EPSON ETKİLEŞİMLİ ÖĞRENİM

Neden Epson?

100 inç'e kadar (254 cm) ölçeklenebilir bir ekran boyutu ve çeşitli gelişmiş özellikler ile derslere esneklik ve etkileşim getirin. Öğrencilerin sınıfın herhangi bir yerinden mükemmel bir görüntü elde edebilecekleri, ekrana müdahale edebilecekleri ve hatta kendi akıllı cihazlarını kullanarak katılım gösterebilecekleri bir öğrenim ortamı yaratarak heyecan verici yeni bir eğitim dünyasını kucaklayın.

Epson etkileşimli öğrenim çözümleri, öğretmenlere, katılımı ve etkin öğrenmeyi teşvik etmek için günümüzün teknolojik açıdan bilinçli olan öğretmenlerin ve öğrencilerin beklentilerini karşılayan dijital öğrenme deneyimleri oluşturma özgürlüğü verir.

DAHA FAZLASI

Eğitimde Epson, EMEAR genelinde %72,1'lik bir akıllı interaktif projeksiyon pazar payına sahiptir1.

Etkileşim yoluyla öğrenmeyi iyileştirme

İster sınıfta ister amfide olsun, parmak dokunuşlu etkileşim ya da çift kalem desteğine sahip Epson'un etkileşimli öğretim çözümleri ile geniş yelpazede bir içeriği kolayca görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Sunumlara gerçek zamanlı olarak açıklama ekleyebilir, üzerine yazabilir, çizebilir ve yorum ve cevapları doğrudan ekranın üzerine ekleyebilirsiniz, ayrıca bu ortak çalışmayı kaydetmek ve paylaşmak da mümkündür.

Yeni interaktif kalemler, sert veya yumuşak uçları ile daha rahat bir kullanım sağlar ve pil ömrü önceki modellerinkinden üç kat daha uzundur. Bazı projeksiyonlarda daha kolay katılım için parmakla dokunmatik kontrol özelliği de bulunur.

Gelişmiş etkileşimli öğretim çözümü

Epson'un eğitim projeksiyonları, rahat yazı yazmayı sağlayan yeni kalem tasarımı ve sert veya yumuşak uç seçeneklerinin yanı sıra parmak dokunuşlu etkileşim özelliği ile (yalnızca EB-710Ui, EB-696Ui, EB-695Wi, EB-680Wi) çift kalemli etkileşim imkanı (yalnızca EB-710Ui, EB-696Ui, EB-695Wi, EB-685Wi, EB-680Wi, EB-675Wi) sunar.

Tüm modellerin kapsamlı bilgisayarsız açıklama ekleme işlevleri ve geliştirilmiş moderatör işlevinin yanı sıra bölünmüş ekran özellikleri ve ultra geniş çoklu ekran etkileşimi özelliği vardır. Kullanıcılar ayrıca belge kamerası gibi ilave ekipmanları doğrudan projeksiyon üzerinden kontrol edebilir ve tüm modellerde HDMI girişleri, entegre 16w hoparlör ve mikrofon girişi bulunur.

Hayal gücünü teşvik edin

Akademik çalışmalar, Epson'un eğitim projeksiyon ürün yelpazesi gibi etkileşimli sınıf cihazlarının öğrencilere önemli ölçüde daha fazla yaratıcılık, esneklik ve orijinallik kazandırmanın yanı sıra öğrenme motivasyonunu arttırmasına ve öğretmenlerin dikkat çekici ve ilgili öğretim materyalleri oluşturmalarına yardımcı olabileceğini göstermiştir2.

Kolay anlaşılır ve kullanımı kolay

Tüm etkileşimli öğretim çözümlerimiz, bilgi paylaşımını kolay ve etkileyici hale getirmeye yarayan kapsamlı özellikler ve uygulamalarla kurulumu ve kullanımı kolay geniş bağlanabilirlik seçeneklerine sahiptir. Öğrencilerin bilgisayarlarına hızlı bağlantı özelliğinden, akıllı telefonlar ve tabletler için kablosuz erişim özelliğine kadar, öğrenim ortamlarına katılım göstermeyi ve dahil olmayı sağlarlar.

Eleştirel düşünmeyi teşvik edin

Etkileşimli öğretim çözümleri, tüm sınıfı etkileyecek ve geleneksel öğretim yöntemlerinden ziyade yorum becerilerini kullanmalarına izin verecek daha fazla araç sunar. Öğrenciler tabletleri, dizüstü bilgisayarları veya akıllı telefonlarını kullanarak çoktan seçmeli sorulara cevap verebilir, anket doldurabilir ya da geri bildirimde bulunabilir ve sonuçlar anında ekranda gösterilir. Kişisel katılım ve göreceli anonim özelliği ile , çok daha fazla sayıda öğrencinin daha fazla etkileşime girmesini teşvik ederken, tüm sınıfın tartışmaya dahil edilmesine yardımcı olur - özellikle daha büyük sınıflarda yararlıdır.

Teknolojik becerileri geliştirir

Teknoloji becerileri modern iş yerleri için endüstri sektöründen bağımsız olarak hayati önem taşır ve interaktif ürünler öğretmenlere ve öğrencilere ihtiyaç duydukları becerileri, neredeyse ders materyalleri ve ödevlerle ilgilenmenin bir yan ürünü olarak, kazandırmaya yardımcı olur. Epson'un interaktif ekran çözümleri, öğrencileri yaratıcı görevlerle etkileşime girmeye ve çalışmalarını büyük ekranda görüntülemeye teşvik eder ve bilgisayar becerilerini geliştirme, kablosuz ve projeksiyon teknolojisine aşinalık kazanmaları konusunda yardımcı olur.

Bağlantı ve birlikte çalışma

Sorunsuz interaktif sunum

Beyaz tahta işlevlerine anında erişmek için bilgisayarsız açıklama ekleme moduna odaklanmaya devam edin ve belge kameranızı doğrudan projeksiyondan kontrol edin.

Zenginleştirilmiş bağlanabilirlik

Birden çok HDMI girişi ile PC'ler, DVD oynatıcılar, belge kameraları ve daha fazlasıyla bağlantı kurun. Temel projeksiyon işlevlerine ve kontrollerine erişmenizi sağlayan yeni giriş ekranını kullanarak kaynağı hızlı bir şekilde değiştirin ve ders akışınıza devam edin. Kablo uzunluğu sunumu yapan kişiler için bir engel teşkil etmediği için isteğe bağlı Wi-Fi, daha fazla hareket özgürlüğü sağlar.

Katılım yoluyla esinlenme

Öğretmeye yazma, çizme, yorum ve cevapları doğrudan ekrana ekleme özellikleri ile yeni bir boyut ekleyin. Yeni interaktif kalemler, sert veya yumuşak uçları ile daha rahat bir kullanım sağlar ve pil ömrü üç kat daha fazladır. Bazı projeksiyonlarda daha kolay katılım için parmakla dokunmatik kontrol özelliği de bulunur.

Çok sayıda kişi katkıda bulunabilir

50'ye kadar kişinin bilgisayarlarından içerik paylaşmasını sağlayan Multi-PC işlevi ile içeriği sınıftaki kişiler arasında paylaşın. Geliştirilmiş moderatör işlevi, aynı anda ekranı dört farklı kişiye paylaştırma olanağı sunar.

Büyük ölçekli interaktif sunum

Sorunsuz bir şekilde birlikte çalışan iki projeksiyonla büyük ultra geniş ekranlı tek bir interaktif yüzey oluşturun. Çoklu ekran etkileşimi, tam görüntü alanının etkileşimli özellikler için kullanılabileceği anlamına gelir.

İki ekran bir arada

Bir PC'den ders planı ya da bir belge kamerasından hareketsiz bir görüntü veya video klip gibi iki farklı kaynaktan içerik gösterebilen bölünmüş ekran özelliği ile eğitime derinlik ekleyin.

Ekran boyutu önemlidir

Öğrencilerin %58'i 70 inç düz panel ekranındaki içeriği okuyamıyor3

 

Daha büyük ekran boyutu, odanın en arkasından dahi daha iyi görünürlük ve okunabilirlik sağlar. Epson projeksiyonları kolay bağlantı ve kolay kullanım olanağı sunar ve montajı daha kolaydır; EB-696Ui Full HD WUXGA projeksiyon sadece 8,3 kg ağırlığındayken tipik bir 70 inç düz panel 73 kg ağırlığındadır.

 
Epson projecion
Flat panel
60 inç düz panel
100 inçe kadar Epson ekran büyüklüğü
No reflection

Yansıma yok

Çoğu düz ekranlı modelin ekranı oldukça parlaktır, yani içeriğin tavan ışıklarından veya pencerelerden gelen yansımalar nedeniyle görünmez hale gelmesi mümkündür. İçeriği doğrudan bir duvar, ekran ya da beyaz tahta üzerine yansıtması nedeniyle, böyle bir sorun Epson projeksiyonlarında karşınıza çıkmaz, yani sorunlu yansımalarla karşılaşmazsınız. Ayrıca, Epson projeksiyonları gün ışığında okunabilirlik açısından sorun oluşturmadan kullanılabilecek kadar parlaktır.

Düz panel
Projeksiyon
Unrestricted viewing

Kısıtlanmamış görüş

Bazı düz paneller kısıtlı görüş açıları nedeniyle hemen karşısından bakılmadığında ekrandaki içeriğin görülmesini zorlaştırır. Ancak Epson projeksiyonlarında durum böyle değildir; kör noktalar bulunmaz ve böylece odadaki herkes içeriği kolayca görebilir.

Düz panel
Projeksiyon
Gentle on the eye

Gözleri yormaz

Uzun süren, katılımcıların aynı anda aktif olmasını gerektien veya etkileşimli sunumlar esnasında olduğu gibi, düz panel RGB ekranlara uzun süre yakından bakıldığında ekran piksellenmiş olarak görünebilir; bu da gözlerde yorgunluğa neden olacaktır. Projeksiyonlar, düz panel ekranlara göre daha az piksellenme yapar ve otomatik ışık ayarı sayesinde daha uzun süreler boyunca rahatlıkla bakılabilir.

Sınıfınız için ideal ekran boyutunu bulun

İnteraktif projeksiyon mesafe hesaplayıcı programı; oda boyutlarına, yerleşim planına ve sandalye sayısına göre projeksiyonunuz için ideal ekran boyutunu hesaplamanıza olanak verir.

ARACA GİDİN

Ürün serisi

Bizimle iletişim kurun

Epson etkileşimli öğrenim çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bir Epson temsilcisinin sizinle iletişime geçmesi için aşağıdaki alana bilgilerinizi girmeniz yeterli

Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Gelecekteki Epson ürünleri, promosyonları, teklifleri ve etkinlikleri hakkında e-posta üzerinden bilgi almak isterim.
Güvenlik kontrolü

Bu sayede bir insan olduğunuzdan ve spam olmadığınızdan emin olabiliriz.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

  1. EMEAR bölgesi için 2016 yılının dördüncü çeyrek sonuçlarına göre.
  2. Wei, W.J. ve Lee L.C., 2013.
  3. Öncü 70 inç sınıf modeli 4K çözünürlüklü düz panelin (en çok satan - birim cinsinden - Kuzey Amerika için PMA distribütör verilerine göre otellere yapılan satışlar hariç, Ocak-Eylül 2015 arası satışlar) 6,7 metre genişliğe x 8,2 metre derinliğe sahip bir sınıf düzeninde karşılaştırılması. Görüntülenmekte olan slaytlardan altı kısa bilgi öğesini kopyalamaları istendiğinde, 12-22 yaşlarındaki öğrencilerin %58'si en az bir öğeyi yanlış kopyaladı. Radius Research tarafından yapılan ABD araştırmasına göre, Nisan 2016.
Bizimle iletişim kurun

Atla