EPSON GÖRÜNTÜLEME ÇÖZÜMLERİ - İDEAL SÜRDÜRÜLEBİLİR IT SEÇİMİ

TCO CERTIFIED

Gelecek nesillerden ödün vermeden günümüzün ihtiyaçlarını karşılamak

TCO Certified, elektronikler için, 25 yılı aşkın bir süre önce kurulmuş dünya lideri bir global sürdürülebilirlik sertifikasıdır. Kriterler sosyal sorumluluğa sahip imalatı, çevreyi, kullanıcı sağlığını, güvenliği ve ergonomik tasarımı içerir. Projeksiyonlarda her ürün modeline en uygun görüntü boyutu için özel TCO Certified görüntü boyutu ölçümü de dahildir.

Tüm kriterler, imalat, kullanım ve ürün kullanım ömrü veya geri kazanım aşamalarını kapsayan bir ömür döngüsü perspektifinden hareketle geliştirilmiştir. Sertifikalı ürün modelleri ve üretildikleri tesisler, marka şirketi tarafından üstlenilen sürdürülebilirlik girişimleri ile birlikte uyumluluk açısından bağımsız olarak onaylanır. TCO Certified, bilgisayar, projeksiyon ve ekran gibi sekiz ürün kategorisinde mevcuttur. TCO Certified ISO 14024 uyarınca Tip 1 eko etiketidir.

TCO Certified, alıcılar ve üreticilerin çevresel ve sosyal risklerini azaltmalarının yanı sıra elektronik için daha sürdürülebilir bir yaşam döngüsüne doğru somut adımlar atmalarına yardımcı olur.

Sertifikalı ürün modellerinin eksiksiz bir listesini burada bulabilirsiniz www.tcocertified.com

Üretim

TCO Certified’ın kapsamlı kriterleri, ürünün yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilirlik için tasarlanmıştır: imalat, kullanım ve ürün kullanım ömrü sonu.

TCO Certified doğrulama kriteri

Ürünün, fabrikanın ve marka sahibinin uyumluluğunun bağımsız olarak doğrulanması, hem ön hem de son sertifikasyona dahildir.

1. Ön sertifika

Bir ürün sertifikalandırılmadan önce kriterlerle uyumluluğun doğrulanması

TM-i'nin Uygulama

Marka sahibi TCO Certified için başvurur

2. Son sertifika

Yıllık takip sertifikalı ürünlerin doğrulanması

Epson görüntüleme ürünleri ve çevre

Epson görüntüleme ürünleri, bir şirketin çevresel ayak izini azaltmak ve hem görüntüleri yansıtırken hem de boşta kaldığında güç tüketimini en aza indirmek için tasarlanmıştır. Teknoloji, ekonomi menüsünde enerji tasarrufu sağlayan temel tasarım ve güç tasarrufu seçenekleri içerir ve projektör boştayken Ultra Düşük Parlaklık modu, ünite kullanılmadığında güç tüketimini azaltır.

"Projeksiyon ürünlerimizin artık TCO Certified olarak belgelenmesinden memnuniyet duyuyoruz. Epson'un, ürünleri için en yüksek kalite standartlarını elde etmeye adanmışlığı, imalatımızın çoğunu şirket içinde ürettiğimiz anlamına geliyor; bu da, üretimden teslimata kadar tüm imalat döngüsü boyunca çalışma uygulamalarını kontrol etmeyi kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, performansı azaltmaksızın çevreye olan etkiyi minimuma düşüren kompakt, enerji tasarruflu ürünler tasarlamak için çaba sarf ediyoruz."

Epson kurumsal sosyal sorumluluk direktörü Henning Ohlsson

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Maliyetleri nasıl azaltabileceğinizi ve nasıl daha verimli çalışabileceğinizi keşfetmek için ekibimizle görüşün