RENK HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

Epson Renkli Işık Çıkışı (CLO) ile daha parlak ve canlı görüntüler elde edin.

Videoyu izleyin
RENKLI IŞIK ÇIKIŞI

Kullanıcıların %99'u, Epson projeksiyonların en canlı renklere sahip olduğunu söylüyor1

Hiçbir şirket Epson'dan daha çok projeksiyon satışı yapmıyor. Neden mi? Çünkü bizim projeksiyonlarımız, iyi aydınlatılmış odalarda bile parlak, canlı ve berrak görüntülerle içeriği gerçeğe dönüştürür.

Epson projeksiyonların eşit derecede yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı (CLO) olması, parlak ve canlı renkler sundukları anlamını taşır. Rakip 1 çipli DLP projeksiyonlardan üç kat daha parlaktırlar1.

Dünyaları ödemeden parlak ve canlı renklerin tadını çıkarın. Epson projeksiyonların eşit derecede yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı, çok yüksek lümenli bir projeksiyon için çok fazla para harcamaya gerek kalmadan içeriğinizin her zaman harika görünmesi demektir. Aslında, daha da fazla tasarruf etmenize yardımcı olmak için projeksiyonlarımız, eko modda 10.000 saat ampul ve filtre ömrü sayesinde 15 yıla eşdeğer eğlence sunabilir2.

Düşük clo

Yüksek clo

CLO neden önemlidir?

Renk parlaklığı düşük olduğunda renkler daha donuk ve solgun görünür. Basitçe söylemek gerekirse donuk renkler görüntüyü bir bütün olarak cansız gösterir. Ayrıca ayrıntıların görülmesini zorlaştırır ve ilgi ve dikkati korumak söz konusu olduğunda işinizi zorlaştırır. Bu, karanlık bir oturma odasında sorun olmayabilir ancak bir ders verirken sınıfta veya bir sunum yaparken ofiste, özellikle de karartma olanakları sınırlı olan bir odada gerçek bir soruna dönüşebilir. Neyse ki Epson 3LCD projeksiyonlar, panjurları kapatmaya gerek kalmadan parlak görüntüleri gösterebilir.

Gösterim

Karşılaştırmalı bir testte insanların %99'u Epson'un, rakip modellere kıyasla daha canlı renklere sahip olduğunu söylemiştir3. 10 kişiden 8'i Epson'un en yüksek görüntü kalitesine sahip olduğunu ve en sevdikleri filmi bir Epson projeksiyonlarda izlemek isteyeceklerini söyledi.

İnsanlar örneğin şunları söylediler: “En sevdiğim film Esaretin Bedeli ve bu filmi bu projeksiyonlarla izlemeyi çok isterdim. Parlaklık benim için çok önemli ve bu görüntüler bir televizyondan bile daha iyi görünüyor” ve “Bu projeksiyon kesinlikle çok iyi görünüyor ve harika bir kalitesi var.”

“Parlaklık benim için çok önemli ve bu görüntüler bir televizyondan bile daha iyi görünüyor...”

%83 Epson'u seçİyor

A Epson B BenQ C Viewsonic D Acer E Optoma

CLO neden önemli?

Sadece parlaklık, günlük yaşamda gördüğünüz gerçek renkleri yansıtmaya yeterli olmaz. Sadece Epson’un 3LCD teknolojisi, bu düşünceden yola çıkarak canlı ve gerçeğine uygun görüntüler oluşturmak için parlaklığı Gerçek Renkle birleştirmiştir. Bunu, projeksiyonlarımızın gösterdiği renkli ışığın beyaz ışık kadar parlak olmasını sağlayarak gerçekleştiriyoruz.

Diğer üreticiler sadece projeksiyonlarının beyaz ışık çıkışını artırarak görüntü kalitesini geliştirebileceklerine inanırken Epson bunu, projeksiyonlarda eşit derecede yüksek beyaz ve Renkli Işık Çıkışı (CLO) ile sağlar. Sadece yüksek lümen parlaklığı eşit derecede parlak, gerçeğe yakın görüntüler sağlamaz ve nispeten düşük CLO donuk ve solgun görüntülere neden olabilir. Ancak renk parlaklığı beyaz ışık parlaklığıyla lümen cinsinden eşitse içeriğinizi hayata taşıyacak canlı ve gerçek renkleri elde edebilirsiniz.

Ürününüzü bulun

Ev eğlencesi̇

İş

Eğitim

1 En parlak modda renk parlaklığı (renkli ışık çıkışı), IDMS 15.4'e uygun olarak bir üçüncü taraf laboratuvar tarafından ölçülmüştür. Renk parlaklığı, kullanım koşullarına göre değişiklik gösterir. En çok satan Epson 3LCD projeksiyonları, Mayıs 2017 ila Nisan 2018 arasındaki NPD satış verilerine göre, en çok satan 1 çipli DLP projeksiyonlarla karşılaştırılmıştır.

2 Eko modda lamba ve filtre ömrü 10.000 saattir. Değerler, projeksiyon Ekonomi Modundayken 105 dakikalık normal bir film uzunluğuna göredir.

3 Ağustos 2015'te Epson, 3LCD projeksiyon, EH-TW5200 ve rakip 1 çipli DLP projeksiyonlar arasında bir test gerçekleştirmiştir: BenQ TH681+, Optoma HD26; Acer H6510BD ve Viewsonic PJD7822HDL. Rakip projeksiyonlar Epson projeksiyon ile aynı çözünürlüğe (1080p çözünürlük (1920 x 1080), Epson projeksiyonlarla aynı veya daha yüksek beyan edilen lümen seviyesine ve 10,000:1 minimum kontrast oranına sahiptir. Her projeksiyon, markası gizlenecek şekilde düz ahşap bir kutuya yerleştirilmiştir. Kablolar ve uzaktan kumandalar gizlenmiş ve projeksiyon markası veya model adlarından söz edilmemiştir. Epson, lüks ölçüm cihazıyla test edilerek belirlenen en parlak varsayılan renk moduna ayarlanan tüm projeksiyonlarda bir kayma döngüsüyle 4 statik görüntü gösterilen 206 kişiyle bir anket düzenlemesi için bağımsız bir şirketle anlaştı. Katılımcılara şu gibi sorular yöneltildi: “Bugün bu projeksiyonlardan birini seçmek zorunda olsanız hangisini seçerdiniz?”. Katılımcılar seçtikleri projeksiyonuveya “hiçbirini” seçeneğini belirtme hakkına sahiptir; %83'ü Epson'u tercih etti.