Ekran boyutu
önemlidir

Epson ile daha fazla içeriği daha ayrıntılı görürsünüz.

VİDEOYU İZLE BROŞÜRÜ İNDİRİN

Bİr perdede olmasi
gereken şey nedİr?

Kurumunuz için en doğru ekran teknolojisini seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir çok konu vardır. Aklınıza gelen sorulardan ilki şu olabilir: İhtiyacım olan hepsi bir arada bir projeksiyon çözümü mü, beyaz tahta mı yoksa düz panel mi?

Doğru görünürlüğe sahip optimum bir ekran, perdedeki canlı içeriklerle tüm derslerin en iyi şekilde geçmesini sağlamak adına hem öğretmenler hem de öğrenciler için kritik öneme sahiptir. Epson projeksiyonlarının avantajlarından biri de her büyüklükteki mekana göre değişen ihtiyaçları karşılayan ölçeklenebilir bir perde boyutuna sahip olmalarıdır.

Optİmum görünürlük İçİn doğru boyut

Her şey mekanınız için doğru perde boyutunu bulmakla başlar. Bu basit bir seçim oldukça önemlidir - ilgi çekici dersler yapabilmek için içeriğin net bir şekilde görülebilmesinin yanı sıra sağlık ve güvenlik standartlarına uyum göstermeniz de gerekir. Her boyuttaki mekan için uygun ölçeklenebilir bir çözüm sunan Epson projeksiyonları ile bu seçimi yapmanız her zamankinden daha kolay.

Epson
projeksiyon
Düz panel
Boyut Görüntü boyutu
(diyagonal)
500 inçe kadar ölçeklendirilebilir1 Ortalama etkileşimli düz panel 65" – 69"2
Ayarlanabilir boyut Ölçeklenebilir Sabit

Mİnİmum perde boyutu gereksİnİmlerİnİ kolaylikla karşilar

Perdenin çok küçük olduğu bir masada rahat çalışmanız olanaksızdır - bu gözlerinizin için iyi değildir ve perdedeki içeriğin kalitesini bozabilir.

Aynı nedenlerle, size de toplantı odası ortamınız için uygun olan bir ekran boyutu gerekir. İşte bu nedenle Epson projeksiyonlar, eşdeğer masaüstü ekran deneyimi için sağlık ve güvenlik standartlarına uygun bir ekran boyutu sunar. (AB Yönergesi 90/270/EEC – Ekranlı Ekipmanlar).

Epson projeksiyonların perde boyutunun ölçeklenebilir ve işlevsel olması sayesinde, perdeye olan görüş mesafeleri dikkate alınarak, gösterilen içeriğin çok küçük olmaması, yüksek kaliteli olması ve herkes tarafından rahatlıkla görülebilir olması sağlanır. Bu sayede, herkes paylaşım yapmak ve katılım göstermek konularında eşit fırsatlara sahiptir.

Toplantı odanız için ideal ekran boyutunu bulun

Etkileşimli görüntüleme mesafesi aracımız; oda boyutlarına, yerleşim planına ve sandalye sayısına göre projeksiyonunuz için ideal ekran boyutunu hesaplamanıza olanak verir.

KABUL EDİLEBİLİR GÖRÜNTÜLEME MESAFESİ3 300" PROJEKSİYON EKRANI 14.2m

Tarayıcınız HTML5 kanvas etiketi desteklemiyor.

ODA YERLEŞİM PLANI

ODA BOYUTLARI (METRE) Genişlik:    Uzunluk: Desteksiz oda boyutu

SANDALYE SAYISI

84"
50"84"
300"
50"500"

Sİze uygun çözümü seçİn

Optimum perde boyutunun sağlanması, perdeden en uzakta olanlar dahil, sınıfınızdaki tüm öğrenciler için ortalama bir masaüstü deneyimi oluşturmak anlamına gelir.

Snellen görme testine göre, bir görüntüyü iki kat daha uzakta olduğunda aynı boyutta görünür hale getirmek için, görüntünün iki kat daha yüksekte olması ya da alandaki boyutunun dört kat daha büyük olması gerekir.

BROŞÜRÜ İNDİRİN

Gelİştİrİlmİş İş bİrlİğİ

Optimum ekran performansı sunmanın yanı sıra Epson projeksiyonları, mevcut sistemlerinizle entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Epson'un eğitim çözümleriyle, esnek, geleceğe hazır, dinamik dersler, konferanslar ve seminerler ortaya çıkarabilir ve her zaman, tüm cihazlarda sorunsuz bir iş akışı sağlamak için iletişimde bütünlük yakalayabilirsiniz.

Kaydetme, paylaşma ve yazdırma

Mobil cihazlardan kablosuz olarak yansıtma

Rakipsiz hassasiyetle açıklama ekleme

Yüksek kaliteli video konferansı ile anlatım

Görmesİ kolay kalİte

Epson projeksiyonlarındaki otomatik ışık ayarı, odadaki ortam ışığının koşullarını algılar ve parlaklık seviyesini buna göre değiştirir, böylece içeriği parlama olmadan rahatça görebilirsiniz.

Karanlık oda
Aydınlık oda

Bazı düz paneller kısıtlı görüş açıları nedeniyle odanın yan taraflarından bakıldığında ekrandaki içeriğin görülmesini zorlaştırır. Ancak Epson projeksiyonlarında durum böyle değildir; kör noktalar bulunmaz ve böylece herkesin içeriği kolayca görebilmesini sağlar.

Düz panel
Epson projeksiyon

Etkileşimli sunumlar veya uzun süren iş birliği toplantıları sırasında olduğu gibi, düz panel RGB ekranlara uzun süre yakından bakıldığında ekran piksellenmiş olarak görünebilir; bu da gözlerde yorgunluğa neden olacaktır. Diğer taraftan, projeksiyonlar düz panel ekranlara göre daha az piksellenme yapar ve otomatik ışık ayarı sayesinde daha uzun süreler boyunca rahatlıkla bakılabilir.

Düz panel
Epson projeksiyon

Bİze ulaşin

Epson projeksiyonlarla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, bir Epson temsilcisinin sizinle iletişime geçmesi için aşağıdaki alana bilgilerinizi girmeniz yeterli.

Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Lütfen bu alanı doldurun
Gelecekteki Epson ürünleri, promosyonları, teklifleri ve etkinlikleri hakkında e-posta üzerinden bilgi almak isterim.
Güvenlik kontrolü

Bu sayede bir insan olduğunuzdan ve spam olmadığınızdan emin olabiliriz.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

  1. Epson kurulum projeksiyonları baz alınarak 500 inçe kadar perde boyutu
  2. Kaynak: Futuresource 2015 4.Çeyrek – Batı Avrupa - Kurumsal Düz Paneller
  3. Kabul edilebilir görüntüleme mesafesi, bir masaüstü deneyimine eşdeğer bir oda deneyimi sunar.
    80 inçten daha küçük ekranların 16:9 olduğu, 80 inç veya daha büyük ekranların ise 16:10 olduğu varsayılır.

Ekran boyutu neden önemlidir?

Sunumlar ancak net şekilde görülebiliyorsa ilgi çekici ve etkili olabilir. İzleyenlerin ekranda olanları takdir etmekle kalmayıp aynı zamanda göz yorgunluğundan kaçınabilmesi önemlidir. İdeal ekran boyutunun nasıl sağlanacağına ilişkin bilgilerimizi uygulayarak, her sunumu net ve görüntülenmesi kolay hale getirmek mümkün.

Kulağa nasıl geliyor?

Bir projeksiyon için güvenli ve kolay görüntüleme deneyimi sunmak, bir masaüstünü görüntülemek için ayarlanan koşulları simüle ederek sağlanabilir. Ekranlı ekipmanlar için AB Yönergesi 90/270/EEC tarafından belirlenen masaüstü esasları bulunmaktadır ve bunlar, bir projeksiyon ekranının boyutunu belirlerken örnek alınabilir. Bu da size şu olanakları sağlar: masaüstü kullanıcılarının alışkın olduğu rahat bir deneyim yaratır, içeriklerinizin net olmasını sağlar ve izleyicilerinizin göz yorgunluğu çekmesini önler. Unutmayın; yansıtılan bir görüntünün izleyicinin nerede oturduğuna göre boyut açısından farklı geleceğini göz önünde tutmak önemlidir; bu yüzden en uygun görüntü boyutu için hesaplamalarınızı yaparken en uzakta oturan kişiyi hesaba katın.

Testi çözün

Peki sunumunuz için doğru ekran boyutunu nasıl seçebilirsiniz? Çoğu kişi, insanların görme yeteneklerini test etmek için gözlükçüler tarafından kullanılan Snellen göz testini duymuştur. İdeal 20/20 görüş kuvvetiyle net görmek için, bir çizelgedeki harfleri 20 fit uzaktan görebilmeniz gerekir. Snellen görme testine göre, bir görüntüyü iki kat daha uzakta olduğunda aynı boyutta görünür hale getirmek için, görüntünün iki kat daha yüksekte olması ya da alandaki boyutunun dört kat daha büyük olması gerekir. İzleyicinin sunumu net bir şekilde görebilmesini sağlamak için, bu bilgiyi projeksiyon ekran boyutlarına uygulayabiliriz.

TESTİ ÇÖZÜN

Sİze uygun çözümü seçİn

Optimum perde boyutunun sağlanması, perdeden en uzakta olanlar dahil, sınıfınızdaki tüm öğrenciler için ortalama bir masaüstü deneyimi oluşturmak anlamına gelir.

Snellen görme testine göre, bir görüntüyü iki kat daha uzakta olduğunda aynı boyutta görünür hale getirmek için, görüntünün iki kat daha yüksekte olması ya da alandaki boyutunun dört kat daha büyük olması gerekir.

Nasıl çalışır?

Bu aracı, ideal ekran boyutunu belirlemenize yardımcı olmak için bütün bu faktörleri göz önüne alarak geliştirdik. Sadece odanın yerleşim planını, izleyici sayısını ve oda büyüklüğünü girin. Ardından hangi ekran boyutunun gerekli olduğunu bulmak için slaytları ayarlayabilirsiniz.

Her zaman net ve rahat bir görüntü sunmak için, projeksiyonlarımız farklı oda boyutlarına ve farklı izleyicilere uyacak şekilde ölçeklenebilir ve böylece ekran gereksinimleri değişse bile, uygun maliyetli ve geleceğe yönelik bir çözüm sunar. Sonuç olarak, sunumların kolaylıkla görüntülenebilmesi sayesinde, izleyiciler daha fazla etkileşime girecek ve size daha verimli ve etkili bir sonuç sunacaktır.

BİZE ULAŞIN