Profesyonel kalitede baskı

Bu iş odaklı EcoTank modelleriyle etkili bir şekilde görevleri yerine getirin.

Fotoğraf baskısı

Mükemmel, parlak fotoğraflar basın ve zengin, canlı renklerin tadını çıkarın.

EcoTank mono yazıcılar

Mono lazer yazıcılara kıyasla üç yıl içinde baskı maliyetlerinden %50 tasarruf sağlayın<sup>9</sup>.

Telefondan ve diğer cihazlardan belgelerinizi bastırın

Epson'un Wi-Fi'a sahip kompakt hepsi bir arada yazıcı serisiyle, mobil cihazlardan hızlı ve kolay bir şekilde belge bastırabilirsiniz. Artık masaüstü bilgisayara bağlı kalmanıza gerek yok, Wi-Fi ve çeşitli ücretsiz mobil baskı uygulamalarını kullanarak tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan bastırılacak belgeleri gönderin8.

Videoyu izle
Daha fazlası

Isısız teknoloji̇ i̇le Geleceği̇ Şeki̇llendi̇ri̇yoruz

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Kendiniz için en doğru EcoTank’i bulun

1 Epson hesaplamalarına göre, ortalama sayfa başına maliyet tasarrufu ve EcoTank A4 4 renk aralığında kutuda bulunan mürekkep şişelerinin ortalama verimiyle aynı sayıda sayfa yazdırmak için gereken ortalama mürekkep püskürtmeli kartuş sayısı. EcoTank “101” ve “103” şişe serileri ile en çok satılan tüketici kullanımına yönelik 20 farklı A4 mürekkep püskürtmeli kartuşlu yazıcıda kullanılan orijinal sarf malzemelerinin [2021’in 3. çeyreğinde yayımlanan, 2020’nin 2. yarısı ile 2021’in 1. yarısındaki gönderileri kapsayan IDC Üç Aylık Basılı Materyal Çevre Birimleri Sarf Malzemeleri İzleyicisi (IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker)] ortalama verimi (ISO/IEC 24711 standardı A4 baskılar) karşılaştırması.

2 Belirtilen verimlere, ISO/IEC 24712'de verilen Test Şablonunun baskı simülasyonundan Epson orijinal metodolojisi temel alınarak ulaşılmıştır. Belirtilen verimlerde ISO/IEC 24711 temel ALINMAMIŞTIR. Belirtilen verimler yazdırdığınız görüntülere, kullandığınız kağıt türüne, yazdırma sıklığına ve sıcaklık gibi çevresel koşullara göre değişebilir. İlk yazıcı ayarı sırasında, baskı kafası nozüllerini doldurmak için belli bir miktarda mürekkep kullanılır, bu nedenle ürünle birlikte gelen ilk setin verimi daha düşük olabilir

3 L805, L810, L850, L7160, L7180 dışındaki tüm modeller için: Donanım fiyatı hariç EcoTank serisine (L805, L810, L850, L7160 hariç) dahil mürekkep şişelerini kullanarak aynı sayıda sayfa yazdırmak için gerekli ortalama kartuş sayısı/sağlanan tasarruf. A4 EcoTank serisinin ortalamasıyla Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da en çok satan 10 modelin ortalama maliyeti Nisan 2017 – Mart 2018 dönemi için karşılaştırılmıştır. Baskı maliyetleri, aynı referans dönemi için Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarındaki Standart ve XL kartuşların oranı üzerinden hesaplanmıştır. Ortalama satış fiyatı, gelir ünitelere bölünerek hesaplanmıştır. Mürekkep kartuşu verimi üreticinin web sitesinden alınmıştır.
L805, L810, L850, L7160, L7180 modelleri için: Donanım fiyatı hariç ortalama tasarruf, EcoTank serisine dahil mürekkep şişeleri ile aynı sayıda sayfa baskısı alınarak elde edildi. A4 EcoTank serisinin ortalamasıyla Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da en çok satan 10 modelin ortalama maliyeti Nisan 2017 – Mart 2018 dönemi için karşılaştırılmıştır. Baskı maliyetleri, aynı referans dönemi için Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarındaki Standart ve XL kartuşların oranı üzerinden hesaplanmıştır. Ortalama satış fiyatı, gelir ünitelere bölünerek hesaplanmıştır. Mürekkep kartuşu verimi üreticinin web sitesinden alınmıştır.

4 Basılan sayfa sayısı; Epson 101, 103, 113 ve 664 mürekkep şişesi serilerinin sayfa başına en yüksek maliyetine (CPP) göre verilmiştir. CPP, renkli baskılar için camgöbeği, macenta ve sarı mürekkep şişesinin tavsiye edilen satış fiyatı toplamının veya siyah beyaz baskılar için siyah mürekkep şişesinin tavsiye edilen satış fiyatı toplamının yayımlanan sayfa verimlerine bölünmesiyle hesaplanır. Tavsiye edilen satış fiyatları, Ağustos 2018 itibarıyla geçerlidir.

5 IDC WW HCP Tracker'dan (2018 4. Çeyrek Verileri) elde edilen satış hacmi verilerine dayanmaktadır.

6 Epson şirket içi sevkiyat verilerine göre 2010 ile 2021 yılları arasında Epson mürekkep tanklı yazıcıların kümülatif satış miktarı.

7 Kablosuz internet bağlantısı gerekir. Daha fazla bilgi, desteklenen diller ve cihazlar için lütfen https://www.epson.com.tr/apps-software/epson-connect adresini ziyaret edin

8 Söz konusu tasarruf ayda 406 sayfa baskı ile 3 yılda elde edilir. Maliyet karşılaştırması; donanımın fiyatını, ürünle birlikte verilen ve yedek mürekkep şişelerini/toner kartuşlarını kapsar. Donanım fiyatlandırma karşılaştırması, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson M1100'ün tanıtım fiyatlarını ve Yunanistan, Çekya, Macaristan, Polonya ve SEE'nin geri kalanı, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli, tek renkli lazer yazıcıların (baskı hızı 20 sf./dk. altında) %77'sinin ortalama fiyatlarını temel alır. Baskı maliyetlerinin karşılaştırması, Ocak - Aralık 2018 arasındaki dönem boyunca Epson siyah mürekkep şişelerinin (110 serisi) tanıtım fiyatlarını ve Çekya, Macaristan, Polonya ve Türkiye'de en fazla satan A4 tek işlevli, tek renkli lazer yazıcıların (baskı hızı 20 sf./dk. altında) %77'si için en verimli orijinal OEM siyah toner kartuşlarının ortalama fiyatlarını temel alır. Rakip lazer toner kartuşlarının verimlilik bilgileri, üreticilerin web sitelerinde verilen bilgilerdir.