EPSON – PROJEKTÖRLERDE TARTIŞMASIZ LİDER

NEDEN EPSON? DÜNYANIN EN ÇOK TERCİH EDİLEN PROJEKTÖRLERİ

Epson projektörleri, yenilikçi teknolojisi, yüksek kalite ve performansıyla pazar lideridir. İşte bu nedenle Epson, 2001 yılından beri dünyanın bir numaralı projektör üreticisi olmuştur¹.

Dünya Çapında Projektör Markası Paylaşımı

WIDE RANGE TO SUIT EVERY NEED

HER İHTİYACA UYGUN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda Epson, hafif 4.000 lümen projektörlerden güçlü 10.000 lümen modellere kadar her ihtiyaca uygun geniş bir ürün yelpazesi sunmak amacıyla kurulum yelpazesini genişletmiştir.

Ticaret ve eğitim alanındaki müşterilerin yanı sıra Epson'un ürün yelpazesi; fabrikalar, kulüpler ve spor sahaları gibi daha zorlu ortamlardaki müşterilerin ihtiyacını da dikkate alarak tasarlanmaktadır. Epson'un yelpazesinde bulunan bazı projektörler 50°C'ye kadar sıcaklıklarda çalışabilir ve bazı projektörleri de toz ve kum geçirmez.

Epson ayrıca, etkinlik ve müzelerde dinamik görüntüler oluşturmak için zemine dikey olarak yansıtmaya uygun olan projektörler de dahil olmak üzere hemen her açıdan işlev görebilen kurulum projektörleri yelpazesini de geliştirmiştir.

Her model, işletim giderlerini azaltan, kullanım kolaylığını artıran ve en iyi görüntü kalitesini sunan özelliklere sahiptir.

BENZERSİZ ÖZELLİKLER

Epson tarafından geliştirilen bu benzersiz özellikler, projektörleri olabildiğince verimli ve kullanımı kolay hale getirmektedir.

Anında açma/ anında kapama

Teknolojisi sayesinde ısınma veya soğuma süresi için beklemeye gerek yoktur

EasyMP

Yazılım, projektörlerin uzaktan yapılandırılıp takip edilmesini mümkün kılar ve aşırı ısınan lambalar gibi kritik konular için anında e-posta gönderebilir.

Süper çözünürlük

HD'den daha yüksek bir resim kalitesi sunar

Kenar kaynaştırma teknolojisi

Büyük ölçekli resimler oluşturmak için birden fazla bilgisayar ve projektörden sorunsuz yansıtma sağlar

Çoklu görüntü için ‘sanal ekran’

Tek bir bilgisayarda çalışan dört ayrı uygulamada bulunan resimlerin dört projektör ile yansıtılmasını sağlar

Hızlı kablosuz bağlantı USB anahtarı

Tak ve çalıştır kablosuz bağlanabilirlik özelliği için

KOLAY BAKIM

Epson projektörlerinin toz filtreleri, kolay erişim ve istenilen konuma kolayca sürükleme için yan tarafa veya ön kısma yerleştirilmiştir. Ayrıca, projektörler kurulum konumunda olduğunda (baş aşağı), lambaların projektörü bağlantı yerinden hareket ettirmeden kolaylıkla değiştirilebilmesi için lamba kapağı projektörün üst kısmına yerleştirilmiştir.

İçiniz rahat olsun

Tüm Epson projektörleri, hem ana birim hem de lamba garantisiyle birlikte verildiği için gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

EASY MAINTENANCE

RENK PARLAKLIĞI VEYA RENKLİ IŞIK ÇIKIŞI (CLO) NEDİR?

En sevdiğiniz filmi seyrederken veya en sevdiğiniz oyunu oynarken görüntü kalitesi oldukça önemlidir ve resimler, diğer projektörlerde daha cansız ve daha solgun görünürken, Epson ev sineması projektörleriyle kırmızı, yeşil ve mavi ışığın parlaklığı ölçülü bir şekilde ayarlanır. Elde edeceğiniz avantaj: Renk Parlaklığı veya Renkli Işık Çıkışı (CLO) için yüksek lümen değerleri sağlayarak daha parlak ve daha renkli bir görüntüleme deneyimi sağlar.

WHAT IS COLOUR BRIGHTNESS OR COLOUR LIGHT OUTPUT (CLO)?

EPSON PROJEKTÖRLERİYLE ÜÇ KATA KADAR DAHA PARLAK RENKLER ELDE EDERSİNİZ²

3LCD teknolojisi sayesinde beyaz ve renkli ışık çıkışını birlikte ayarladığımız için Epson projektörleri, 1 çipli DLP projektörlerine göre önemli ölçüde daha fazla renk parlaklığına sahiptir. Böylelikle, resimleri daha canlı hale getirerek2 üç kata kadar daha parlak canlı renkler oluşturur.

DAHA FAZLASI
YOU GET UP TO THREE TIMES BRIGHTER COLOURS WITH EPSON PROJECTORS

3LCD TEKNOLOJİSİ VE DAHA FAZLASI

3LCD

Epson projektörleri, detay ve renk açısından zengin, parlak ve net resimler sunmak için bir 3LCD projeksiyon motoru kullanmaktadır.

GÖZÜ YORMAYAN HATASIZ RENKLER

1 çipli DLP projektörleri, çok hızlı bir şekilde dönerek renkleri yalnızca sıralı olarak gösteren döner bir renk çarkı kullanmaktadır.

Epson'un 3LCD sistemi ise, projektör lambasından gelen beyaz ışığı kırmızı, yeşil ve mavi ışıklara ayırmak için ayna kullanarak daha farklı çalışmaktadır. Bu üç ışık renginin her biri daha sonra LCD panelinden geçer ve ekranda yansıtılmadan önce bir prizma yardımıyla yeniden birleştirilir.

1 çipli DLP teknolojisiyle bazen renk kırılması veya ‘gökkuşağı etkisi’ görülebilir. Her bir rengin göz tarafından algılanmasıyla gerçekleşen bu durum, renklerin sıralı olarak renk çarkı tarafından yansıtılmasının bir sonucudur. Yansıtmanın her bir pikselinde üç ana rengi dahil eden ve gözü yormayan hatasız renkler sunan Epson'un 3LCD teknolojisi, bu durumun önüne geçmektedir.

YÜKSEK RENK PARLAKLIĞI

Birçok üretici, projektörlerinin sadece beyaz ışığından söz ederler. Bu, kullanıcılara tam bir resim vermediği gibi birçok projektörün renkli ışığını beyaz ışığına göre önemli ölçüde kısmaktadır.

Epson, hem beyaz hem de renkli ışığın parlaklığını birlikte ayarlamaktadır. Tüm Epson 3LCD projektörleri, zengin ve doğal görünümlü renkler için eşit derecede yüksek beyaz ve Renkli Işık Çıkışı sunmaktadır.

YÜKSEK KONTRAST VE DAHA DERİN SİYAHLAR

Epson'un C2Fine 3LCD inorganik panellerinde inorganik bir hizalama katmanı ve dikey hizalı sıvı kristalleri bulunmaktadır. Sonuç, yüksek kontrast ve daha derin siyahlar ile sorunsuz ve tutarlı görüntülerdir.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Ortalamada, 3LCD projektörler, enerji faturalarını ve çevresel etkileri azaltmaya yardımcı olarak³ 1 çipli DLP projektörlerine göre yüzde 25 daha fazla enerji verimliliğine sahiptir.

Accurate Colour
High Colour
High Contrast
Energy Efficency

AŞAĞIDAKİ PROJEKTÖR ÇEŞİTLERİMİZE GÖZ ATIN:

Epson tarafından geliştirilen bu benzersiz özellikler, projektörleri olabildiğince verimli ve kullanımı kolay hale getirmektedir.

Photo: Product 1

Ev

Büsbütün kendine kaptıran,
büyük ekran görüntü

Photo: Product 2

Mobil

Seyahat halindeyken
ultra portatif sunum

Photo: Product 3

Kısa mesafe

Küçük alanlar için
ultra kısa gösterim

Photo: Product 4

Kurulum

Büyük sunumlar için
büyük haber

Photo: Product 5

Eğitim

Uygun maliyetli,
interaktif öğretim

¹ Futuresource Consulting Limited tarafından düzenlenen anket, 2001 - 2012 yılları arasındaki dönemi kapsar.

² Önde gelen 1 çipli DLP ev eğlence projektörleriyle karşılaştırıldığında; Epson 720p projektörler üç kat daha parlaktır; Epson 1080p projektörler tutarlı bir şekilde iki ve üç kata kadar daha parlaktır. Temmuz 2011 ile Haziran 2012 tarihleri arasında toplanan NPD verileri baz alınmıştır. Renk parlaklığı (Renkli Işık Çıktısı) IDMS 15.4'e uygun olarak ölçülmüştür. Renk parlaklığı, kullanım koşullarına göre değişiklik gösterir.

³ Veri kaynağı: ProjectorCentral.com Ocak 2012. Üreticilerin lümen ve toplam güç verisi sağladığı, tüm çözünürlük ve parlaklık düzeylerinde ortalama 1.122 nakliye modeli. Enerji verimliliği, lümen başına voltaj olarak hesaplanmıştır. Hem 3LCD hem de 1 çipli projektörler için beş parlaklık segmentinin her birinde ölçüm yapılmıştır. 3LCD projektörlerinin, beş segmentin her birinde de lümen başına daha az ortalama enerji ihtiyacı olmuştur.