Epson, Usain Bolt Vakfına EcoTank yazıcılar ve projektörler bağışladı

100 EcoTank yazıcı ve 20 projektör, Jamaika'daki okul çocuklarına yardımcı olacak

Epson, Usain Bolt Vakfına EcoTank yazıcılar ve projektörler bağışladı

Epson, Usain Bolt Vakfına EcoTank yazıcılar ve projektörler bağışladı

100 EcoTank yazıcı ve 20 projektör, Jamaika'daki okul çocuklarına yardımcı olacak

Epson, eğitim ve kültürel gelişim yoluyla fırsatlar oluşturmayı amaçlayan Usain Bolt Vakfına 100 EcoTank kartuşsuz yazıcı ve 20 lazer projektör bağışladı. Değeri 100.000 Euro'nun üzerinde olan yazıcılar ve projektörler, Usain Bolt'un Jamaika'daki eski ilkokulu Waldensia İlkokulu'nda düzenlenen özel bir törenle verildi. Waldensia, Jamaika'da yeni ekipmanlardan yararlanacak birkaç okuldan sadece biri. Diğerleri arasında Salt Marsh, Duanvale ve Kinloss İlkokulları bulunuyor.

Waldensia İlkokulu'nun müdürü Nicola Ottey-Anderson, bağış hakkında şunları söyledi: "Ciddi ölçüde baskı ihtiyacımız olduğu için bu tür ekipmanlar, Jamaika'daki tüm eğitim kurumlarının gerek duyduğu çözümdür." Ottey-Anderson, binlerce öğrencinin hala sanal ortamda bağlantı kuramadığını ve öğretmenler ile çeşitli paydaşların tüm çocukların öğrenme materyallerine erişmesini sağlamak için fazladan çaba sarf etmek zorunda kaldığını açıkladı.

Bu yılın başlarında Epson'un Avrupa marka elçisi ve Epson'un EcoTank yazıcıları için büyük bir farkındalık oluşturma kampanyasının yüzü olan Usain Bolt, resmi törene katıldı. Törene katılan öğrencileri olabileceklerinin en iyisi olmak için çok çalışmaya, özverili olmaya, kendilerine güvenmeye ve büyük hayaller kurmaya teşvik ederken şunları söyledi: "Jamaika'ya yardım etmek her zaman bir zevktir. Çocukların benden daha iyi bir fırsata sahip olduklarını görmek harika bir duygu çünkü birçoğunun neler yaşadığını ve bu pandemi boyunca karşılaştıkları zorlukları biliyorum. Çocukların hayata en iyi şekilde başlamaya hakları olduğuna inanıyorum. Jamaika'daki ilkokullar mümkün olan en iyi donanıma erişimden büyük fayda sağlayacak. Epson, eğitimi herkes için erişilebilir hale getirme hayalimi paylaşıyor ve birlikte, Jamaika'daki çocukların sürdürülebilir, daha sağlıklı ve daha mutlu bir geleceğe yönelik hayallerini canlı bir şekilde hayata geçirmelerine yardımcı oluyoruz."  

Epson, Usain Bolt'un toplumda pozitif değişimi teşvik etme ve çocukların mümkün olan en iyi eğitimi almasına yardımcı olma tutkusunu paylaşıyor. Epson Avrupa Pazarlama Direktörü Maria Eagling şunları söyledi: "Jamaika'daki çocuklara elimizden geldiğince yardım etmek için Usain Bolt Vakfı ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Yazıcılar ve projektörler, çocukların büyük hayaller kurmalarına yardımcı olacak ve bu hayalleri gerçeğe dönüştürmeye bir adım önde başlamalarını sağlayacak."

Törene ayrıca Eğitim Bakanlığından Karlene Segree, Usain Bolt Vakfı Başkanı Peder Winsome Wilkins, Usain Bolt'un menajeri Nugent Walker ve Usain Bolt'un annesi Jennifer Bolt katıldı.