MICRO PIEZO TEKNOLOJİSİ

Güvenilir, hızlı ve yüksek kalitede baskılar istiyorsanız, yazıcınızı neyin etkili hale getirdiğini bilmeniz önem taşır ki bu da baskı kafasıdır.

MICRO PIEZO TEKNOLOJİSİ

Bugün ve yarın için gelişmiş baskı kafaları

Hangi yazıcıyı satın alacağınızı değerlendirirken ne tür bir baskı kafasının kullanıldığını bilmek, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilir. Isıyı ya da bir Piezo öğesini kullanan iki tür temel baskı kafası teknolojisi vardır. Tüm Epson yazıcıları, en iyi performansı sunduğunu düşündüğümüz bir Piezo öğesini kullanır.

Global anlamda ilk kez 1993'te piyasaya çıkan Micro Piezo teknolojisi, Epson mürekkep püskürtmeli yazıcısının öncü yeniliğini oluşturmakla kalmamış, aynı zamanda yazıcı endüstrisindeki diğer büyük isimlerin tümü için yeniliğin yolunu açmıştır. Epson'a has bir özellik olarak Micro Piezo üstün baskı kalitesi sağlamakta ve rakiplerimiz tarafından erişilmesi zor bir teknoloji olarak görülmektedir.

Bu teknolojiyi bu kadar özel kılan şeyin ne olduğunu öğrenmek için aşağıya bakınız

Önemli teknik hususlar

Biliyor muydunuz?

Micro Piezo teknolojimizin mükemmelliğini göz önünde bulundurun.

Detaylar

Büyük bir fotoğraftaki (12,7 x 8,9 cm) tek bir mürekkep damlasını (1,5 pl) belirlemeye çalışmak, bir futbol sahasında (yaklaşık 10.000 m2) bir kontakt lensin yerini belirlemeye çalışmak kadar zor olacaktır! Bu detaylar, etkileyici bir ton aralığı ve geçişlerle gerçeğine en yakın fotoğraflar üretmeyi mümkün kılmaktadır.

Hassas kontrol

Bir damla mürekkebin (1,5 pl) püskürtülmesinin, 15 metrelik bir mesafeden yapılan bir serbest vuruş olduğunu düşünün. Oyuncunun o kalenin içindeki bir noktaya, yani topun kendisi kadar büyük bir noktaya hedef almaya çalıştığını hayal edebiliyor musunuz? Ve bu noktaya neredeyse yüzde yüz başarıyla vurduğunu ve her saniyede 40.000 başarılı serbest vuruş yaptığını! Micro Piezo baskı kafaları doğru ve hızlı sonuçlar üretir, mürekkep sarfiyatını en aza indirgeyerek keskin ve net baskılar oluşturur.


İnanılmaz performans

Bir mürekkep damlası (1,5 pl) bir futbol topu büyüklüğünde olsaydı ve mürekkep bir baskı kafasından her renk için 90 nozül tarafından püskürtülseydi, Wembley Stadyumunu futbol toplarıyla doldurmak için gereken süre yaklaşık bir saniye olurdu! Micro Piezo baskı kafaları işte bu kadar hızlı çalışır.


Yeni nesil baskı kafası teknolojisi

PrecisionCore, 40 milyona kadar hassas damlacık üretebilen devrim niteliğinde bir yüksek yoğunluklu baskı çipi kullanan Epson'un en yeni bir baskı teknolojisidir.

Kağıttan daha kullanışlıdır

Epson'un yenilikçi Micro Piezo teknolojisi, geniş bir kullanım alanında esnek çalışma kabiliyetine sahiptir. Farklı kağıtlar üzerinde üstün renk ve siyah ve beyaz baskıya ek olarak endüstriyel uygulamalarda da kullanılır. Buna kumaş baskı, renk filtreli kumaş baskı ve diğerleri arasında elektronik devre kartlarına uygulanan desenler de dahildir.

ISISIZ TEKNOLOJİ̇ İ̇LE GELECEĞİ̇ ŞEKİ̇LLENDİ̇Rİ̇YORUZ

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.