Epson 2050 yılına kadar karbon negatif ve yeraltı kaynaklarından arınmış olmayı taahhüt ediyor

Yeni atanan Epson Avrupa Başkanı Yoshiro Nagafusa, Epson’un sürdürülebilirlik odaklı gelecek vizyonunu memnuniyetle karşılıyor

Epson 2050 yılına kadar karbon negatif ve yeraltı kaynaklarından arınmış olmayı taahhüt ediyor

Avrupa, 8 Haziran 2021– Global teknoloji firması Epson, 2030 yılına kadar 1,5℃ senaryosuna uygun olarak karbon emisyonlarını azaltma taahhüdünü içeren sürdürülebilirlik odaklı gelecek vizyonunu ortaya koydu. Şirket, %100 yenilenebilir elektriğe bağlı küresel bir iş kolektifi olan RE100’e katılarak 2023 yılına kadar bu dönüm noktasına ulaşmayı hedefliyor. Epson ayrıca 2050 yılına kadar karbon negatif ve yeraltı kaynaklarından arınmış olmayı taahhüt ediyor ve bu hedefe doğru küresel ilerleme durumunu düzenli olarak rapor edeceğini bildiriyor.

Yeni Epson Avrupa Başkanı Yoshiro Nagafusa

Bu yılın 1 Nisan tarihinde Epson Avrupa Başkanı olarak atanan Yoshiro Nagafusa verilen taahhüt hakkında şunları söyledi: Epson olarak teknolojilerimizi, gitgide artan sorunlara karşı toplumu desteklemeye yardımcı olacak şekilde kullanmayı ve geliştirmeyi amaçlıyoruz; ayrıca iklim değişikliğinden başka birkaç önemli konu daha var. Şirket için yeni bir aşamaya girerken Epson Avrupa’da bu liderlik rolünü üstlenmekten özellikle gurur duyuyorum. Epson ürünlerinin, hizmetlerinin ve tedarik zincirlerinin çevre üzerindeki etkisini azaltma çalışmalarında Avrupa operasyonlarımıza liderlik etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Nagafusa, başkan olarak atanmadan önce kuruluşun CISMEA bölgesindeki altyapı ve satış operasyonlarını optimize etmekten sorumlu Epson Avrupa kıdemli başkan yardımcısıydı. Nagafusa, 30 yılı aşkın bir süredir Epson’un hem Avrupa’daki hem de global faaliyetlerinde bir dizi kıdemli pozisyon üstlenmiştir.

Epson 25 Yenilenmiş ve Çevre Vizyonu 2050

Epson yakın zamanda Epson 25 Yenilenmiş vizyonunu duyurdu. Bu vizyon, şirketi sürdürülebilirliğe ulaşma ve toplulukları zenginleştirme hedeflerine doğru yönlendirmede yeni bir kurumsal vizyondur. Epson’un güçlü sürdürülebilirlik taahhütleri ve başarıları, endüstri istihbarat sağlayıcısı IDC’nin sürdürülebilirlik çerçevesi tarafından ölçülen tüm endekslerde ortalamadan daha yüksek bir derecelendirme ile, ölçülen tüm şirketler arasında ilk on içinde yer aldığını gösteriyor. Epson’un revize ettiği Çevre Vizyonu 2050 bu hedefleri pekiştiriyor. Çünkü şirket, bir karbondan arındırma programı, kaynak döngülerinin kapatılması, müşteri çevresel etkilerinin azaltılması ve yenilikçi çevre teknolojilerinin geliştirilmesi yoluyla 2050 yılına kadar karbon negatif ve yeraltı kaynaklarından arındırılmış olmayı amaçlıyor.

Boris Manev yaptığı açıklamada : “Yeni Çevre Vizyonu 2050 ve yeni RE100 üyeliğimiz şirketimiz için önemli anlardır. Bu yenilenmiş vizyon, şirket olarak şu ana kadar kadar geldiğimiz ve hırslı, ölçülebilir hedefler belirleyerek ulaşmak istediğimiz yerin bir kanıtıdır. Avrupa’daki Epson çalışanlarının bu vizyonu gerçekleştirme konusundaki kararlılığından ilham alıyoruz ve birlikte başarma kabiliyetimize kesinlikle güveniyoruz.”  diyor.

RE100

Epson, 15 Nisan’da %100 yenilenebilir enerjiye bağlı büyük ve etkili işletmelerden oluşan küresel bir kolektif olan RE100’e katılacağını duyurdu. Epson, 26 Mart 2021 tarihinde Nagano Bölgesindeki tüm tesislerin 1 Nisan 2021 itibarıyla %100 yenilenebilir elektriğe geçeceğini duyurarak bu hedefe doğru hızla ilerliyor. Bu haber, 16 Mart’ta Epson’un dünya çapındaki tüm grup tesislerinin 2023 yılına kadar elektrik ihtiyaçlarını %100 yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacağını duyurmasının ardından geldi.

Son

Epson Hakkında

Epson; insanlar, nesneler ve bilgiler arasındaki bağlantıyı oluşturmak için verimli, kompakt ve hassas teknolojilerle dijital teknolojilerinden yararlanarak sürdürülebilirliği desteklemeye ve toplulukları zenginleştirmeye odaklı küresel bir teknoloji lideridir. Şirket; ev ve ofiste baskı, ticari ve endüstriyel baskı, üretim, görsel ve yaşam tarzındaki yenilikler yoluyla toplumsal sorunları çözmeye odaklanmıştır. Epson, 2050 yılına kadar karbon emisyonunu sıfıra indirecek ve petrol, metal gibi sınırlı yer altı kaynaklarını kullanmayı tamamen bırakacaktır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğindeki dünya çapında bir şirket olan Epson Group, yıllık yaklaşık 1 trilyon Japon Yeni tutarında satış gerçekleştirmektedir.

global.epson.com/