PrecisionCore

Geleceğin teknolojisi

HIZ

PrecisionCore baskı kafası teknolojisi Epson'un meşhur, sektör lideri baskı kalitesini yüksek hızda sağlar. Yüksek çözünürlüklü Epson baskı çipleri dünyanın en hızlı mürekkep püskürtmeli baskı teknolojilerinden biridir. PrecisionCore piezo öğelerinin her biri saniyede yaklaşık 50.000 püskürtme yapar.

KALİTE

PrecisionCore, klasik Epson piezo baskı kafalarına göre üç kata kadar daha fazla nozül yoğunluğuna sahiptir. Bu nozüller yaklaşık 20 mikron çapındadır ve yaklaşık 40 mikronluk küçük, yuvarlak ve tekrarlanabilir noktalar püskürtür. Bu nokta hassasiyeti kesin metinler ve ince hatlar oluşturmada özellikle önemlidir.

GÜVENİLİRLİK

PrecisionCore, güvenilirliği arttırmak için piezo kristalin gücünden faydalanan yeni bir sistemi tanıtıyor. Piezo öğesi herhangi bir nozül tıkanıklığını milisaniyeler içinde tespit edebilen bir voltaj üretir. Kendi durumunu neredeyse anında algılayabilme becerisine sahiptir.

MÜREKKEP VE KAĞIT ESNEKLİĞİ

PrecisionCore’un mikro-mekanik püskürtme öğesi ısı tabanlı sistemlerin karşılaştığı malzeme kısıtlamalarından etkilenmez. Isı tabanlı sistemlerden daha yüksek yoğunlukta renklendirici ve bağlayıcı içeren daha renkli ve dayanıklı mürekkep formüllerinin kullanılmasına ve ayrıca çeşitli malzemeler üzerinde baskıya olanak tanır.

ÖLÇEKLENEBİLİRLİK
 

PrecisionCore, büyük ölçekli etiket presleri gibi endüstriyel sistemlerden masaüstü yazıcılara kadar farklılık gösteren ürünler için tasarlanmış ölçeklenebilir bir teknolojidir. Modülerliği, PrecisionCore baskı çiplerinin hem hareketli seri baskı kafası hem de sabit satır baskılı kafa konfigürasyonlarında sıralanmalarına olanak tanır.

ÇIĞIR AÇAN PRECISIONCORE TEKNOLOJİSİ

Epson'un MEMS (Mikro Elektro Mekanik Sistemler) üretim uzmanlığını malzeme bilimindeki gelişmelerle birleştiren PrecisionCore baskı kafası teknolojisi şirketin tarihindeki en büyük araştırma ve geliştirme yatırımlarından birinin ürünüdür.

Isisiz teknoloji̇ i̇le geleceği̇ şeki̇llendi̇ri̇yoruz

Kaliteden ödün vermeden verimliliği artırır ve çevresel etkiyi azaltır.

Daha fazlası

GELİŞME VE ÜRETİM SÜRECİ

Epson yakın zamanda, Japonya'da maliyeti 125 milyon Euro'yu bulan iki yeni mürekkep püskürtmeli baskı kafası üretim hattının tamamlandığını duyurdu. Bu yeni üretim hatları yeni MicroTFP baskı çipinin ve yeni baskı kafalarından oluşan bütün bir serinin üretimini olanaklı hale getirdi.

İNCE FİLM PIEZO

Bir piezo kristali elektrik voltajı uygulandığında esner. Bu hareket Epson baskı kafalarının her nozülündeki minik ‘mürekkep pompalarının’ itici gücüdür. Genel olarak piezo öğesi ne kadar ince olursa o kadar fazla esner. MicroTFP, piezo aktüatörünün esneme gücünü orijinal TFP baskı kafasına kıyasla iki katına çıkartır.

MİKRO ELEKTRO MEKANİK SİSTEMLER

MEMS teknolojisi otomobil ve mobil telefonlar, sabit disk sürücüler ve diğer cihazlarda kullanılan parçalar için akselerometre üretiminde kullanılır. MEMS süreçlerini gelişmiş piezo malzeme bilimi ile birleştiren Epson, yüksek performanslı mikroskobik aktüatörler ve yüksek hassasiyetli kanallar üreterek hassas ve yüksek hızlı mürekkep püskürtme sağlamıştır.

HASSASİYET TERTİBATI

Bu baskı çipleri mürekkep hazneleri, filtreler ve elektronik devrelere bağlanır ve Epson’un neredeyse hiç insan müdahalesi içermeyen modern fabrika otomasyonuna sahip tam otomatik montaj hattında kapanır.

Altı eksenli skaler robotlar tescilli görüntü işleme ve montaj teknolojisiyle ahenk içinde çalışarak sıralı baskı kafası platformunu oluşturan kapalı çip tertibatlarında sabit akış sağlar.

NOZÜL DURUM ANALİZİ

SurePress L-6034VW, Epson’un yeni PrecisionCore satır baskılı kafa teknolojisini ilk kez kullanan, Epson’un ilk tek geçişli endüstriyel presidir. SurePress L-6034VW tarafından sağlanan yüksek performans, yüksek güvenilirlik, düşük bakım ve işletme maliyetinin ardındaki ana bileşen yeni PrecisionCore satır baskılı kafa teknolojisidir.