Epson Görüntüleme Çözümleri - İdeal sürdürülebilir IT Seçimi

Gelecek nesillerden ödün vermeden günümüzün ihtiyaçlarını karşılamak

TCO Certified, elektronikler için, 25 yılı aşkın bir süre önce kurulmuş dünya lideri bir global sürdürülebilirlik sertifikasıdır. Kriterler sosyal sorumluluğa sahip imalatı, çevreyi, kullanıcı sağlığını, güvenliği ve ergonomik tasarımı içerir. Projeksiyonlarda her ürün modeline en uygun görüntü boyutu için özel TCO Certified görüntü boyutu ölçümü de dahildir.

Tüm kriterler, imalat, kullanım ve ürün kullanım ömrü veya geri kazanım aşamalarını kapsayan bir ömür döngüsü perspektifinden hareketle geliştirilmiştir. Sertifikalı ürün modelleri ve üretildikleri tesisler, marka şirketi tarafından üstlenilen sürdürülebilirlik girişimleri ile birlikte uyumluluk açısından bağımsız olarak onaylanır. TCO Certified, bilgisayar, projeksiyon ve ekran gibi sekiz ürün kategorisinde mevcuttur. TCO Certified ISO 14024 uyarınca Tip 1 eko etiketidir

TCO Certified, alıcılar ve üreticilerin çevresel ve sosyal risklerini azaltmalarının yanı sıra elektronik için daha sürdürülebilir bir yaşam döngüsüne doğru somut adımlar atmalarına yardımcı olur.

Sertifikalı ürün modellerinin eksiksiz bir listesini burada bulabilirsiniz www.tcocertified.com

Üretim

TCO Certified’ın kapsamlı kriterleri, ürünün yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilirlik için tasarlanmıştır: imalat, kullanım ve ürün kullanım ömrü sonu.

Sosyal sorumlu imalatILO Temel Sözleşmeleri, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, işçi hakları, sağlık ve güvenlik

Çekişmeli mineral inisiyatiflerine katılım (3G+T) OECD durum tespit süreci veya sorumlu madencilikle ilgili diğer girişimler

Üretimde çevresel etkinin azaltılması Sürekli gelişim için çevre yönetimi sistemi (ISO 14001 veya EMAS)

Beyan edilen malzeme içeriği Geri dönüştürülen plastik içerik oranı beyanı

Kullanıcı ergonomisi Görüntü kalitesi ve ergonomik ürün tasarımı

Uzatılmış ürün kullanım ömrü Ürün garantileri, yedek parça mevcudiyeti

Kullanıcı sağlığı ve güvenliği Elektrik güvenliği, akustik gürültü ve yüksek seslere karşı koruma

Enerji açısından verimli ürünler ve güç tedariği Energy Star veya eşdeğeri

Beyan edilen enerji tüketimi Ürün enerji tüketimi beyanı

Tehlikeli maddelerin azaltılması Ağır metaller ve tehlikeli maddelerin azaltılması ve ortadan kaldırılması (RoHS'nin ötesinde)

Ürün geri alımı Marka firması kullanım ömrünün sonunda ürün geri alımı teklif eder

Geri dönüşüm için ürün ve ambalaj tasarımı Plastiklerin kodlanması, tüm ambalajlar geri dönüştürülebilen maddelerden yapılmıştır

Beyan edilen ürün ağırlığı Toplam ürün ağırlığı beyanı

TCO Certified doğrulama kriteri

Ürünün, fabrikanın ve marka sahibinin uyumluluğunun bağımsız olarak doğrulanması, hem ön hem de son sertifikasyona dahildir.

Fabrika / marka uyumluluğu
Ürün uyumluluğu
Bağımsız doğrulama

1. Ön sertifika

Bir ürün sertifikalandırılmadan önce kriterlerle uyumluluğun doğrulanması

TM-i'nin Uygulama

Marka sahibi TCO Certified için başvurur

Etik kuralları uygulanır
Takip fabrika denetimi
Takip ürün testi
Bağımsız doğrulama

2. Son sertifika

Yıllık takip sertifikalı ürünlerin doğrulanması

Epson görüntüleme ürünleri ve çevre

Epson görüntüleme ürünleri, bir şirketin çevresel ayak izini azaltmak ve hem görüntüleri yansıtırken hem de boşta kaldığında güç tüketimini en aza indirmek için tasarlanmıştır. Teknoloji, ekonomi menüsünde enerji tasarrufu sağlayan temel tasarım ve güç tasarrufu seçenekleri içerir ve projektör boştayken Ultra Düşük Parlaklık modu, ünite kullanılmadığında güç tüketimini azaltır.

"Projeksiyon ürünlerimizin artık TCO Certified olarak belgelenmesinden memnuniyet duyuyoruz. Epson'un, ürünleri için en yüksek kalite standartlarını elde etmeye adanmışlığı, imalatımızın çoğunu şirket içinde ürettiğimiz anlamına geliyor; bu da, üretimden teslimata kadar tüm imalat döngüsü boyunca çalışma uygulamalarını kontrol etmeyi kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, performansı azaltmaksızın çevreye olan etkiyi minimuma düşüren kompakt, enerji tasarruflu ürünler tasarlamak için çaba sarf ediyoruz."

Epson kurumsal sosyal sorumluluk direktörü Henning Ohlsson

TCO Certified ürünler

Bize Ulaşın

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bir Epson temsilcisinin sizinle iletişime geçmesi için aşağıdaki alana bilgilerinizi girmeniz yeterli.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Gelecekteki Epson ürünleri, promosyonları, teklifleri ve etkinlikleri hakkında e-posta üzerinden bilgi almak isterim.

Karşılaştırın
Kapatın

Ürünleri Karşılaştır

3 seçilen arasında

    Karşılaştırmadan kaldır