NEDEN ORİJİNAL MÜREKKEP SATIN ALMANIZ GEREKİR

Baskının olmazsa olmazı yazıcı ve mürekkeptir. Kaliteli bir baskı üretmek için de yazıcınızı her zaman orijinal mürekkepleriyle birlikte kullanmanız gerekir. Bu nedenle aldığınız mürekkebin orijinal olduğundan emin olmak ve satın aldığınız kaynağı tanımak çok önemlidir.

Yaziciniz İçİn doğru mürekkebİ bulun Nereden satın alabilirim

Bilmeniz gerekenler

Kim yazıcısı için endişelenmek ister? Mürekkeplerimizi ve yazıcılarımızı uyum içinde çalışacak şekilde geliştirdik ki siz sadece işinize odaklanın, sorunsuz ve güvenilir baskı alın. Çünkü kapsamlı araştırmalar ve yüksek teknoloji ile üretim yapıyoruz, ürünlerimizi titiz testlerden geçiriyoruz.

Ancak doğaldır ki tarafımızdan üretilmeyen mürekkeplere kefil olamıyoruz. Sahte veya -sözde- uyumlu mürekkeplerin verimli olabileceğine dair garanti vermiyoruz.

Kendinizi verimsiz ve kötü baskı riskine sokmak ister misiniz? Ya da daha kötüsü, yazıcınızın bozulmasını? Orijinal Epson mürekkep kullanarak risklerden korunun.

Orijinal mürekkep
Uyumlu mürekkep
Sahte mürekkep
Epson tarafından araştırılmış ve geliştirilmiş
Epson'un yüksek teknolojili steril tesislerinde üretilmiştir
Epson tarafından test edilmiştir ve onaylanmıştır
Epson yazıcı garantisi ile korunmaktadır

Orijinal olmayan mürekkeplerin meydana getirdiği riskler nelerdir?

Her zaman sorunsuz bir baskı deneyimine sahip olmanızı istiyoruz. Bu nedenle, orijinal olmayan mürekkeplerle karşılaşabileceğiniz olası sorunları vurguluyoruz.

Diyelim ki uçak biletinizi yazdırmanız gerekiyor. Bunu yazıcınızın püskürtme uçlarının tıkanması veya mürekkep sızıntısı nedeniyle yapamadığınızı farz edin. Hatta daha kötüsü de olabilir: Baskıya başlama şansınız bile olamadan yazıcının arızalandığını düşünün.

Orijinal olmayan mürekkepler Epson tarafından tasarlanmamış ve test edilmemiştir, bu da yazıcınızın garanti kapsamı dışında kalan arızalara karşı savunmasız olabileceği anlamına gelir.

Baskı önemlidir; bu nedenle iş belgelerini veya ders dokümanlarını yazdırırken lekeler, bulanıklıklar, çizgiler ve kötü ayrıntılar görmek istemezsiniz. Bununla birlikte, belgeleri arşivlemek istiyorsanız, mürekkebin kağıt üzerinde kalış ömrünü göz önünde bulundurmak önemlidir.

Sıkı kalite kontrollerimiz güvenilir, temiz ve keskin sonuçlar almanızı sağlar. Peki, orijinal olmayan mürekkepler için de aynı şey söylenebilir mi?

İster bir ev ofisi yönetiyor olun, isterseniz meşgul bir aile yaşamına ayak uydurmaya çalışın, mürekkep sızıntısı temizlemekten başka şeylere vakit ayırmak isteyeceğinize eminiz.

Ancak, orijinal olmayan mürekkepler araştırma, geliştirme çalışmalarımız ve testlerimiz tarafından desteklenmemektedir. Oysa biz, güvenilir performans sağlamak için yazıcılarımıza ve mürekkeplerimize büyük yatırımlar yapıyoruz.

Düşük ön maliyetler doğal olarak caziptir, ancak hatalı bir ürünle karşılaşırsanız bu, uzun vadede hayal kırıklığı yaratabilir ve daha maliyetli olabilir.

Epson tarafından üretilmeyen mürekkebin istediğiniz gibi yazdırabileceğinden emin olabilir misiniz? Peki ya iyi basılmayan belgeleri yeniden basmak için zaman ve para harcamak durumunda kalırsanız? Ayrıca, orijinal olmayan mürekkepler Epson tarafından korunmaz, bu nedenle yazıcınıza zarar vermeleri durumunda garanti geçersiz olabilir.

Çözüm

Epson’un test edilmiş ve onaylanmış orijinal mürekkeplerini kullanarak kolayca baskı alabilmenizi ve tutarlı sonuçlar elde etmenizi sağlamanın gerçekten basit bir yolu vardır. Yüksek performanslı ve güvenilir mürekkeplerimizi bu kadar özel yapan şeyin ne olduğunu açıklayalım.

Baskı sorunsuz ve güvenilir olmalıdır; bu nedenle mürekkeplerimiz ve kartuşlarımız birlikte çaba sarf etmeden çalışabilmeleri için kapsamlı araştırma ve geliştirmelere tabi tutulur. Ayrıca, yüksek teknoloji tesislerinde üretim ve titiz testlerle üretim sürecinin her adımı kontrol edilip izlenir.

Yani, içiniz rahat olsun. Mürekkeplerimiz, ister metin ister grafik yazdırıyor olun, yazıcınızla sorunsuz çalışacak ve yüksek kaliteli güvenilir sonuçlar üretecek şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden on orijinal mürekkep kullanıcısından dokuzu baskı kalitesinden çok memnundur1.

Güvenilir bir yazıcı ve mürekkep üreticisi olmak kolay değil. Bu yüzden araştırma ve geliştirmeye büyük yatırım yaptık ve üretim tesislerimizi mükemmelleştirmek için sayısız yıl harcadık.

Mürekkeplerimiz, arızaları önlemek için son teknoloji ile üretilir. Şişelerimizin malzemesi ve tasarımı da mürekkepler için sabit bir ortam sağlamak üzere dikkatle seçilmiştir.

İşinizi sadece yazıcılarımızın günlük kullanımı ile kolaylaştırmıyoruz. Aynı zamanda yazıcınızdaki doğru tanka doğru mürekkebi kolay ve hızlıca doldurmanız için özel tasarım şişeler üretiyoruz. Her bir şişede, tankın ilgili rengine kolayca oturması için kilit sistemi vardır ve ellerinizi kirletmeden veya şişeyi sıkmanıza gerek kalmadan tankları kolayca doldurmanıza olanak tanır.

Meşgul ofislerde kullanılan yazıcılarımız için de XL mürekkep paketleri üretiyoruz ve uzun süre mürekkep yenilemeye gerek kalmadan baskı alma kolaylığı sağlıyoruz.

EcoTank modellerimizde tanklar ön tarafta ve mürekkep seviyesini gösterecek biçimde tasarlanmıştır. Size de her defasında set halinde mürekkep almak yerine, sadece azalan veya biten hazneye ilgili rengi eklemek kalır.2

Güvenilir mürekkeplerimiz de baskı hataları olasılığını azaltır ve belirtilen verime güvenebilmeniz için test edilir; böylece baskı ihtiyaçlarınız için bütçenizi kolayca ayarlayabilirsiniz.

Maliyetlerinizi daha da azaltmanıza yardımcı olmak için tasarlanan XL ve XXL mürekkep paketlerimiz, 86.000 sayfaya kadar yazdırarak ekonomik bir çözüm sunar. Bu, sayfa başına maliyeti önemli ölçüde azaltan bir çözümdür.3

Nereden satın alabilirim

Orijinal ürün, güvenilir satıcıdan alınır. Güvenilir iş ortaklarımızın arkasındayız.

Aldığınız mürekkebin orijinal olduğundan emin olmak için satın aldığınız yeri tanıyın

Orijinal mürekkeplerimiz tarafımızca titiz testlerden geçirilmiş ve onaylanmıştır.

Güvenilir iş ortaklarımızdan alınan orijinal Epson mürekkep orijinal kutusunda gelir.

Bi̇r bayi̇ bul
  1. Epson tarafından Aralık 2015'te yapılan araştırma (n = 1.800). Epson yazıcı sahiplerine; "orijinal Epson mürekkeplerini kullanarak aldığınız baskının kalitesinden ne kadar memnunsunuz?" diye soruldu. % 89.8'lik kümülatif bir totalde, "çok memnun" olarak kabul edilen 6 veya üstü puan alındı.
  2. Üç renkli kartuş kullanan rakiplerin eş değer yazıcı modelleri ile karşılaştırıldığında ≤199,99 € / £ (GFK verilerine dayanarak, Temmuz 2015). Testler BLI tarafından yapılmıştır, Temmuz 2015. TNS bazlı Doküman Ağırlığı (% 87) ve Fotoğraf (% 13) baskısı 'Yazdırma Kullanımı ve Tutum Çalışması', Haziran 2013. Daha fazla bilgi için lütfen www.epson.co.uk/individualinks adresini ziyaret edin.
  3. Daha fazla bilgi için lütfen www.epson.eu/pageyield adresini ziyaret edin.

Orijinal mürekkep

Epson'un mürekkepleri kapsamlı araştırma ve geliştirme ile yüksek teknoloji ve amaca uygun tesislerde üretilir ve titizlikle test edilir. Dolayısı ile mürekkeplerimiz yüksek kaliteli, güvenilir ve sorunsuz baskılar sağlar. Ayrıca çevreye duyarlı ürünlerdir.

Uyumlu mürekkep

Uyumlu bir mürekkep veya kartuşu, tamamen üçüncü taraflarca üretilmiş bir ürünü ifade eder. Kartuş veya mürekkep Epson tarafından oluşturulmadığı, üretilmediği, test edilmediği veya onaylanmadığı için "uyumlu" sözcüğü yanıltıcı olabilmektedir. Uyumlu mürekkepler orijinal Epson mürekkeplerinden daha ucuz olabilirler, ancak unutulmamalıdır ki, Epson'un garantisine sahip değillerdir. Hatalı, güvenilmez olabilirler veya orijinal mürekkep kadar etkili olmayabilirler.

Sahte mürekkep

Sahte mürekkep, üçüncü bir parti tarafından, Epson'u bire bir taklit ederek üretilen ve tükeyiciyi yanıltmak için etiketlenen şişelere doldurulmuş mürekkebi ifade eder. Orijinal mürekkeplerden daha ucuza satilabilirler ve bu nedenle cazip algılanırlar. Mürekkep, Epson tarafından üretilmemiştir, test edilmemiştir ve onaylanmamıştır. Ama öyleymiş gibi gösterilmektedir. Güvenilmez oldukları gibi yazıcıda arızaya neden olabilirler. Üstelik, orijinal dışı mürekkep kullanımı nedeni ile yazıcı, garanti kapsamı dışında kalabilir. Dolayısı ile kullanıcıya çok daha pahalıya mal olabilirler.

Epson logosu

Mürekkeplerimizi mağazada bulmanıza yardımcı olmak için logomuz pakette açıkça görülmektedir. Markamızı gördüğünüzde güvenilir, kullanımı kolay, orijinal mürekkeplerimizi satın aldığınızı bilerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Pack code and capacity indicator

To suit the frequency of your printing, choose a cartridge size that fits with your needs. Just look for the capacity indicator shown here.

Sayfa verimi ve uyumluluk

Mürekkep paketi kullanılan yazıcılarımıza alacağınız sarf malzemelerini bütçelemek için paketin ön yüzünde kaç sayfa renkli ve siyah baskı yapabileceğinizi kontrol edin. Aynı zamanda, bu paketi hangi model yazıcılarımızda kullanabileceğinizi de görebilirsiniz .

Epson colour shifting label

To protect our customers against counterfeit products, Epson works closely with law enforcement officials to help them identify genuine products. As part of this process, we have developed a special colour shifting label to help them identify genuine products. This is located on the exterior of both our in-store and EasyMail packaging.

Pack contents

You can see which colour inks are in the pack and how much you're getting of each. We detail the exact millilitres of the ink so that you have everything you need to make an informed purchase.

Mürekkep ailesi görseli

Forget needing to remember your printer model; each ink belongs to a family so you only have to look for the family image such as a strawberry, elephant or stag. It makes it quick and easy to find your ink, as you can look for the pack image, rather than a printer model. Check your user guide to find out which ink family you need for your Epson printer.